Насіння квітів: як обрати та що про нього потрібно знати

Вирощування квітів – це цілком традиційне заняття для господинь в Україні, відповідно, популярність цього посівного матеріалу на тому ж рівні, що і овочевих культур. Краса, яка приносить справжнє задоволення, цілком доступна всім – просто оберіть правильно насіння квітів, посадіть та доглядайте за ним. Ми поділимось корисними рекомендаціями, як це зробити.

nasinnya_1

В чому секрет популярності насіння квітів

Якщо ви уважно розглядаєте вітрини з насінням квітів, то вас впевнено можна назвати учасником клубу прихильників таких красивих рослин. Чимало людей впевнені, що це – «любов на все життя». І це дійсно так.

Величезний стрибок в розвитку технології посадки і загальних знань відбувся в період винаходу оранжереї, так званого зимового саду. А сталось це в середньовічній Європі. Саме тоді люди почали пробувати вирощувати рослини з інших кліматичних зон, якраз в той час з’явились перші прототипи сучасних теплиць.

У 20 ст. активно розвивається напрямок квітникарства з виведення гібридів. Як результат, вдається поліпшити якості рослин. Це відбивається на:

  • однорідності рослин;
  • привабливості зовнішнього вигляду;
  • простоті в догляді;
  • стійкості до захворювань і екстремальних умов.

У міру розвитку квітникарства прихильники цього напряму все більше прагнуть займатись вирощуванням незвичних, екзотичних квітів. Це призводить до того, що кордони між природними зонами стираються, а клімат поступово змінюється.

Сьогодні купити насіння квітів, навіть доволі незвичні, легко в цьому магазині: https://vesnodar.com.ua/ua/semena-cvetov. Вашій увазі – петунії, лаванда, пеларгонія, лобелія, дельфініум, остеоспермум, бегонія, газація, еустома тощо.

Як обрати насіння квітів: простий алгоритм

Вибір насіння квітів – завдання нескладне, але варто враховувати чимало дрібних, на перший погляд, моментів, які здатні вплинути на привабливість вашого квітника. Пропонуємо 4 прості етапи.

Етап №1: Визначення строків вегетації

Перш за все потрібно обрати квіти і рослини в залежності від того, який строк вегетації у них та яка тривалість «життя». Можна виділити такі групи:

  • багаторічні;
  • дворічні;
  • однорічні.

Багаторічні чудово показують себе на відкритих просторах. Вони значно морозостійкіші, потребують менше догляду. Такий собі ледачий варіант. Дворічні можна назвати перехідним варіантом. Такі квіти порадують цвітінням вже у перший рік, на зиму їх можна забрати у будинок, а далі, навесні знову висадити в ґрунт. Однорічні дуже популярні та різноманітні. Вони зазвичай вирощуються розсадним способом, також добре себе показали в горщиках.

Етап №2: Пошук місця посадки і призначення

Визначтесь перш за все, для чого шукаєте квіти і який результат прагнете отримати. Так, певні можна висівати в контейнери і потім переносити туди, де зручно, це дасть змогу прикрасити те місце, яке забажаєте. Інші варіанти: для клумби, на зрізання (з метою створення букетів чи постановки в вазу), для закритого приміщення.

nasinnya_2

Етап №3: Вибір квітів за зовнішнім виглядом

Коли відсортували насіння за першими двома етапами, то вже набрали певний перелік. Тепер потрібно визначитись, які з них підходять саме вам. Дуже важливо, щоб дотримувався баланс між кольорами, фактурами, висотою, та навіть настроєм.

Отже, одна з дуже звичних та класичних «жительок» клумби – петунія. Вона зовсім не виглядає тривіально, адже буває дуже різна. Газанія – полюбляє сонячні промені і тим самим утворюється яскравий кольоровий пігмент.

Гвоздика – це ніщо інше, як різноманітність форм та відтінків, а вербена – чарівність дрібних суцвіть. Лаванда наповнить вашу клумбу духом Провансу. Звісно, куди ж без чорнобривців, які будуть радувати вас до самих морозів своїм яскравим цвітінням.

Етап №4: Вибір пакування

Варто обрати правильне фасування. Зазвичай запропоновані різні об’єми/кількість насінин для всіх квітів. Початківцям не варто одразу ж купувати великий об’єм, адже деякі можуть не підійти під ваші умови та клімат.

Коли ж вирішуєте займатися вирощуванням квітів як бізнесом, то варто придивитись до професійного насіння. Чимало магазинів пропонують комплекти для садівників любителів, такі собі хобі-пакування. Це відмінне рішення і цікавий досвід.