Меблі з пінобетону для садочка – власноруч

Навряд хто відмовиться від ідеї швидко та недорого облаштувати свою ділянку за допомогою доступних матеріалів. Один з варіантів такого опорядження – садові меблі з пінобетону.

ms1

Чим вони привабливі?

Бетонні меблі чудово виглядають на прилеглій території сучасного заміського будинку. Ефектними будуть лави та крісла, розташовані навколо мангалу або фонтану. Встановивши поряд декілька предметів умеблювання, можна створити повноцінну зону відпочинку. На користь бетонних меблів свідчить їх довговічність та міцність, оскільки вони не бояться ані механічних навантажень, ані впливів оточувального середовища.

Для складання такого гарнітуру використовуються сучасні будівельні матеріали – газо- або пінобетон. Важливо, щоб вони були призначені для зовнішніх робіт та мали щільність 500-700 кг/м3.

Ці вироби є пористими та гігроскопічними, тож їх поверхня має бути тинькованою або пофарбованою.

Товщина конструктивних елементів має бути не менше 50 мм (1,2,3). Така товщина бічних меблевих опор та підлокітників забезпечить кріслам та диванам жорсткість та стійкість.

ms12

Умови встановлення

Для встановлення таких масивних речей (кожен готовий виріб буде важити приблизно 50-60 кг), треба додержуватися деяких умов.

По-перше, ґрунт має бути сухим. Слід виключити можливість його підтоплення, внаслідок чого матеріал, з якого зроблені меблі, може зруйнуватися.

По-друге, необхідно підготувати рівну та тверду основу (наприклад з піску, политого водою або з деревини, просякнутої антисептиком).

Підготовчий етап для меблей з пінобитону

Спочатку треба скласти креслення, що забезпечить наочне зображення майбутнього меблевого гарнітуру та дозволить уникнути помилок при його виготовленні.

Важливо, що для з’єднання бічних елементів між собою краще використовувати не цементну, а клейову суміш, призначену для укладання піноблоків. Вона містить добавки, які забезпечують гідроізоляцію швів та більш міцне схоплювання матеріалу. Високі клейові властивості суміші дають можливості з’єднувати декілька фрагментів в одне ціле.

Для роботи знадобиться шаблон з дерев’яних брусків, щоб можна було виготовити будь-яку кількість крісел однакового розміру та форми. З’єднавши декілька таких елементів в один можна отримати садову канапу. При роботі з меблями використовують два кути: 90 та 100 градусів – така уніфікація суттєво спрощує монтажні роботи.

ms3

Меблі можна забезпечити підлокітниками для більш комфортного відпочинку (1). Для цього досить встановити по боках вертикальні основи з бетонних плит. При складанні різних частин меблів, порожнини, що створюються всередині, можна заповнити монтажною піною.

Для стійкості виробів на поверхні ґрунту в отвори основи цементують два арматурних стрижні діаметром у десять міліметрів.

Для різання блоків використовують ручну пилку по газобетону. Різальне полотно має бути виконано з металу твердого стопу.

Складання меблів

Готові елементи складають, розташувавши їх на боці. Другий ряд блоків встановлюють встик, а у порожнини вклеюють розпірки. Далі, коли клей затвердіє (приблизно через дві години), його надлишки зрізують ножівкою. Після цього приклеюють бічні деталі, а зворотний бік крісел обробляють монтажною піною. Далі готовий виріб тинькують, використовуючи широкий пензель, після чого наносять другий шар кельмою. Інтервал між нанесенням шарів має складати не менше двох годин. Шари не повинні бути надто товстими, інакше тиньк відвалиться.

Потім тиньковану поверхню вирівнюють гладилкою з губкою.

Враховуючи, що бетон є «холодним» матеріалом, меблі слід закрити теплим настилом (3) або сидінням з натуральної деревини (2). Тож наступним етапом має бути процес підготування дерев’яних платівок для таких сидінь (3).

Рейки-платівки, перед тим виготовлені по розмірах, личкують та вкривають двома шарами лаку. Далі розкладають та з’єднують стрічкою, при цьому на кінці стрічок встановлюють кільця-петлі. Їх, в свою чергу, навішують на вмонтовані у бетонну основу замки з фіксаторами. Таким чином дерев’яна основа з платівок фіксується на спинці та сидіннях крісла-дивана. Згори на дерев’яну основу можна покласти різнобарвні м’які подушки або матраци, що зробить меблі ще зручнішими та затишнішими.