Змінна петля гачком

zminna_petlya_osnovna

Як і всі найпрогресивніші та найпопулярніші петлі, змінна петля в в’язанні була винайдена звичайно ж японцями. У японських журналах по рукоділлю ця техніка ще називається «кільцем амігурумі». Навіщо ж застосовується цей вид в’язання та як виглядає техніка виконання? Давайте поговоримо.

Змінна петля гачком

zminna_petlya2

Почнемо з того, що такий вузол дозволяє почати в’язання по колу, тобто, являє собою щось на зразок бази для створення кругового ланцюжка петель. В цілому, це можна зробити і в іншій техніці, наприклад, з допомогою повітряної петлі. Однак найбільш популярним є саме «кільце амігурумі», оскільки воно дозволяє створити непомітний, щільний і відмінно регульований первинний вузол.

Такий метод широко застосовується в фігурному в’язанні, наприклад, коли потрібно зробити квітки або листя. Але також з його допомогою можна в’язати і інші елементи, зокрема й повноцінні цілі речі, а не тільки декоративні об’єкти.

Зробити кільце можна спицями, але найбільш часто його пров’язують саме гачком.

Дивіться також: Вироби з солоного тіста

По-перше, це в рази зручніше, ніж в’язати змінну петлю спицями, а по-друге, результат виходить кращим, в чисто естетичному сенсі.

В’язання гачком взагалі є досить захоплюючим заняттям, в результаті якого умільці отримують найбільш романтичні, повітряні і ажурні речі.

Змінну петлю гачком зробити нескладно, більш того, для цього існує відразу кілька різних методів, з яких Ви можете вибирати найбільш комфортний і зручний саме для Вас. Отже, з чого почати «кругове» в’язання, і який варіант варто вибрати? Про це далі!

Інструменти для в’язання змінної петлі

instrument

В’язати можна будь-якими інструментами і будь-яку пряжу, яка Вам подобається. Насправді, тут немає ніяких чітких обмежень і заборон – Ви повинні вибирати матеріали самостійно, в залежності від поточних завдань. Але ми, все ж порекомендуємо Вам використовувати досить тонкий гачок, не найбільшого розміру.

Аналогічна історія і з пряжею – існують такі нитки, пров’язувати, які взагалі досить важко. Зазвичай вони дуже товсті, великі і щільні, з включеннями дрібних ворсинок. Таку пряжу підбирати не варто.

Втім, Ви можете проігнорувати ці поради, якщо в’яжете велику річ, або Вам подобається саме техніка грубої в’язки. У будь-якому випадку, вибір залишається за Вами. Але для створення змінної петлі, в даному випадку, у Вас може піти трохи більше часу і зусиль. Якщо Ви тільки вчитеся в’язанню, Вам точно не слід експериментувати з подібними інструментами – почніть з малого, набийте руку, і вже потім переходьте до ускладнення завдань.

Змінна петля – метод №1

metod11

Як правильно зробити змінну петлю гачком? Як уже згадувалося раніше, для цього існує не єдиний метод. Але ми почнемо з найпростішого, який виявиться корисним як для новачків, так і для любителів, які вирішили освоїти нові способи в звичному рукоділлі. Слідкуйте за тим, щоб пряжі у Вас було достатньо – погодьтеся, буде досить неприємно, якщо вона раптово закінчиться на самому цікавому місці, і вузол доведеться розпускати. Озбройтеся стандартним клубком і якісним гачком.

За першим методом змінна петля робиться наступним чином:

Перекиньте робочий кінець нитки через вказівний палець лівої руки. Вільний її кінець нехай залишиться під пальцем, але на тильній стороні інших.

Гачок введіть справа наліво під ділянку нитки, що лежить прямо на великому пальці.

Поверніть гачок за годинниковою стрілкою, захопіть ним нитку і протягніть її в сформовану петельку.

У Вас вийшла змінна петля. Її потрібно обв’язати поруч інших петель, як вказано в конкретній схемі, згідно якої Ви працюєте. Після того, як всі стовпчики будуть готові, залишиться тільки затягнути вузол, потягнувши за її вільний кінець.

Цей варіант виготовлення змінної петлі найбільш простий і універсальний. Але існують і інші методи її формування за допомогою даного інструменту.

Кільце амігурумі – метод №2

amigurumi

При в’язанні гачком змінної петлі даним методом, Ви повинні бути більш уважні до своїх дій і акуратні, щоб не заплутатися.

Спосіб початку в’язання той же, що і в першому варіанті – Ви повинні перекинути нитку крізь пальці все тим же чином.

Після того, як нитка буде правильно розташована на Вашій лівій руці, Вам потрібно оповити робочою частиною нитки (не вільною) великий палець у напрямку знизу вгору.

Знизу введіть в отриману петлю гачок і захопіть ним частину нитки. Нитку протягніть в петлю і затягніть характерний вузол. У Вас вийде все та ж змінна петля.

Цей метод більш швидкий у своєму виконанні, але вимагає уваги і обережності. Якщо зробити щось не за правилами, можна зіпсувати пряжу.

Змінна петля – метод №3 – маловідомий

metod_3

Існує ще один, третій, найбільш рідкісний в застосуванні, але цікавий метод. Якщо Ви не бажаєте користуватися двома наведеними раніше способами, він стане для Вас в пригоді.

Чиніть так: оберніть робочу нитку двічі навколо вказівного пальця лівої руки. Отримане кільце максимально акуратно зніміть і захопіть великим і середнім пальцем протилежної руки.

Тепер робочу нитку швидко підхопіть гачком і протягніть її через кільце, що вийшло. Знову підхопіть вузлик гачком і протягніть через петлю.

Цей метод хороший тим, що формує не одинарний, а подвійний вузол. Це необхідно для деяких технік в’язання. Взагалі, робити петлю за цим принципом досить важко, і деякі умільці ніяк не можуть впоратися з цим завданням. Ймовірно, помилка більшості полягає в тому, що вони роблять лише один виток на палець.

Також, коли Ви будете формувати вузол за допомогою даного методу, важливо надійно його зафіксувати, щоб в процесі подальшого в’язання кільце не розпустилось і не ослабло.

Вчимося формувати основу – пров’язуємо правильно кільце

kilce

Припустимо, Ви зробили змінну петлю саме за останнім, третім принципом. І тепер перед Вами стоїть завдання пров’язати її далі. Після того, як петля буде сформована, Вам слід надіти її на гачок. Далі потрібно захопити робочу нитку і протягнути її через отримане раніше кільце.

Після того, як робоча нитка буде протягнута через кільце, знову накиньте її на основу гачка і пров’яжіть першу петлю.

Почніть в’язати стовпчик петель без накиду, обробляючи кільце по колу. Далі робіть стільки стовпчиків, скільки числиться у Вашій схемі. Робіть петлі пухкими і вільними, щоб пізніше їх можна було трохи розтягнути.

Коли закінчите цей етап, почніть потроху затягувати петлю, смикаючи її за вільний кінчик нитки. Якщо у Вас немає змоги зробити це плавно, спробуйте спочатку витягнути одну нитку, а потім її хвостик.

Такий метод в’язання особливо прийнятний там, де передбачено формування декоративних елементів. За допомогою змінної петлі виходять відмінні квітки і листочки, а також інші фігурні елементи.

Ви можете пов’язати цілий шарф або светр з таких окремих «кружечків» – така річ буде виглядати не тільки стильно, але і дуже жіночно. Ваше головне завдання – не відступати від наведених технологій в’язання змінної петлі і намагатися діяти дуже акуратно, щоб легкі петлі не розпустилися, і весь процес не пішов нанівець.

Нехай натхнення не покидає Вас! Фантазуйте!