Без місцевого освітлення на робочому столі важко працювати навіть вдень. Але світильник, окрім виконання свої основної функції має бути зручним та привабливим. І цей предмет важливої побутової необхідності можна зробити своїми руками, якщо покопирсатись у вторинній сировині, яка накопичилась на горищі, у коморі або у майстерні.
Настільна лампа не забирає багато місця, зручно регулюється та виглядає досить привабливо.
Схема складання своїми руками лампи у скандинавському стилі
Серед дорогого серцю мотлоху, з яким мало який ґосподар наважиться розстатися, завжди знайдуться урізки струганої деревини, плафони від бабусиних люстр, електроарматура та, можливо, й ручка-кнопка для дверей. Цього всього має вистачити для реалізації проекту лампи, та ще й багато чого залишиться для наступних дизайнерських перемог.
Розміри знайденого плафону для лампи будуть визначати і розміри решти деталей. Наприклад, габарити плафону десь 130х130 міліметрів. Одне з одним деталі можна з’єднати на шурупах-саморізах розмірами 4,2х40 з прес-шайбою. З’єднання на шипах та клеї ПВА, мабуть, для такої простої речі – надто трудомістке.
В отворі у верхньому стояку слід замурувати на епоксидній смолі шпильку на М6, перед тим спиляти на ній напилком три зрізи від вивертання. Після складання шпилька має виступати над поверхнею на десять міліметрів.
Між деталями, що повертаються та під ручку-затискач підкладають шайби. В лампі краще використати патрон з двома зовнішніми фіксувальними кільцями, які і будуть стягувати плафон та консольний кронштейн.
Увінчувати лампу буде декоративний ковпачок від аерозольного балону з фарбою. В ньому просвердлюють чотири отвори по десять міліметрів у діаметрі для відведення тепла. Свердлити треба обережно, свердлом по деревині. Ковпачок фіксують в пазу, який створюється при склеюванні двох кілець з фасками, що направлені одне на одне, як на фото.
Кільця вирізають канцелярським ножем з спіненого ПВХ листа завтовшки у чотири міліметри. Внутрішній діаметр кільця – 45 мм, зовнішній – в натяг по ковпачку. В кільцях передбачають канал для проводу, який суміщають з отвором у консолі. Провід укладають в паз верхнього стояка, далі він виходить назовні з тильного боку лампи. Кільця приклеюють до консолі клеєм «Момент».
Щоб зовнішньої нарізі на патроні вистачило для кріплення на консолі, верхнє фіксувальне кільце накручують острішком нагору (фото), а товщину консолі обирають не більше десяти міліметрів.
Основні деталі лампи, які можна зробити з деревини
На відстані тридцяти сантиметрів від лампи на проводі монтують прохідний вимикач. В світильнику використовують лампу розжарювання потужністю 75 Вт, але краще одразу замінити її на світлодіодну лампу потужністю до 10 Вт.
Дерев’яні деталі вкривають лаком у три шари. Можна обрати колір «іній» – дуже красиво. На нижньому боці лампи слід передбачити прокладку проти ковзання, такі в магазинах бувають навіть самоклейного типу.