Порядок та бережливість

poryado00

Існують дві протилежні точки зору на те, як треба організувати побут. Дехто вважає ідеальним для життя максимально вільний від речей простір, та викидають все, що не було потрібно «ось цілий тиждень!». Інші воліють зберігати речі. Але їх дуже просто замирити між собою.

Адже обидві боки суперечки виступають за ПОРЯДОК та БЕРЕЖЛИВІСТЬ, а ці поняття – зовсім не антоніми, то протиставляти їх не можна.

Шафи

Мода на інтер’єр у своєму русі повторює зміни у всіх інших проявах моди, наприклад, вона повертається, зробивши коло та збагатившись новими рисами. Хоча, традиційні корпусні меблі – масивні гардероби та буфети доки що не повернулися, хіба що в інтер’єрах кухонь та кабінетів у стилі «прованс» або італійському. Інша справа – стінки, тож сучасні меблеві системи знаходять собі місце практично у будь-якій стилістиці.

poryado1

Кухня та вітальня виконані у єдиному ансамблі – чудове модульне рішення

На відміну від гарнітурів 70-80 рр, нові «стінки» – це модульні комплекси з секцій, які набирають індивідуально під конкретний дизайн-проект та скріпляють одне з одним (а інколи і з будівельними конструкціями) стяжками. Зазвичай, виробники випускають модулі серіями (колекціями) різних розмірів та конфігурацій в одному дизайні. Інколи на базі одної модульної серії можна створити безліч композицій для різних приміщень від передпокою до спальні, що зручно для відкритих об’ємів, наприклад, для кухні та вітальні, об’єднаних у один простір.

poryado2

Вишуканий стелаж на базі каркасної системи не треба ховати за перегородкою з фіранок, він і сам може бути перегородкою

Полички

Секції модульних систем зберігання це, по суті, повноцінні шафи, з задниками та помостом. Таке не завжди потрібне. В маленьких квартирах та тісних передпокоях і гардеробних краще використовувати візуально більш «легкі» конструкції, наприклад, так звані каркасні. Вони являють собою комбінацію з металевих рам, до яких прикріпляють полички та шухляди з фарбованої фанери, МДФ або ДДСП. Рами монтують або розпираючи між стелею та підлогою, або до підлоги та стіни. Ніякої задньої стінки немає, це свого роду етажерка.

poryado3

Унікальна гардеробна система з поличками з натурального дерева WOOD ISLAND (Україна). Систему Moltena&C Gliss Walk-In (Італія) частіше називають модульною, хоча конструктивно вона швидше панельно-модульна.

Каркасні системи зберігання виглядають вельми виразно та естетично. Їх нерідко використовують у якості перегородки, яка ділить простір на зони. Вони зручні навіть для облаштування сучасного робочого місця – кабінету або майстерні. Зустрічаються подібні стелажі й на кухнях.

poryado4

Система зберігання для спальні

Панелі

Ще одною цікавою конструкцією систем зберігання є без каркасна, але з задньою стінкою (бічних сторін, помосту та стелі також немає). Полиці в цьому випадку монтують на прикручену до стіни декоративно оформлену панель, найчастіше це ЛДСП або МДФ. Але можуть бути використані і інші матеріали – фанера, дошка, термодошка, метал та пластик.

Безсумнівним плюсом такої конструкції стелажа в тому, що є можливість приховати всі дефекти стіни. Крім того – виробники пропонують способи кріплення полиць, які дають можливість трансформувати композицію, змінювати розташування та кількість горизонтальних поверхонь.

poryado5

Елегантне рішення гардеробної в спальні (Система Mr. Doors, Італія)

На базі панельної системи можна непогано обладнати гардеробну або досить цікаво умеблювати вітальню. Є брутальні пропозиції, для майстерень. Але для чого ця система точно не підходить, це для зонування приміщень.

poryado6

Функціональна гардеробна з відкритими полицями Mr. Doors з відкритими полицями відокремлена від спальні досить умовно.

Шафа-купе

Сучасне купе це не стільки шафа, скільки дверцята, за якими схована власне система зберігання, яка конструктивно може бути будь-якою. На сьогодні «найкрутіший» варіант – начинка рейково-гратчаста. Бюджетний варіант – корпусний (традиційні полиці та вішаки)

Шафа купе набагато дешевше якщо купляти складеною, з готовим типовим рішенням. Ефективніше, якщо замовляти під конкретні розміри та потреби індивідуально. Заощадити можна, влаштовуючи шафу у ніші – замовляти прийдеться лише розсувні двері.

poryado7

Шафа-купе з системою розсувних дверей Topline XI (Німеччина)

Але! Двері річ не обов’язкова, багато хто вважає, що краще нішу просто завісити. А найсміливіші інтер’єрні експериментатори облаштовують і повністю відкриті гардероби.