Електропарник в холодильнику

eh0

Старий холодильник викидати завжди приходиться через силу. Навіть, коли він не працює. Але можна скласти на його основі опалювальний міні-парник.

eh1

Незвичність цієї конструкції – в її компактних розмірах, а також в тому, що нагрівальний елемент зігріває не повітря, а безпосередньо землю.

Отож, для парника знадобиться корпус холодильника, що відслужив свій вік. Спочатку свердлять чотири-п’ять отворів діаметром у п’ятдесят міліметрів у стінці, що відгороджує морозилку від холодильника: три отвори з одного боку та один-два з іншого (1). З алюмінієвого профільного листа вирізають днище парника (2).

eh2

Морозильна камера буде в цій конструкції машинним відділенням. В камері встановлюють тепловентилятор під три отвори та під’єднують його через термодатчик від пожежної сигналізації (температура в ньому регулюється від 0 до +30°С). Щоб контролювати витрати електроенергії у машинне відділення доцільно вмонтувати електролічильник (3).

eh3

У двері холодильника слід вирізати центральну частину, щоб створилася рамка. На цю рамку прикручують каркас парника, зроблений з алюмінієвих кутків. Каркас обтягують матеріалом для укривання.

Ото і усе, парник зроблено.

На термодачику встановлюють потрібну температуру та під’єднають його до електромережі. Гаряче повітря буде надходити під профлист, нагрівати його, а потім виходити крізь отвір у машинне відділення. Коли температура у бувалій морозилці зрівняється з температурою, встановленою на термодатчику, тепловентилятор вимкнеться. Таким чином, за п’ять днів тепловентилятор потужністю у 1,25 кВт «з’їсть» приблизно 350 Вт електроенергії.

Якщо замість алюмінієвого листа встановити дерев’яну решітку, з холодильника на балконі можна організувати і міні-льох для зберігання овочів взимку.