Екологія будинку

ekologiya_budinku

В сучасному світі екологія будинку – це, скоріше, не тренд, а необхідність. А зробити свій будинок безпечним для здоров’я Вам допоможуть запропоновані поради.

Потрібно назавжди позбутися

vikinuti_z_budinku

Від меламінового посуду. Він легкий, красивий і яскравий, а основне – недорогий. Але цей матеріал містить шкідливі для здоров’я домішки. Тому, без жалю попрощайтеся з улюбленою тарілкою та проведіть ревізію дитячого посуду. Лялькові каструльки або чашечки дуже часто виготовлені з меламіну.

Від дешевих пластикових іграшок та інших чудес китайської промисловості. Вони точно не принесуть користі ні для розвитку Вашої дитини, ні здоров’ю всім членам Вашої сім’ї. Доступна ціна спокуслива, але це не привід збирати в будинку неякісні, ганебні предмети, які шкодять всім.

Від пластикових обробних дощок і тріснутих контейнерів: тріщини й подряпини на них – відмінне середовище для розмноження мікроорганізмів. Особливо це стосується дощок, на яких ріжуть сире м’ясо або рибу.

Від сковорідок і каструль із зіпсованим покриттям. Не варто, напевно, говорити, наскільки шкідливо готувати на подряпаній сковороді. А про те, що потрапляє в їжу крізь маленьку тріщинку на емалі, тефлоні, краще навіть не знати. Такому посуді раз і назавжди треба відмовити в проживанні на Вашій території.

Потрібно скоріше замінити

zaminiti_v_budinku

Синтетичні килими на ткані. Звичайно, покриття з натуральним ворсом – мрія багатьох. Але, на жаль, в більшості квартир припадають пилом синтетичні килими. Матеріал, з якого вони виготовлені, може викликати алергію, до того ж, пил постійно осідає на них рівним шаром. А ганчір’яний килимок можна легко випрати, він гігієнічний, гігроскопічний. Зараз стільки цікавих моделей і колірних рішень, що від подібної заміни оздоблення Вашої квартири чи будинку тільки виграє.

Шпалери з полівінілхлориду (вінілові, флізелінові) на паперові. Можна однотонні, можна навіть пофарбувати водоемульсійною фарбою, можна змішати з фактурою і зробити стіни рельєфними – варіантів багато. Трудовитрат і грошових вкладень потрібно не так вже й багато. Зате Ви знайдете індивідуальний стиль в квартирі і безпечне покриття на стінах.

Глазуровані квіткові горщики на глиняні без покриття. Барвисті блискучі горщики з метеликами або дивовижним орнаментом доповнюють інтер’єр, але уважна господиня помітить, що через якийсь час квітам в них стає якось не по собі. А вода, що просочилася крізь землю в підставку після чергового поливу, погано пахне. Справа в тому, що глазур на горщику закриває природні пори в глині ​​і матеріал не «дихає». Коріння рослин задихаються, починають гнити. А якщо врахувати, що кімнатні квіти не тільки око радують, але і кисень виробляють, то варто поставитися з увагою і до їх здоров’я. Звичайні глиняні горщики не перешкоджають газообміну, а коріння рослин не псуються. В крайньому випадку, якщо простота і зовнішній вигляд посуду Вас не влаштовують, можна придумати цікаву «оболонку» – обплести горщик грубою фактурною ниткою або пофарбувати акриловими фарбами.


Побутову хімію на соду і гірчичний порошок. Не завжди для миття посуду треба вдаватися до важкої артилерії з дикою концентрацією ПАР. Часто достатньо звичайного гірчичного порошку, щоб очистити жирну сковороду, або соди для миття раковини.

Освіжувачі повітря на ефірні масла. Хтось постійно користується ароматичними засобами не тільки в туалетній кімнаті, а й у всій квартирі. Хімічні освіжувачі здоров’я точно не додадуть. Краще зробити більш натуральний варіант. Для цього потрібно лише розвести желатин, додати туди чайну ложку гліцерину і пару крапель улюбленого ефірного масла. При бажанні такий гелевий ароматизатор можна помістити в скляну банку, капнути харчового барвника, декорувати сухими квітами, намистинами і т.п.

Прості, але такі важливі дії!

vazhlivi_dii

Частіше мийте підлогу і провітрюйте приміщення. Завдяки таким діям Ви позбавитеся від зайвого пилу, а разом з ним і від колоній пилових кліщів, які викликають алергічні реакції у людей з чутливою шкірою і проблемами дихальної системи. А провітрювання, причому наскрізне, позбавить від необхідності зайвий раз включати кондиціонер.

Збирайте папір, газети, упаковки, коробки і здавайте макулатуру. Так Ви покажете своїм дітям, що зберегти природу – справа, яка в руках кожного з нас, а для цього не потрібно бути вченим, не потрібно колосальних зусиль або поневірянь. До того ж, макулатуру приймають за матеріальну винагороду, нехай і мінімальну. Так, і ще одне – про батарейки не забудьте. Збирайте їх в спеціальну баночку або коробку, а потім здайте в спецпункт. Це теж під силу кожному.

Вимикайте прилади з мережі, коли не користуєтеся ними. Режим “standby” не виключає витоків електроенергії. Приємний, хоч і невеликий, бонус Ви скоро помітите в рахунках за електрику. Величезний же внесок Ви зробите для економії електроенергії в глобальних масштабах. Те ж саме стосується і крану, що прокапує – не допускайте того, щоб вода текла без потреби.

Гарного Вам екодня та безпеки і затишку Вашому дому!