Як користуватися кондиціонером взимку

kondicioner_zimoyu

Жителі міст використовують кондиціонер для обігріву квартири восени, поки комунальні служби не включили опалення. Заміські будинки застосовують його в якості альтернативного джерела тепла. Чи безпечно використовувати цей прилад в режимі обігріву восени і взимку і як його для цього можна налаштувати? Давайте поговоримо!

Кондиціонер або звичайний електрообігрівач?

kondicioner1

Обігрівач працює за рахунок активного перетворення і споживання електроенергії і тому він помітно програє функціям кондиціонеру в наступному плані:

 • споживає дуже багато енергії;
 • нерівномірно прогріває приміщення, внаслідок чого доводиться включати його на велику потужність, щоб опалювати віддалені кути;
 • довго нагріває повітря в приміщенні до комфортного.

Кондиціонер на обігріві працює інакше, ніж електрообігрівач. При охолодженні повітря він переносить тепло з приміщення на вулицю через обмінник зовнішнього блоку. При роботі в режимі обігріву функції кондиціонера змінюються прямо протилежно: прилад опалює приміщення, завдяки охолодженню повітря на вулиці.

Це відбувається за рахунок того, що кондиціонер використовує електроенергію виключно для роботи вентиляторів і компресора, що переносять тепло в приміщення.

Виходячи з цього, основна функція кондиціонера полягає в тому, що він переносить тепло в режимі теплового насоса і витрачає електроенергії набагато менше, ніж віддає тепла в приміщення. В цьому плані побутовий кондиціонер може набагато краще справлятися із завданням, бо має регульовану потужність: після того, як температура в Вашому домі встановилася на необхідному показнику. Такий кондиціонер не відключається, а за рахунок зниження оборотів компресора може підтримувати тепло в потрібному режимі, допомагаючи зберегти чималу кількість електроенергії.

Щоб переносити тепло, в приладі застосовуються необхідні речовини, що називаються холодоагентами, які контактують з навколишнім повітряним середовищем через теплообмінники наступними етапами:

 • тепло з однієї повітряної ніші, холодоагентом поглинається через обмінник тепла;
 • компресор перекачує холодоагент в інший теплообмінник;
 • сконцентроване холодоагентом тепло переноситься в повітря.

Чи можна використовувати кондиціонер в режимі обігріву взимку при дуже низьких температурах?

kondicioner2

Оптимальніше всього використовувати кондиціонер на обігрів в прохолодні літні місяці і в період міжсезоння, тобто до початку опалювального сезону і відразу після нього. Як правило, в інструкції побутового кондиціонера вказується спектр температур поза приміщенням, при яких він може працювати.


Стандартно найменша температура при функціонуванні на обігрів – це -5 градусів. Хоча деякі інверторні моделі цілком справляються з цими функціями і при -15 градусах.

За рекомендацією більшості виробників, оптимальне використання кондиціонера взимку – це його консервація, тому що при дуже низьких температурах можуть виникнути серйозні порушення роботи кондиціонера. Чим нижче градусність, тим гірше працездатність кондиціонера і його систем:

 • обмінник тепла покривається інеєм і втрачає потужність;
 • постійно включається система, яка підтримує розморожування зовнішнього блоку, приводячи до утворення крижаних наростів всередині компресора і руйнування вентиляційних лопатей;
 • холодоагент, який не встиг випаруватися в обміннику тепла, що погано працює, стікає по дренажним системам в компресор, викликаючи гідроудар;
 • компресор спочатку перегрівається, а потім обмерзає, виходячи з ладу.

Переносний кондиціонер, як джерело тепла

Що робити, якщо без обігріву таким приладом не обійтися? Цілком доречно застосовувати пересувний підлоговий агрегат, призначений для опалення приміщення. Тим більше, що його можна поставити практично в будь-яке місце квартири. Моноблок, застосований для охолодження, використовує фреон і оснащений потужним насосом і довгою гофрованою трубою, що викидається за вікно для відведення гарячого повітря.

За таким же принципом може працювати моноблок на обігрів, використовуючи в цьому випадку не фреонову контурну систему, а керамічний теплонагрівач.

У всякому разі, такий варіант взимку досить зручний і обігрів цим способом не викликає особливих проблем. Мобільність кондиціонера дозволяє перекочувати його з однієї кімнати в іншу, рівномірно прогріваючи все приміщення.

Як включити режим обігріву

kondicioner3

Якщо Ви хочете налаштувати кондиціонер на тепло, але втратили інструкцію і не знаєте, як це зробити, не переживайте. Всі подібні пристрої працюють приблизно однаково, а тому і включити тепло Ви зможете, якщо скористаєтеся нашими порадами. Але для початку переконайтеся, що Ваш кондиціонер все-таки можна налаштувати на обігрів: далеко не всі моделі дозволяють це зробити. Дізнатися про характеристики свого апарату Ви зможете в інтернеті, набравши в пошуковику марку і модель.

Щоб включити кондиціонер на обігрів, потрібно скористатися пультом:

 • натисніть кнопку включення ( «On / Off»);
 • знайдіть кнопку «HEAT» (тепло) і натисніть на неї;
 • якщо «HEAT» на пульті немає, там обов’язково повинна бути кнопка “MODE” (перемикання режимів) або будь-яка інша, над якою намальовані крапелька, сніжинка, сонечко і вентилятор; Якщо на пульті НЕМАЄ ні сонечка, ні напису «НЕАТ», але інші режими є і відображаються, це означає, що Ваша система не може обігрівати приміщення.
 • перемикаємо режими, поки не з’явиться сонечко або напис «HEAT»;
 • за допомогою «+» і «-» (або стрілок вгору та вниз) необхідно налаштувати потрібну температуру. Вона повинна бути вищою за ту, яка зараз в приміщенні;
 • спочатку зазвичай включається вентилятор і тільки потім повітря починає нагріватися;
 • через 5 (максимум 10) хвилин кондиціонер повинен почати працювати на тепло. На деяких моделях спочатку налаштовують дані на пульті і тільки потім натискають кнопку «On / Off». Пам’ятайте, що система обов’язково повинна реагувати на Ваше натискання: пищати, блимати, включатися і вимикатися.

Навіть якщо у Вас є сонечко або напис «HEAT», це не дає гарантії, що кондиціонер допоможе нагріти приміщення. Іноді виробники використовують стандартні пульти для всіх своїх пристроїв. Краще все-таки уточнити характеристики саме Вашої моделі.

Що робити, якщо повітря не нагрівається?

Якщо вже минуло 10, а то і 15 хвилин, а кондиціонер все ще не почав виробляти тепло, значить, або він не призначений для цього, або в ньому щось зламалося. Також може бути ще одна причина: Вам так і не вдалося правильно скористатися налаштуванням. Спробуйте зробити все спочатку, уважно читаючи нашу інструкцію і прислухаючись до реакції системи. Через 10-15 хвилин після включення, піднесіть руку до приладу і перевірте, чи йде з нього тепло.

Ось такі поради по користуванню кондиціонером взимку Ви отримали, тому надіємося, що вони Вам знадобляться. Теплої Вам зими!