Як можна розписати яйця на Великдень

pusanku_1_zastavka

Сьогодні ми Вам продемонструємо два способи розпису яєць – старий варіант та новий.

Писанкарством в Україні займалися ще за довго до християнства, тому цю традицію можна вважати чисто українською. Але на зміну старим часам приходять нові. Тому в цій статті ми Вам покажемо як можна розписати яйце простішим та швидшим способом.

Для розпису Вам буде потрібно:

  • Зварені яйця
  • Писак (бажано різних розмірів)
  • Віск
  • Свічка
  • Воскові олівці
  • Анілінові фарбники
  • Оцет

Тож почнемо!

Для першого (стародавнього) способу потрібно розвести фарбу по інструкції, оцет, писачок свічка і віск. Спосіб різнобарвного розпису, якщо розібратись, доволі простий. Основний принцип закладений у воску. Віск – захищає поверхню яйця від фарби і таким чином можна писати писанку.

pusanku_2_rozpus_pochatok

Дивіться також: Прикрашаємо яйця на Великдень

Спершу потрібно намітити центр яйця зверху і знизу, проводимо центральну лінію крізь все яйце, потім перехресно їй ще одну лінію. Ці мітки будуть основою для розпису будь-якої композиції, яку Ви задумали. Далі все залежить від того, який орнамент Ви задумали.

pusanku_3_rozpus_pochatok

Будьте уважними! Перші проведені лінії на білому яйці – будуть білими, далі умокніть яйце в оцет на декілька секунд, аби фарба в подальшому гарно лягала. Якщо на Вашій писанці будуть декілька кольорів, то перша фарба якою Ви пофарбуєте яйце має бути найсвітліша (наприклад жовтий). Далі, не зчищаючи віск, нанесіть його поверх туди, де в подальшому потрібен буде жовтий колір (або той, який ви вибрали в якості найсвітлішого). Тобто основний принцип – це на кожному етапі від пофарбування до пофарбування, нанесення поверх воску в потрібні місця. Також з кожним разом яйце в фарбі потрібно довше тримати. Після завершення процедури зафарбовування, обігріваючі яйце на вогні, зчищіть віск і готово!

pusanku_4_rozpus_pochatok

Варіанти розпису яйця

pusanku_variantu

Як наносити віск і чому це не може бути парафін? Все дуже просто розігріваєте писачок на вогні від свічки, та занурюйте його у шматочок воску (воскову свічку). Через те, що метал розігрітий, через нижній отвір писака наповнюється віск, який через той же отвір буде виливатися на яйце. Процедура не складна, головне писак тримати рівно над яйцем і не підкошувати. Віск краще від парафіну в цьому випадку через те, що сама молекулярна структура воску цупкіша. І якщо парафін можна легко здерти, то віск ніби чіпляється за яйце, в результаті чого виходить чітка незафарбована лінія.

pusanku_5_rozpus_pochatok

Другий спосіб неймовірно простий, цікавий та оригінальний. Вам потрібно просто розписати яйце різнокольоровими восковими олівцям та вмокнути в фарбу, або в декілька кольорів, якщо хочете різнобарвний ефект. Цікаве спостереження: якщо розписане яйце вмокнути лиш на половину в один колір, а потім іншу половину мокнути в інший колір, доторкуючись до попереднього кольору, то вийде цікавий ефект переходу з одного кольору в інший. Тож не бійтесь експериментувати, та гарних Вам свят!

pusanku_6_rozpus_pochatok
pusanku_7_rozpus_pochatok