Плед для новонародженого своїми руками

pled

Виписка з пологового будинку – важлива подія для всієї родини: в цей день малюк вперше виходить у великий світ, його перший раз бачать родичі. Щоб цей день був максимально радісним, важливо ретельно до нього підготуватися. Велике значення приділяється тому, у що буде загорнутий малюк. Ідеальний варіант – дитячий плед на виписку з пологового будинку виготовлений власноруч, а схему для в’язки краще вибирати самостійно.

Переваги пледу, зв’язаного гачком

pled2

Можна виділити цілий ряд переваг, якими володіє дитячий плед для малюка, виконаний гачком. Якщо порівнювати такий виріб з магазинним, можна відзначити, що виконаний вручну плед зберігає тепло материнський рук. Такі пледи завжди оригінальні і неповторні. На відміну від зв’язаного на спицях, плед на виписку для новонародженого виконаний гачком, не перекручується і не схильний до деформації. Крім того, якщо була правильно підібрана схема, згодом його можна з легкістю подовжити і використовувати, як покривало в ліжечко.

Варто відзначити одне важливе правило, яке варто дотримуватися при виборі пряжі для в’язаних речей, призначених новонародженим дітям, – нитки повинні бути найвищої якості. При цьому слід пам’ятати, що натуральне – не завжди добре. Наприклад, на чисту собачу шерсть дитячий організм може відреагувати виникненням алергії, нерідко вона викликає свербіж та почервоніння шкіри.

pled4

Дивіться також: Вироби з солоного тіста

Багато в чому вибір пряжі буде визначатися часом року, коли народиться малюк. Якщо прийнято рішення в’язати дитячий плед для новонародженого на виписку влітку гачком, перевагу слід віддати легким натуральним ниткам. Це можуть бути бавовняні, лляні, віскозні або шовкові ниточки. У пледі з такої пряжі дитині не буде жарко. Для зимової пори року підійдуть теплі вовняні ниточки. При цьому найкраще звернути увагу на ті, які призначені спеціально для дитячих речей. Також невдалим вибором будуть мохер і ангора. Вони занадто пухнасті, а ворсинки можуть завдавати малюкові масу незручностей. Найкраще зупинитися на кашемірі. Він володіє всіма необхідними якостями: теплий, м’який, не дуже пухнастий.

Важливо не тільки визначитися з якістю пряжі, з якої планується в’язатися плед для новонародженого на виписку гачком. Багато хто надає великого значення кольору. Це можуть бути: класичні відтінки голубого або рожевого; яскраві відтінки традиційних кольорів; пастельні тони – від білого до бежевого. Належність до певної статі при цьому можна підкреслити яскравою стрічкою.

Схеми в’язання

shema1
shema2
shema3

Вибір узору багато в чому залежить від того, за яким принципом буде виконуватися полотно. Головне – уважно вивчити для пледа на виписку гачком, схему і опис. Візерунок ні в якому разі не повинен містити будь-яких потовщень на зразок шишечок. Вони можуть завдавати малюкові незручність, натирати ніжну шкіру. Різноманітність візерунків багато в чому визначається порою року. Для легких ажурних пледів варіантів набагато більше, ніж для щільних. У зимових варіантах можна спробувати пограти з кольорами і їх поєднанням.

Важливим є також і вибір облямівки для обв’язки готового виробу. У зв’язку з тим, що дитячий плед – виріб досить об’ємний, його рідко в’яжуть відразу цільним полотном, набираючи ланцюжок потрібної довжини. Працювати при такому способі в’язання буває нелегко. Набагато простіше використовувати такі варіанти:

1. Використовувати для в’язання пледа на виписку з пологового будинку гачком, схеми окремих мотивів. Зазвичай вони бувають квадратні, круглі або у формі квітів. Їх можна відразу з’єднувати в єдине полотно або зв’язати потрібну кількість мотивів і вже після цього з’єднати гачком або голкою. Якщо хочеться отримати яскравий різнокольоровий дитячий плед, можна зробити однакові мотиви пряжею різного кольору або підібрати схему, де кожен окремий елемент відразу виконується різнокольоровими нитками.

2. Зв’язати дитячий плед на виписку гачком, починаючи від центру. В цьому випадку, набравши кілька повітряних петель і замкнувши їх в кільце, в’яжуть полотно від центру. При цьому в кутах слід додавати петлі в кожному колі. У цьому випадку полотно буде квадратної форми і поступово ставати все більшим.

В кінці дитячий плед для новонародженого гачком на виписку обв’язується облямівкою. Вона може бути різної товщини. До речі, саме використання облямівки допоможе надати квадратному виробу більш витягнутої форми. З цією метою вив’язувати її слід тільки з двох сторін полотна.

Якщо вибрати для обв’язування дитячого пледа гачком на виписку просту схему з описом, то досить буде ажурної облямівки, в неї цілком можна буде вставити атласну стрічку для прикраси.

Після закінчення роботи слід попрати готовий дитячий плед, з використанням спеціальних пом’якшуючих засобів для в’язаних виробів. При цьому бажано, щоб засіб для прання був дитячим. Так більша ймовірність, що не виникне алергії. Сушити його слід, розтягнувши в горизонтальному положенні. Можна розкласти на підлозі покривало або рушник і помістити на нього дитячий плед. Знімати виріб можна тільки після повного його висихання.

Особливості в’язання

pled3

Незалежно від обраного візерунка і варіанта виконання, перш ніж в’язати дитячий плед гачком на виписку, слід виконати невеликий зразок, для якого використовується схема. Він допоможе розрахувати необхідну довжину набірного ряду або кількість мотивів, які слід зв’язати. Готовий зразок слід попрати і відпарити. Так можна з’ясувати чи буде деформуватися, чи ні готовий плед, виконаний обраним візерунком з купленої пряжі.

Так як буде відразу видно – розтягнеться виріб або, навпаки, може навіть і зменшиться (сяде) , розрахунок можна буде провести набагато точніше. Для розрахунку в’язання важливо знати не тільки щільність, а й кінцевий розмір. Традиційно для дитячих пледів на виписку для новонароджених він дорівнює 1 м * 1,2 м. Робити виріб меншим або більшим не має сенсу, інакше загортати малюка буде незручно, адже саме для цього і призначений дитячий плед на виписку.

Вибираючи візерунок і пряжу, слід враховувати Ваш досвід. Початківцям краще вибрати найпростіші схеми і товсту пряжу. В цьому випадку зв’язати дитячий плед вийде набагато швидше. Більш досвідчені рукодільниці можуть віддати перевагу складним ажурним візерункам. Але слід врахувати, що в цьому випадку на роботу піде набагато більше часу. Не варто занадто сильно затягувати петлі – це зробить полотно дуже щільним і його буде погано згортати.

pled1

Таким чином, при бажанні, зв’язати дитячий плед для новонародженого гачком на виписку під силу практично будь-який господині. При цьому важливо уважно дотримуватися всіх вимог і тоді робота принесе задоволення, а результат виправдає всі очікування.