Як вибрати електричну теплу підлогу для холодних приміщень

Перед вибором теплої підлоги, дуже важливо визначитись до якого типу відноситься приміщення, з точки зору теплових втрат. Тобто, наскільки холодним являється це приміщення. Неправильний вибір на цьому етапі призведе до неефективної роботи теплої підлоги.

Зазвичай холодними вважаються приміщення зі збільшеними тепловими втратами у порівнянні з жилими приміщеннями. До холодних належать балкони, лоджії, веранди, підвальні приміщення, цокольні поверхи, зимові сади.

При використанні класичних систем опалення, завжди є можливість додати потужність в майбутньому, якщо в процесі експлуатації виявиться, що її не вистачає. Наприклад, завжди можна додати нові секції до радіатора або купити ще один конвектор. У випадку теплої підлоги це неможливо, тому що нагрівальний елемент замуровується під напільне покриття назавжди. Звичайно ми можемо також докупити конвектор, але це поліпшить тільки температуру повітря, а не підлоги.

Зміст:

  1. як правильно вибрати;
  2. види електричної теплої підлоги;
  3. споживання електроенергії;
  4. якісна теплоізоляція;
  5. висновки.
pidihriv-pidlohy-1

Як зробити правильний вибір в контексті холодних приміщень

Головним параметром у випадку холодних приміщень є потужність на квадратний метр (Вт/м²). На жаль, тут нема якихось стандартів. Тобто, не можна стверджувати, що, наприклад, на балконі достатньо 150 або 180 Вт/м², тому що всі балкони різні з точки зору теплових втрат. На теплові втрати впливає багато факторів, ось деякі із них:

  • якість теплоізоляції;
  • наявність або відсутність додаткових джерел опалення;
  • товщина шару стяжки та плитки;
  • температура на вулиці;
  • температура у приміщенні;
  • теплопровідність стін, підлоги та стель.

Для тих, хто хоче точно визначитися із потужністю потрібно робити теплотехнічний розрахунок, на основі проекту дома. Але можна піти і іншим шляхом і закласти одразу максимальну потужність, якої вистачить у 95% випадків.

Згідно з рекомендаціями по вибору електричної теплої підлоги для холодних приміщень інженерами компанії https://heating-systems.com.ua/, загальні вимоги наступні:

  • Для теплих приміщень, таких я спальні, дитячі кімнати, кухні, санвузли, туалети, душові та ванні кімнати, достатньо 130-150 Вт/м².
  • Для холодних приміщень, зазвичай достатньо 200 – 250 Вт/м².
tepla-2

Різновиди теплої підлоги

Електричну теплу підлогу, за сферою використання, поділяють на:

  • нагрівальні мати;
  • тонкий нагрівальний кабель;
  • нагрівальний кабель;
  • плівкова тепла підлога (вона ж інфрачервона).

Нагрівальні мати і тонкий нагрівальний кабель використовують для обігріву підлоги під керамічною плиткою, коли нема можливості підняти рівень підлоги. В цьому випадку нагрівальний елемент замуровується безпосередньо у плитковий клей. Висота підлоги при цьому піднімається на 5 мм.

Фото нагрівального мату Shtoller, виробництва Германія.

tepla-3

Звичайний нагрівальний кабель потребує над собою шар цементної стяжки не менш ніж 3 см. Кабель також використовують під плитку. Цей варіант використовують коли є можливість підняти рівень підлоги на 3-7 см. Перевагою цього варіанта є відносна дешевизна. Недолік – тепла підлога на основі нагрівального кабелю дуже довго нагрівається, тому що нагрівальний елемент залягає глибоко від поверхні плитки.

Плівкова тепла підлога використовується для влаштування теплої підлоги під ламінат або паркет. Плівку, на відміну від кабельних систем обігріву, не треба обов`язково замуровувати в плитковий клей або цементний розчин. Вона передбачає так званий «сухий монтаж» під дерев`яні покриття.

При правильному підході, будь-який з цих типів може використовуватися в холодних приміщеннях. Але спеціалісти компанії Heating-systems рекомендують під плитку використовувати теплу підлогу на основі тонкого нагрівального кабелю.

Споживання електроенергії теплою підлогою

Якщо у теплих кімнатах закласти 200-250 Вт/м², нічого страшного не буде. В цьому випадку тепла підлога буде швидше нагріватися, при тому самому рівні споживання електроенергії. Річ у тому, що тепла підлога працює по принципу праски. Тобто при досягненні бажаної температури, вона знеструмлюється.

tepla-4

Розглянемо два варіанти:

  1. потужність 300 Вт/м²;
  2. потужність 100 Вт/м².

В обох випадках плата за електроенергію буде однакова. Але в першому випадку тепла підлога буде швидше нагріватися і вимикатися. Тобто вона буде споживати більшу потужність, але менше за часом.

В будь-якому випадку, закладати більшу потужність, завжди гарна ідея. Єдиним недоліком є більша вартість обладнання при покупці.

Декілька слів про теплоізоляцію для теплої підлоги

Теплоізоляція як раз той елемент, який дозволить зекономити на вартості електроенергії. Теплоізоляція для теплої підлоги, має три найбільш важливих параметрів:

  1. коефіцієнт теплопровідності;
  2. товщина;
  3. щільність.

Очевидно, що більший коефіцієнт теплопровідності і чим більша товщина, тим краще. Щільність також бажана більша, через те, що м`яка теплоізоляція не є гарною основою для плитки. Якщо теплоізоляція дуже м`яка, існую велика ймовірність розтріскування плитки.

Найбажанішими теплоізоляційними матеріалами є:

  • стіродур;
  • ізокам;
  • пробкове дерево.
tepla-5

Стосовно використання фольги для віддзеркалювання тепла – це не обов`язково. По перше фольга не дасть відчутного ефекту. А по друге, цементний розчин являє собою лужне середовище, в якому алюмінієва фольга розчиняється. Тобто якщо і використовувати фольгу, то із спеціальним полімерним шаром, для захисту від лужного середовища.

Висновки

tepla-6

Вибираючи теплу підлогу необхідно звертати особливу увагу на теплові втрати приміщення. Найбільш вагомими аспектами у холодних приміщеннях є потужність на квадратний метр і якісна теплоізоляція. За типом, тепла підлога для холодних приміщень може бути будь-якою. Це може бути як плівка, так і мати або кабель. У випадку із матами та плівковою теплою підлогою, необхідно правильно вибрати потужність на квадратний метр. А у випадку із класичним або тонким кабелем, потрібно ще й розрахувати крок укладання кабелю, який забезпечить необхідну потужність на квадратний метр.