Посудомийна машина – мрія кожної господині. Наявність такої чудо-техніки дасть можливість приділити більше часу для себе та родини. Напевно, не всім доводилось купувати таку річ і не всі знають як правильно обрати посудомийну машину. Ми допоможемо вам, ознайомитись з основними критеріями щодо вибору вбудованої посудомийної машини і дамо певні корисні поради.
Основні критерії
Тип установки
Вбудовані посудомийні машини бувають двох типів: повністю вбудовані і частково вбудовані. Перший тип посудомийних машин повністю зливається з кухнею. На дверцята встановлюється меблевий фасад. У частково вбудованих посудомийних машинах панель управління залишається зовні.
Місткість посудомийних машин
Від місткості приладу залежить максимальна кількість комплектів посуду, які можна вимити за один раз. Виробники пропонують посудомийки місткістю від 4-х до 17 комплектів.
Програми посудомийних машин
Посудомийна машина має, як мінімум, 3 стандартні програми:
– нормальний режим – інтенсивний режим – швидкий цикл
Витрата води та електроенергії
Посудомийна машина економить вам витрати ресурсів. Витрати води за рік зменшуються до 8000 літрів. Витрата електроенергії залежить від витрати води. Чим більше посудомийна машина витрачає води, тим більше витрачає і електрики. Наприклад, посудомийка з витратою 8 літрів витратить всього 0,62 кВт * год за цикл. А ось посудомийка з витратою води 12 літрів витратить вже 0,85 кВт * год за цикл.
Захист від протікання
Захист від протікання контролює кількість води в посудомийній машині. Вона може бути повною або частковою. Дорогі сучасні моделі зазвичай мають повний захист від протікань. При мінімальних втратах води і при пошкодженні шлангів подача води припиняється завдяки спеціальному клапану.
Рівень шуму
Чим тихіше працює посудомийна машина, тим менше вона приносить незручностей, і тим дорожче коштує. Діапазон рівня шуму від роботи посудомийки коливається від 38 до 55 дБ.
Тип управління
Управління може бути електронним та механічним. Посудомийні машини з механічним управлінням зручні і надійні. Але сьогодні вони дуже рідко зустрічаються. Посудомийні машини з електронним управлінням широко представлені і дуже зручні.
Установка і догляд
У комплекті посудомийної машини ви знайдете всі необхідні шланги і кріплення. Якщо у вас є досвід установки побутового обладнання, ви зможете самостійно під’єднати машинку до холодного водопроводу, каналізації та електромережі. Менш досвідченим користувачам рекомендується звернутися за допомогою до фахівців, так як неправильне підключення може призвести до поломки машини і затоплення вашої кухні.
Кожна посудомийна машина має фільтри. Згодом вони можуть забитися. Якщо якість миття посуду погіршилася, дістаньте фільтри, обробіть їх миючим засобом, і промийте водою.
Поради, щодо вибору посудомийної машини
1. Якщо у вас невелика сім’я і маленька кухня, зупиніться на моделі з місткістю 6 комплектів.
2. Якщо ви хочете заощадити на воді, зверніть увагу з витратою води 8-9 літрів.
3. Якщо ви маєте різноманітний посуд, то придивіться до посудомийних машин з великою кількістю програм і режимом делікатного миття.
4. Якщо ви не хочете порушувати гармонію кухні,оберіть собі повністю вбудовану посудомийну машину.
5. Якщо ви побоюєтеся затопити сусідів знизу, купуйте посудомийку з повним захистом від протікання.