Озеленення кухні

roslini_dlya_kuhni

Квіти для кухні – не тільки живе доповнення інтер’єру, вони створюють в приміщенні відчуття справжнього затишку. Однак до кімнатних рослин слід ставитися з особливою увагою, ретельно підбирати їх до загального оформлення кухні та умов в ній. Вибирати озеленення для кухні доведеться відразу за кількома параметрами. Саме про ці параметри ми і поговоримо далі.

Розміри кухні

roslini1

Маленьке приміщення легко перевантажити зайвим озелененням, та й горщики з квітами в великій кількості не помістяться. Тут краще використовувати компактні рослини або ж розмістити великі ампельні рослини (рослини з довгими пагонами) на стіні. У другому випадку місце розташування квітки для кухні повинно враховувати меблі, тобто чи буде зручно відкривати дверцята шафи і т.д.

Ампельні рослини, які підходять для кухні:

  • Плющ – для його гілок знадобиться додаткова опора.
  • Хлорофітум – прекрасно очищає кухонне повітря навіть від продуктів горіння газу.
  • Пасифлора – вимоглива до освітлення, інакше вона просто не зацвіте.

Чого на маленькій кухні бути не повинно, так це вазонів, що повинні стояти на підлозі, та ще й з великими квітами – вони будуть постійно травмуватися і незабаром можуть загинути. Тільки на великих площах будуть доречні великі екземпляри:

  • Фікус – корисна рослина, що знищує бактерії в повітрі.
  • Гібіскус або китайська троянда – яскравим кольорам квітки, в інтер’єрі кухні може бути відведена головна роль.
  • Юка – спокійно переносить брак води, але дуже любить сонце.
  • Драцена – невибаглива в плані догляду, але вельми чутлива до людської енергетики.
  • Монстера – не любить прямих сонячних променів, але завжди попередить про наближення дощу, почавши «плакати».

Освітленість

roslini2

Тут все залежить від сторони світу, на які виходять вікна кухні. Південні і східні боки підійдуть практично для будь-яких квітів, якщо сонячне світло їм не загороджують сусідні споруди. На сонячному підвіконні прекрасно себе почувають:

  • Примула – саме її квітам в інтер’єрі кухні віддають перевагу дизайнери, що уподобали стиль прованс.
  • Деякі види орхідей (Фаленопсис, Мільтонія).
  • Герань (вона ж пеларгонія) – відмінно бореться з мікробами і навіть відлякує комах.

А ось північну і західну сторону, як і глухі стіни кухні, озеленювати можна тільки тіньовитривалими культурами, такими як:

  • Аспідістра – прекрасно переносить часті перепади температур.
  • Цикламени – ці ефектні квіти люблять прохолоду, але без протягів.
  • Птерис – як і всі папороті, дуже любить велику кількість вологи.
  • Аглаонема – кімнатна культура, яка любить стабільний мікроклімат.

Майстри фен-шуй на північних вікнах рекомендують використовувати яскраві рослини з червоними або помаранчевими квітами. Однак через низьку освітленості цього боку, появи красивих квітів в інтер’єрі кухні можна і не дочекатися. Винятків не так багато, і на затіненому підвіконні можна посадити:

  • Бегонію – її квіти постійно змінюють одна одну. Але навіть коли період цвітіння бегонії закінчується, різнокольорове листя виглядає дуже декоративно.
  • Фіалки – абсолютно некапризні квіти.
  • Азалію – це одна з різновидів рододендрона, який відмінно вписується в філософію фен-шуй.

Забезпечити достатнє освітлення таких квітів в інтер’єрі кухні, можна за допомогою електричного підсвічування. Воно ж не дасть яскравій зелені пожовтіти або захворіти в зимовий час. Найкраще недолік світла на північній стороні переносять зелені рослини. Але віддавати перевагу слід тим, що мають гострі листя – це допоможе зберегти життєве «тепло» в будинку.

Читайте також:Як зробити новорічну кульку з паперу

Температура в приміщенні

roslini3

Щоб рослинам було завжди комфортно в кухні, для них потрібно підібрати місце подалі від плити або обігрівача. Якщо приміщення занадто спекотне, не варто розставляти квіти і на верхніх полицях – там збирається саме гаряче повітря.

Тепловий режим кухні добре переносять такі кімнатні рослини:

  • Строкатий і зелений хлорофітум.
  • «Грошове» дерево або крассула – його, як і інші рослини з округлим листям, прихильники системи фен-шуй, радять тримати на східній стороні, щоб в будинку завжди був достаток.
  • Кротон – строкате листя відмінно переносить як високі температури, так і надлишок сонячного світла.
  • Каланхоє – справжній лікар на підвіконні.
  • Спатифілум – красива і компактна рослина.
  • Сингоніум – мініатюрна копія монстери.

У дуже теплому приміщенні добре приживуться сукуленти, невимогливі до поливу. Зараз в квіткових магазинах їх вибір досить великий і цікавий, так що колючу прикрасу для кухні підібрати буде нескладно: від алоє і кактусів до екзотичної агави.

Їх можна висадити в прозорі ємності-акваріуми, крізь стінки яких будуть проглядатися камінчики, шари грунту і піску. Вийде міні-оазис в пустелі, який буде виглядати ефектно, навіть якщо сукуленти посаджені звичайнісінькі.

Провітрювання

roslini4

Протягів слід уникати, так як більшість кімнатних рослин погано їх переносять. Якщо ж усунути цей фактор неможливо, краще вибирати невибагливі культури:

  • Зебріна – повзуча рослина, яке буде однаково добре виглядати і в маленькому кашпо, і в широкому вазоні.
  • Гіпоестес – приголомшлива декоративна культура з різнокольоровим плямистим листям.
  • Сциндапсус – хороший невибагливий вихованець для початківців-квітникарів.

У кухонних приміщеннях найкраще приживаються зелені не квітучі культури з м’ясистим і гладкими листям. За ними простіше доглядати, а самі рослини мають велику живучістю.

Вологість

roslini5

На невеликій кухні і тій, що постійно експлуатується, часто спостерігається перенасичення повітря водяними парами. І, хоча рослини вологу люблять, надлишок її може привести до виникнення різних хвороб або загибелі квітів. Для таких умов слід підбирати культури, які нормально реагують на високу вологість: бальзамін, маранту, калатею.

Однак добра переносимість вологи не означає, що ці квіти можна ставити поруч з мийкою. Тут на них буде потрапляти не тільки вода, але і краплі побутової хімії, і рослини загинуть.

Вибір місця

roslini6

Настінні композиції з квітів в інтер’єрі кухні будуть не тільки виграшно виглядати, але і перестануть заважати, якщо перенести їх на стіну, протилежну робочій зоні. Тоді інших прикрас в приміщенні може і зовсім не знадобитися.

Якщо єдине місце, куди можна прилаштувати квіткові горщики, це вікно, варто спробувати нестандартний, але дуже цікавий варіант. Наприклад, підвісити у віконному отворі кашпо на різній висоті. Так і рослини отримають свою порцію ультрафіолету, і підвіконня залишиться вільним.

Плодові і пряні рослини

roslini7

Практично в будь-якому інтер’єрі кухні будуть мати гарний вигляд плодоносні рослини. Для них буде потрібно досить вільного місця, так що використовувати їх краще для озеленення просторих приміщень. У кухонних умовах нормально плодоносять декоративні різновиди: цитрусових, гіркого перцю, кавового дерева.

При правильному підході на широкому підвіконні кухні буде добре виглядати навіть городня зелень, пряні трави, лікарські рослини, наприклад: петрушка, кріп, крес-салат, базилік, аніс, кервель, чебрець, м’ята, меліса, бораго, майоран.

Ось тільки ємності для них краще підбирати красиві. Якщо немає можливості придбати спеціальні довгі лотки, краще використовувати старі керамічні чашки. Такий варіант буде чудово підкреслювати затишок кухні в стилі кантрі або прованс.

Аксесуари

roslini8

Щоб гармонійно вписати квіти в інтер’єр кухні потрібно підібрати для них правильні горщики. Мова йде не тільки про відповідний для рослини обсяг, а й про оформлення самої ємності. У сучасних напрямках дизайну, де доречні яскраві фарби і штучні матеріали, добре виглядатимуть пластикові форми. А ось в класичних інтер’єрах або кухнях з ухилом в старовину, підходить кераміка.

Якщо купувати нові горщики для квітів після ремонту кухні не хочеться, а старі не відповідають загальній ідеї, можна вдатися до маскування. У цьому допоможуть кашпо, в яких горщик сховається практично повністю. Хоча, якщо є потяг до творчості, краще задекорувати ємності самостійно.

Ось такі цікаві поради по озелененню кухні Ви отримали. Офомлюйте свою кухню так, як Вам хочеться, але не забувайте про комфортні умови для кімнатних рослин.