Тюльпани восени? Можливо! (бісероплетіння)

tyulpan_z_biseru_golovna

Хочеться власноруч повторити хоча б частину того шедервального і неймовірного, що створює природа? На допомогу прийде фантазія та вмілі руки. Адже саме сьогодні ми будемо виплітати тюльпани з бісеру.

Розпочинаємо!

tyulpani5

Тюльпани називають королівськими квітками і їх візуальну привабливість дійсно не можна переоцінити. Вони мають дивно багату колірну гаму, а їх відтінок безпосередньо залежить від сорту. Наприклад, дуже красивими є білі, фіолетові і рожеві бутони, які переливаються в сонячних променях мільйонами «металевих» відблисків. На жаль, постійно купувати собі додому свіжі квіти може далеко не кожен. Але якщо Ви хочете прикрасити своє житло хоча б штучними тюльпанами, то спробуйте сплести їх з бісеру.

Тюльпан з бісеру може мати будь-яке забарвлення, форму і розмір, який Вам сподобається. Тут немає абсолютно ніяких обмежень – Ви можете зробити саме таку квітку, яку уявляєте собі в ідеальному варіанті.

Для того, щоб варіювати характеристики і габарити, потрібно зібрати певні матеріали і інструменти в потрібній кількості. Решта – справа Вашої працьовитості, акуратності і посидючості. При належному терпінні і дотриманні всіх правил технології плетіння квіток, Ви зможете виконати їх в кращому вигляді в рекордно короткі терміни.

Плетіння тюльпанів – цікаве і захоплююче заняття, і якщо Ви освоїте його, то зможете прикрасити свою квартиру цілими рукотворними букетами. Отже, яка ж схема того, як зробити тюльпан з бісеру своїми руками?

Читайте також Як зробити осінній букет з листя своїми руками

Потрібні інструменти

tyulpani4

Як і для будь-якого виробу, для виготовлення квіток з бісеру Вам будуть потрібні тільки високоякісні матеріали. Будь ласка, не використовуйте те, що «завалялося» у Вас в коморі за останні десять років, і те, в чому Ви не впевнені. Все-таки, Ви прагнете створити красу, а вона не створюється з поганої сировини.

Як же робити тюльпан з бісеру, щоб він вийшов пружним і «стоячим», як справжня квітка? Зрозуміло, нитки тут будуть недоречними, хоча ті, хто створює згодом картини і панно з плетених квітів, час від часу використовують їх. Але все ж, щоб зробити тюльпан стійким і міцним, Вам буде потрібно дріт.

Він повинен бути зеленого кольору (для частини, передбаченої в якості стебла) і рожевого (для контуру самої квітки). Якщо у Вас немає можливості або бажання шукати і купувати саме такі специфічні деталі, використовуйте дріт нейтральних відтінків – сріблястого, золотистого або мідного. В цьому випадку намагайтеся купити непрозорий бісер.

Бісер – головний компонент нашого майбутнього шедевра, а тому його також варто вибирати уважно. Він повинен бути не надто великим і не дуже дрібним, таким, щоб його діаметр можна було назвати оптимальним, середнім.

tyulpani1

Ми рекомендуємо Вам не обмежуватися тільки одним кольором для пелюсток – Ви можете вплітати в них характерні «прожилки» або «пилок». Хоч би яким не передбачався відтінок самого бутона, візьміть кілька пакетиків різного бісеру. Нехай він буде чисто рожевим, фіолетоватим, жовтим і білим. Якщо є можливість придбати різні тони зеленого бісеру – зробіть і це. Так стебло вийде більш природним, структурованим і багатогранним у своїй колірній гамі.

Дроту-основи, з якої буде виконаний бутон, Вам буде потрібно не менше 65 сантиметрів. Для створення стебла можна обмежитися двадцятисантиметровим дротом зеленого відтінку.

Вам також будуть потрібні нитки зеленого кольору для подальшої обмотки імітованого стебла. Зрозуміло, з цією метою найкраще взяти муліне – в будь-яких творчих роботах вони виглядають найбільш акуратно і гармонійно. Не потрібно купувати вовняні або звичайні бавовняні нитки – це буде явно не найкраще рішення.

Бажано, щоб відтінок ниток був не надто кислотним – намагайтеся підбирати його так, щоб він відповідав природному виду зелені.

Вам може бути корисний клей ПВА і набір стандартних канцелярських інструментів – ніж, ножиці, голка, пінцет. Також, якщо Ви бажаєте зробити контрастну серцевину квітки – придбайте для цієї мети одну велику намистину.

tyulpani3

Список необхідного:

 • Бісер (рожевий і зелений, переважно різних відтінків);
 • Трохи стеклярусу;
 • Жовтий, білий і чорний бісер для створення тичинок;
 • Дріт зелений – не менше 20 см;
 • Дріт рожевий (або сріблястий/золотистий/мідний) – не менше 65 сантиметрів;
 • Клей ПВА;
 • Робоча поверхня – чиста і комфортна для Вас.

І звичайно, не забудьте про свій ентузіазм, творчу жилу і фантазію – все це Вам стане в нагоді в подальшій роботі! Намагайтеся виконувати всі дії старанно, неквапливо і акуратно, щоб результат Вашого першого хенд-мейду не розчарував Вас і не відбив у бажання займатися подібними виробами в подальшому. Приступимо до роботи!

Створення квітки

tyulpan_kvitka

Оскільки у Вас немає ніякого шаблону або каркаса, плести квітку Вам доведеться самостійно, що називається, «з нуля». Зате згодом вона (квітка) цілком може стати предметом Вашої гордості!

Сконцентруйтеся на роботі і розслабтеся – хенд-мейд не терпить поганого настрою і морального занепаду. Зосередьтеся на роботі і постарайтеся робити все акуратно і дбайливо. Виконуйте роботу з любов’ю, вкладайте в свій виріб душу. Щоб зробити квітку правильно і красиво, Вам буде потрібно докладна робоча схема, яку ми Вам із задоволенням надамо. Не відступайте від неї в своїй роботі. Згодом Ви зможете варіювати процес, і навіть створювати власні ескізи. Але поки дійте згідно перевіреної і протестованої десятки разів технології.

Як зробити декоративний тюльпан:

 • Скрутіть між собою два відрізки дроту (15 і 40 см);
 • На менший шматочок дроту наберіть 10-11 бісерин, краще, якщо 5 з них будуть головного кольору (наприклад, синього або рожевого), а інші 6 – другорядного, трохи світліше основного;
 • На довгий шматочок дроту одягніть 9 бісерин основного відтінку, і 4 – другорядного;
 • Перекрутіть менший відрізок дроту через довший. Проробіть аналогічні маніпуляції з іншого боку;
 • Таким чином, створіть ще по кілька рядів, постійно збільшуючи кількість бісерин;
 • В цілому повинно вийти 6 рядків бісерин, а сама пелюстка повинна мати трохи опуклу форму. Таких пелюсток має бути шість;
 • Приступайте до створення тичинки – для цього на один кінець двадцятисантиметрового дроту нанизайте одну чорну бісеринку і два стекляруса. Інший кінець пропустіть через стеклярус;
 • Зробіть шість тичинок за наведеним методом;
 • Маточка квітки робиться так – на один кінець двадцятисантиметрового дроту прикріпіть 3 бісеринки (або одну велику намистину, якщо Ви брали її) і 3 стекляруса жовтого кольору. Інший кінець пропустіть через стеклярус, як зазвичай;
 • Маточку з’єднайте з тичинкою;
 • Листочок робиться наступним чином: спочатку, за прикладом пелюсток, візьміть два шматочки дроту, один довший, а інший – коротший. Скрутіть, на вісь нанизуйте зелений бісер (приблизно 4 сантиметри);
 • Створіть по два ряди з кожної сторони;
 • Пустіть таким же чином наступні ряди, але біля кінчика забирайте по 4 бісеріни;
 • У Вас повинно вийти по 5 рядів з кожного боку, на кожному повинні бути характерні фігурні зубчики (по 2-3 штуки);
 • На залишок верхнього дроту нанизайте одну зелену бісеринку і пропустіть цю частину дроту через основний ряд;
 • Вам залишилося лише зібрати Вашу квітку!
tyulpani2

Зібрати квітку нескладно, і почати треба, звичайно ж, з серцевини. Маточку і тичинку візьміть в руку, після чого почніть «обкладати» їх пелюстками, надаючи виробу потрібну форму. Не забувайте при цьому скручувати основу, яка тут виступає в ролі стебла.

Далі, коли верхівка квітки буде повністю зібрана, почніть обмотувати стебло нитками муліне (можна заздалегідь нанизати на них бісер в хаотичному порядку, щоб квітка вийшла ще гарнішою).

Приблизно на середині стебла вставте листок. Обмотуйте стебло до кінця без пропусків, після чого зафіксуйте нитку. Ви можете зробити кілька квіток і поставити їх у вазу. Також можна створити картину-панно з отриманих виробів.

Ось такі поради по виготовленню тюльпанів з бісеру Ви отримали. Прикрашайте своє життя і нехай натхнення не покидає Вас!