У 2018 році дизайнери віддадуть перевагу зручності, функціональності і простоті. Тепер будинок – це не показник статусу і достатку господарів, а перш за все, місце, де відчуваєш себе комфортно, затишно, спокійно. Сучасна ванна кімната зручна, в ній в рівній мірі поєднуються ергономічність і естетика, гострі деталі і спокійна колірна гамма. Тож, говоримо про модні тенденції ванної кімнати у 2018 році.
Актуальні напрями в дизайні ванної кімнати в 2018 році
Загальну тенденцію в дизайні інтер’єру сучасного житла, і ванних кімнат зокрема, можна охарактеризувати одним словом – розслабленість. Саме тому, на піку популярності вже другий сезон будуть – скандинавський стиль і стиль лофт.
Вони багато в чому різні, та тим менше, ці два стилі мають масу спільних рис, які знайшли відгук у серці сучасної людини: стримана, спокійна колірна гамма, використання природних матеріалів та фактур, спокійні лаконічні лінії, розмаїття деталей і аксесуарів, функціональність і зручність.
Скандинавський стиль – адаптований під сучасність, стиль сільських будинків. Йому властиві:
- Приглушена пастельна колірна гамма, натуральні природні відтінки;
- Прості, лаконічні, природні лінії;
- Натуральні матеріали: дерево, бетон, льон, бавовна, мідь, латунь, камінь, кераміка;
- Проста функціональна мебель та сантехніка;
- М’яке розсіяне світло, кілька невеликих локальних джерел світла замість одного стельового світильник.
В цілому, даний стиль підходить ніжним романтичним натурам і прекрасно впишеться в площу маленьких ванних кімнат, які часто зустрічаються в квартирах.
Більш стриманий і суворий, стиль лофт проте прекрасно підтримує загальну тенденцію до простоти і природності.
Спочатку стиль зародився в 1960-ті роки в Нью-Йорку, коли колишні промислові приміщення сміливі жителі мегаполісу стали перетворювати в сучасні житла. Особливості цього стилю:
- Монохромна колірна гамма, приглушені темні кольори;
- Прості, графічні, чіткі лінії;
- «Індустріальні» матеріали: бетон, цегла, дерево, латунь, мідь, скло і дзеркала;
- Відкритий простір, відмова від міжкімнатних перегородок на користь меблевого та світлового зонування;
- Цікаві яскраві деталі і аксесуари;
- Загальна недбалість інтер’єру.
Стиль лофт добре впишеться в квартири великої площі з високими стелями і панорамними вікнами. Комфортно себе почувати в ньому будуть ті, хто любить відкритий простір, мінімалізм і чіткість ліній.
Тенденції кольору в дизайні ванної кімнати 2018 року
Інтер’єр ванної кімнати, поряд з естетичністю, перш за все повинен виконувати свою пряму, практичну, функцію. У ванній ми починаємо і завершуємо свій день, приймаємо ранковий душ або розслаблюючу ванну з піною перед тим, як лягти спати. Тут ми зберігаємо важливі побутові дрібниці, тут ми залишаємося наодинці з самим собою.
Завдання різнопланові, чи не так? Саме тому важливо продумати кольори в дизайні ванної.
Чистота і свіжість
Біла ванна кімната не втратить своєї актуальності в 2018 році і дозволить реалізувати стильний дизайн в рамках навіть самого демократичного бюджету. Велика частина комплектуючих ванної кімнати – ванни, унітази, раковини, навісні шафи – можуть бути виконані в білому фаянсі.
Однак, щоб уникнути відчуття лікарняної стерильності, слід додати в інтер’єр ванної деталі натуральних природних відтінків і матеріалів.
Це можуть бути дерев’яні панелі або навісні шафки, стіни, що імітують бетон і цегляну кладку, плитка для підлоги, що повторює фактуру каменю, керамічні аксесуари, кімнатні рослини, які люблять вологість і відсутність денного світла (наприклад, папороть).
Пухнастий банний халат, що висить на гачку біля ванни, бавовняні рушники та текстильна штора для душа також привнесуть краплю затишку в загальний настрій Вашої білої ванної кімнати.
Чорний, білий, сірий
Сірий колір по праву вважається одним з найблагородніших і стриманих відтінків. Він делікатний, відмінно поєднується, як з яскравими локальними кольорами, так і чудово вписується в монохромну гаму. У сучасному трактуванні його слід трохи наповнювати кольором і варіювати його фактуру. Бетон, камінь, хромовані поверхні – разом вони дають відчуття ніжності, але при цьому зберігають стійкість до вологи і високих температур.
Чорно-білий орнамент – безсумнівно, є вічною і незастарілою класикою. Універсальний і в той же час акцентний, ахроматичний ансамбль двох кольорів впишеться в будь-який стиль, інтер’єр, площу.
Однак слід пам’ятати, що такий контрастний малюнок при довгому впливі стомлює око, тому його слід використовувати в малих дозах. Невеликий фрагмент стіни, викладений чорно-білою прямокутною плиткою, або шахова підлога – цього буде цілком достатньо.
Природні фарби
Повторюючи відтінки природних матеріалів, незмінні бежевий, капучіно, трюфельний, цегляний, колір дерева, бетону, каменю міцно тримають лідируючі позиції в модному дизайні сучасної ванної кімнати 2018.
Вони гармонійно поєднуються між собою, створюючи єдиний візуальний ансамбль. Натуральні відтінки створюють відчуття тепла, що важливо для місця, де Ви приймаєте душ.
Яскраві і соковиті акценти
Для тих, хто боїться занудьгувати в монохромі, дизайнери пропонують широкий спектр чистих, соковитих відтінків – колір зеленого яблука, бірюзовий, винний, теракот. Слід пам’ятати, що велика кількість насиченого кольору візуально зменшує простір і стомлює, тому їх слід використовувати як акцентні – в аксесуарах і деталях.
Матеріали і фактура
Тут знову ж таки ключовою тенденцією є натуральність і розслабленість: плитка для стін та підлоги, що імітує гальку; цегла; мармур; дерев’яні панелі; підлога з дощок або душові підлогові решітки.
Мозаїка – настільки улюблена сучасними городянинами, чудово впишеться в сучасний дизайн ванної кімнати 2018 року. Відмінно буде виглядати мозаїчна підлога з середземноморськими або східними орнаментами.
Посилити мотив і пом’якшити, одомашнити гаму ванної кімнати можна, використовуючи штучно зістарену плитку. Також цей прийом чудово реалізують грубувата фактура плитки і приглушена колірна гамма.
Але пам’ятайте головне – не бійтеся міксувати фактури і матеріали.
Освітлення ванної кімнати
Сучасне освітлення ванної кімнати насамперед, зонує і візуально розширює простір. Мало хто може похвалитися ванною кімнатою великої площі або панорамним вікном. Саме тому, ансамбль джерел світла, а також глянцевих поверхонь – дзеркал, скляних і хромованих деталей – дозволяють збільшити площу ванної.
Крім звичних уже точкових світильників, вшитих в підвісну або натяжну стеля, не бійтеся використовувати незвичні для інтер’єру ванної кімнати торшери, бра, світильники, що імітують ліхтарі. Саме деталі роблять ванну затишним простором.
Лампочки для ванної краще вибирати теплого жовтуватого відтінку. Холодне синє освітлення псує колір обличчя і підкреслює недоліки шкіри.
Меблі, деталі і аксесуари
Сучасна і модна ванна кімната – це лаконічний спокійний дизайн.
У оформленні, в деталях крім традиційного хрому дизайнери пропонують мідні, латунні змішувачі. Стилізовані під сантехніку старовинних готелів, вони привнесуть в образ ванної кімнати нотку настільки актуальної зараз недбалості.
Меблі для ванної кімнати в рамках сучасних тенденцій повинні зливатися зі стінами – відмінно підійдуть вбудовані консолі, втоплені в стіну унітази і біде, приховані за фальш-панелями навісні ящики і полиці. Такі меблі дуже доречно впишуться в сучасні малогабаритні ванни.
Дизайн ванних кімнат в сьогоденні і майбутньому 2018 році досить безмежний та багатий за можливостями, так що у сучасного жителя мегаполісу або заміського будинку повний карт-бланш для реалізації найсміливіших ідей.