Якщо тріснула плитка

Є досить багато причин, по яких плитка може тріснути – від усадки будівлі до падіння молотка або китайської вази епохи Мин. Але засіб для усунення цього дефекту один – заміна плитки, що луснула, на нову.

trpl10

Видаляти плитку, що тріснула слід дуже обережно, щоб не пошкодити сусідні. Тому ні в якому разі не можна підчіплювати її за краї.

Спочатку плитку треба звільнити від затирання. Зробити це не так просто, особливо, якщо шви затонкі. Важливо використовувати правильний інструмент, щоб запобігти створенню подряпин та сколів на інших полотнах. В магазинах бувають спеціальні ножі з міцним загнутим лезом, який допоможе здійснити операцію максимально швидко та зручно. Якщо такого інструменту немає прийдеться користуватися стамескою або закруткою.

trpl20

Коли плитка вже демонтована – основу зачищають від плиткового клею, що залишився, за допомогою зубила та молотка. Біля країв сусідніх плиток роботу проводять ретельно, але акуратно. Ані на поверхні, ані на ребрах плиток не мають залишатися нерівності, що виступають.

trpl30

Але механічному впливу піддається не кожне затирання. Наприклад епоксидні смоли видалити дуже важко, для цього потрібен спеціальний розчинник. Для латексного та цементного затирань також є аналогічні рідини для видалення.

Далі розбивають плитку на окремі сегменти. Треба врахувати при цьому, що в цей момент плитка ще є частиною поверхні (стіни) тож сильні удари можуть пошкодити решту плитки. Висвердлюють в центрі полотна декілька отворів та, акуратно чіпляючи крізь них закруткою, видаляють сегмент за сегментом.

trpl40

Віником або пилосмоком ретельно чистять поверхню від бруду та пилу. Після цього міряють нову плитку для того, щоб впевнитись у якості виконаних робіт та у тому, що нова плитка ляже врівень з іншими.

Далі чисту основу ґрунтують або просто зволожують водою для забезпечення якісної адгезії для клею. Укладають клей на плитку нетовстим шаром, та знімають надлишки зубчатим шпателем.

trpl50

Далі кладуть розчин на основу. Якщо плитка на стіні, досить буде чотирьох плям клею.

Укладають плитку на місце. Якщо клею покладено забагато, його витискають назовні, рухаючи плитку взад-вперед та натискаючи на неї.

Вирівнюють полотно по рівню. Стики відчищають від розчину. Ставлять дистанційні хрестики відповідного розміру.

trpl60

Після висихання клею лишається затерти шви.