КОНТАКТИ та ПРАВИЛА

Як вибрати теплову гармату для теплиць

real_3dbe5884-eaf8-4cd8-a9d7-599a731ec1df

Холодна пора стає великою проблемою для городників, особливо тих, чий сімейний бюджет пов’язаний з продажем вирощеного врожаю. Та й звичайним дачникам, що мають власні теплички та витрачають немало зусиль на вирощення рослин, теж не хочеться втрачати городину від раптових заморозків. Допомогти таким господарям можна дуже просто. Досить облаштувати теплицю системою обігріву, з допомогою якої можна самостійно регулювати температуру повітря, при необхідності підвищувати або знижувати її, створюючи сприятливі умови для розвитку і росту рослин. Це відмінний засіб екстреного обігріву при раптовому похолоданні і настанні нічних заморозків.

Тому теплиці з обігрівом на сьогодні не розкіш, а необхідність. Існують різні пристрої і системи, що можуть використовуватися для даних цілей. Вони відрізняються вартістю, технічними особливостями та додатковими можливостями. Кожен може підібрати той варіант, який буде відповідати його вимогам.

Обігрів тепловою гарматою

Встановлення теплової гармати ─ один з найефективніших способів постачання тепла для рослин. Вона істотно відрізняється від інших подібних пристроїв не тільки зовнішнім виглядом, але і якістю роботи. Головна її особливість полягає в тому, що вона здатна швидко обігріти площу приміщення. Це вкрай необхідно, коли температура навколо різко знизилася.

Гармати, як обігрів теплиць, стали використовуватись недавно, але встигли зарекомендувати себе з позитивного боку та завоювати споживацький попит.

За способами споживання енергії для утворення тепла, вони бувають таких типів:

  • Електрична теплова гармата;
real_45ca636a-755c-4934-8c6c-53948ae8653a

Принципи роботи теплових гармат

Ці агрегати мають просту конструкцію, основними складовими якої є корпус, нагрівальний елемент і вентилятор. На металевому корпусі гармати, який дозволяє запобігти термічному і механічному пошкодженню, є отвори для забору повітря. Він може бути прямокутним, але частіше зустрічаються циліндричні. Саме завдяки формі, що нагадує артилерійську зброю, даний вид нагрівачів повітряного потоку отримав свою назву. Для підвищення мобільності масивні і важкі пристрої розміщують на станині з колесами.

В середині конструкції знаходяться нагрівальний тен, камера згоряння з теплообмінником та потужний вентилятор з електроприводом. Вентилятор нагнітає холодне повітря через отвори в корпусі всередину гармати, проганяє його уздовж нагрівального елементу і сприяє розподілу вже гарячого повітря по приміщенню. Таким чином, теплова гармата за своєю суттю є потужним тепловентилятором.

real_f28d2c4a-33c8-4a6e-a1f1-5ec8be2cfa6c

Різновиди теплових гармат

Електричні ─ гармати прямого нагріву (у них відсутній димохід) Це найпростіше і зручне рішення обігріву приміщень для вирощування розсади, овочів, фруктів і екзотичних рослин. Їх невисока ціна і легкість експлуатації сприяють купівлі таких тепловентиляторів господарями, які не мають коштів на придбання більш дорогого обладнання, що працює на газі або дизелі.

Вони швидко прогрівають приміщення, не виділяючи продуктів згоряння, здійснюють вентиляцію і коригування вологості. Автоматичні засоби контролю дозволяють швидко реагувати на зміни вуличних умов і підтримувати комфортну температуру в теплиці та коригувати інтенсивність нагріву без участі людини, що дозволяє уникнути небезпечних для рослин несподіваних перепадів. Для таких цілей потрібно вибирати моделі з регульованою швидкістю обертання вентилятора і ступенів нагріву. Це екологічний обігрівач, яким можна прогріти хату, дачу та інші приміщення, де знаходяться люди. Для безпеки використання ця техніка оснащена захистом від вологості і попадання води при поливі та термостат, що унеможливлює перегрів.

  1. Гармати, що працюють на дизельному паливі – як правило, це гармати непрямого нагріву, оснащені димоходом. Вони утворюють гарячий потік повітря шляхом згоряння палива. Такий пристрій відмінно підходять для обігріву теплиць та нежилих приміщень. Не дивлячись на наявність димоходу, їх не купують для приміщень через шум та неприємний вихлоп.
  2. Газові теплові гармати ─ найбільш перспективні з економічної точки зору та теплової потужності у рейтингу теплових агрегатів. Вони споживають мінімальну кількість електроенергії (на розпалювання та вентилятор). При цьому ККД цих установок 95-100%. Найефективніша ця система при обігріві великих приміщень та теплиць. Зручність використання полягає в тому, що агрегат підключається як до газової магістралі, так і до газового балона.

Не бійтесь шкідливих продуктів горіння, навпаки: вода і вуглекислий газ – необхідні елементи для рослин. Таким чином, ми отримуємо не тільки обігрів, а й додатковий “парниковий ефект”. Газові агрегати не сушать повітря, бо пар є одним з продуктів згорання. Вони просто обслуговуються. Треба зазначити, що ці обігрівачі повітря шумлять, хоча і менше, ніж дизельні.

Водяне обладнання

Устаткування з таким типом обігріву здатне збільшити температуру при мінімальних витратах енергії навіть у великій теплиці. Монтується установка на стінах або ж як і газова теплова гармата на стелі. Як нагрівальний елемент тут використовується спеціальний наповнений гарячою водою теплообмінник. Робота таких гармат не виділяє шкідливих відходів,а спеціальні жалюзі в конструкції гармати рівномірно розподіляють тепло по теплиці. При мінімальній витраті електрики (тільки для вентилятора), приблизно 0.1-0.5 кВт, вихідна потужність на обігрів близько 10-100 кВт.

ІЧ-пушки

Гріють не повітря, а ґрунт, не переганяють повітря, а значить, не переміщають пил і мікроорганізми, не сушать, працюють безшумно. При цьому режим прогріву регулюється опусканням або підніманням самого приладу, теплиця нагрівається швидко, а тепло тримається довго, при цьому електрика, газ або дизпаливо витрачається повільно. Монтаж простий, цілком можна впоратися самому. Водночас вони дорого коштують, мають невеликий термін служби.

real_5ee1ac2b-f5ce-4fce-9bea-bf2522e6be7b

Як вибрати теплову гармату

Для точного розрахунку можна користуватися простою формулою:

Q = V * t1-t2 * k * 0,001163, де :

  • V – обсяг приміщення;
  • t1 – необхідна температура в приміщенні,
  • t2 – температура зовнішнього повітря,
  • k – коефіцієнт теплоізоляції стін приміщення.

Від габаритів установки залежить її продуктивність, вага і мобільність. Найлегшими і компактними є електричні та газові агрегати. Моделі, що працюють на рідкому паливі, мають відчутні габарити.

Також варто взяти до уваги, що приблизні витрати тепла для обігріву 10 м.кв. площі – від 0,8 до 1,4 кВт. Потрібно також враховувати швидкість повітря, а також дальність повітряного потоку.

Ляльки з тканини. Викрійки

Техніки вишивання в картинках