Секрети догляду за петуніями для пишного цвітіння

Як правильно вирощувати петунії для яскравого цвітіння

Якщо за петуніями правильно доглядати, вони будуть радувати пишним і тривалим цвітінням як у квітнику, так і в горщиках на балконі чи терасі. Петунія – одна з найпопулярніших однорічних декоративних рослин, яка має квіти різноманітних форм і забарвлень. Її вирощують у квітниках, горщиках і підвісних кашпо, бо вона завжди привертатиме увагу яскравими кольорами.

Посів та підготовка насіння

Щоб забезпечити вдалий старт вашої петунії, насіння на розсаду слід сіяти наприкінці лютого – у березні. Перед посівом насіння рекомендується знезаразити розчином перманганату калію або перекису водню, а потім на 1-2 тижні помістити в холодильник для стратифікації. Така підготовка допоможе покращити схожість та захистити рослину від хвороб.

Методи посіву

Одним з ефективних методів посіву петунії є посів по снігу. Для цього потрібно покласти шар ґрунту в контейнер, на нього покласти 1-2 см снігу, трохи утрамбувати, а потім зверху розподілити насіння. Присипати насіння ґрунтом не слід, щоб воно могло отримувати достатньо світла.

Насіння можна також сіяти у вигляді гранул, що значно спрощує процедуру посадки, оскільки кожна насінина має захисну оболонку і більший розмір, що полегшує рівномірний розподіл.

Догляд за посівами

Після посіву потрібно збризнути ґрунт водою з пульверизатора, накрити плівкою та поставити в тепле місце, поки насіння не проросте. Ось кілька кроків з догляду за посадками:

  • Провітрювати “тепличку” щодня на 15-30 хвилин, щоб уникнути надлишкової вологості, яка може призвести до хвороб.
  • Після появи сходів зняти плівку і забезпечити рослинам 12 годин освітлення, розмістивши їх на добре освітленому підвіконні або додатково освітлюючи спеціальними лампами.
  • Поливати спершу пульверизатором, потім використовуючи лійку з фільтрованою або дощовою водою кімнатної температури.

Пікіровка та підживлення

Коли у рослин з’являться чотири справжні листочки, їх потрібно пікірувати в окремі горщики або в більший контейнер з відстанню між рослинами не менше 5 см. Після того, як розсада добре приживеться, можна почати підживлювати її комплексними добривами раз на тиждень, що підтримає її ріст та розвиток.

Формування куща

Для формування пишного куща і збільшення кількості квіток центральний пагін потрібно прищипувати. Це стимулює розвиток бічних пагонів. Перший раз прищипувати слід через 1-2 тижні після пікіровки, а вдруге – через місяць. Це допоможе підтримати симетричний і компактний вигляд рослини.

Висадка у відкритий ґрунт

Висаджувати петунію на постійне місце слід після завершення періоду приморозків, у добре освітленому місці з пухким поживним ґрунтом. Висаджувати кущі слід на відстані близько 30 см один від одного, на глибину 10-15 см. Після висаджування квіти потрібно ретельно полити і замульчувати землю. Регулярно поливайте рослини і удобрюйте їх кожні 4-6 тижнів, щоб забезпечити їх пишне цвітіння.