В’яжемо квіти гачком

kviti_gachkom

В’язати квіти гачком – це те, чим починають займатися майстрині, які тільки що освоїли основні прийоми поводження з в’язальних інструментом. Це зайвий раз доводить, наскільки проста ця задача, впоратися з якою можуть навіть дітки, які вміють хоч трішечки управлятися з гачком і нитками. У даній публікації Ви знайдете покрокові рекомендації щодо того, як зв’язати свою першу квітку гачком, яка потім прикрасить чохол для телефону, пляжну сумку або дитячу панамку. До роботи!

Підготовчий етап

kviti

Отже, для того щоб сплести ажурні об’ємні квіти гачком, Вам слід запастися не тільки самим інструментом, але і пряжею. Остання може бути різної фактури і розмальовки. Пам’ятайте, що від якості і товщини нитки залежить і номер гачка, яким Ви будете працювати.

Стандартно, листя і самі суцвіття робляться бавовняними нитками, хоча, якщо їх потрібно зробити більш ошатними і урочистими, то можна використовувати пряжу з люрексом.

Варто зауважити, що для створення квіточок потрібно дуже мало витратного матеріалу, їх можна робити з різнокаліберних ниткових залишків. Також слід не випускати з уваги і те, як Ви звикли в’язати – вільно або туго.

У підсумку необхідно співвіднести бажаний результат з технікою власного плетіння. Так, наприклад, якщо хочеться зв’язати м’який і пухкий виріб, а Ви з найперших днів в’яжете дуже щільно, то озбройтеся трохи товщим гачком, ніж той, який належить використовувати по інструкції.

Доступний варіант квіткового плетіння

kviti_vyazannya

Ця схема в’язання по плечу початківцям-майстриням, які бажають прикрасити свій або дитячий одяг милими і простими квіточками.

Робиться він так:

  • Спочатку вив’язується ланцюжок, що складається з 3-х повітряних петельок;
  • Використовуючи сполучну петлю, сформуйте з ланцюжка кільце;
  • Навколо кільця нав’яжіть 10 стовпчиків без накиду;
  • Кільце, що розширилося, знову з’єднайте стовпчиком;
  • Приступаємо до пелюстки майбутньої троянди. Для цього в 1-й петельці наступного ряду потрібно зробити 5 стовпчиків в певній послідовності, а саме: спочатку в’яжеться стовпчик без накиду, потім три з ним і знову один без;
  • Читайте також Як зробити осінній букет з листя своїми руками

  • У другій петлі необхідно пров’язати один з’єднувальний стовпчик;
  • Така ж схема і опис вив’язування квітів гачком може бути застосована відносно 4-х подальших пелюсток;
  • З наявних 10 петельок повинно вийти 5 повноцінних пелюсток.
kviti_gachkom3

Якщо хочеться отримати більш пишну квітку, то, обв’язуючи перший ряд, зробіть не 10, а 14 повітряних стовпчиків без накиду. Але тоді доведеться зменшити кількість стовпчиків, з яких буде складатися сама пелюстка, їх стане всього 3. Тут можна проявити фантазію, і використовувати схеми з двома, а то й трьома накидами. Вони дозволять отримати висячі пелюстки, як у ромашки, наприклад.

Якщо маєте бажання трохи ускладнити собі завдання, то можна використовувати опис двошарової троянди. Для цього досить пров’язати ще один рядок, аналогічний першому, однією сполучною петелькою перейти до основи вироби, але зі зворотного боку. Потім, вже у самого підніжжя, почати формувати повітряні петлі в такому порядку: повітряна петля з трьох петель, дугу з’єднати петелькою, все це повторити біля кожної наступної петлі.

Ускладнюємо завдання.

kviti_gachkom2

По суті, всі схеми формування квітів гачком зводяться до одного: потрібно отримати сердцевинку і її обрамлення. Далі – справа Вашої фантазії: Ви можете створювати петлі для підйому будь-якої довжини, залишати їх порожніми або наповнювати пряжею, робити виріб об’ємним або плоским.

Наприклад, серцевину суцвіття допустимо зробити широким, щоб його можна було пристебнути ґудзиком до шапки чи сумки, для чого достатньо просто збільшити кількість повітряних петельок в найпершій ланцюжку.

Якщо будете використовувати саме це в’язання об’ємних квітів гачком, то пам’ятайте: їх сердцевинка не повинна бути більша, ніж окружність ґудзика, а ще краще, навіть трохи менша.

Не забувайте, що всі нитки мають властивість розтягуватися. Зв’язавши кілька квіточок одного діаметра, просто скріпіть їх ґудзичком, і можете прикрашати свій одяг.

В’язання суцвіть з великим числом пелюсток теж має свої особливості. Наприклад, їх серцевина повинна складатися з мінімум 8-12 повітряних петельок, укладених в ланцюжок-кільце.

Ну що ж, як Ви зрозуміли, то в’язання гачком – це не просто спосіб створювати такі квіти як троянди і ромашки, листя та інші їх елементи. Це реальна можливість оточити себе бутонами, що цвітуть вічно і які пожвавлять, оновлять Ваш гардероб і зроблять образ ошатним і свіжим.