Дрон – це не іграшка

dron0

Наприклад, DJI Mavic 2 Enterprice Dual – квадрокоптер, у якого є камера з тепловізором. Спочатку компанія DJI просто випустила гарний квадрокоптер, користуючись яким можна було досить прости робити відео з висоти. Але останнім часом вона виробляє не лише дрони для симпатиків повітряного кінематографа. Одна з останніх модифікацій розрахована на роботу у службах рятування та пошуку людей, що загубилися на природі.

Цей дрон розроблений на базі широковідомого Mavic 2, керувати яким зможе навіть новачок, адже весь політ автоматизований, система розпізнавання перешкод не дає змоги дрону врізатися у будівлі, дерева та інші речі, які можуть виникнути у нього на шляху. Оператор дрона задає лише напрям, в якому треба летіти, а польотний контролер дрона сам керує квадрокоптером. Крім того, можна задати точку, або маршрут, який складається з тих крапок на карті, а Mavic повністю автономно у неї прилетить.

Фактично на базову версію квадрокоптера Mavic 2 встановили новий підвіс з подвійною камерою, розроблений разом з FLIR Systems. Цей пристрій може знімати як в оптичному, так і в термальному режимі.

Дальність польоту DJI Mavic 2 Enterprice Dual складає 5 км, розраховувати політ треба, вважаючи на те, щоб заряду акумулятора вистачило на дорогу додому.

Час польоту – 30 хвилин. При низьких температурах акумулятор підігріваються – це зменшує час польоту, але не треба тримати їх біля тіла перед пуском дрону. Польотний час зменшує і навісне обладнання квадрокоптера, особливо – пошуковий прожектор.

На дроні вбудовано 24 ГБ пам’яті для запису відео. При роботі термальної камери паралельно здійснюється запис і звичайного відео.

dron1

Термальна та інфрачервона камери об’єднані у спільний модуль та мають розвинену систему відображення інформації. Це дозволяє вимірювати температуру, зберігати зображення та температурні данні для наступних аналізів. Крім того, з’явилася можливість використовувати невеликий квадрокоптер у найрізноманітніших сферах: від інспекцій, пов’язаних з комунальними послугами, до надзвичайних ситуацій.

Навіть при будівництві звичайного дачного будинку використання тепловізора виправдане за рахунок аналізу місць витоку тепла як на стінах, так і на схилах даху.

Звичайно, купляти DJI Mavic 2 Enterprice Dual лише для одного обстеження – за-дорого, але орендувати дрон або замовити послугу – в результаті буде вигідно. А ось для будівельних організацій таке придбання буде вигідним.

Крім робіт з пошуку втрат тепла квадрокоптер DJI Mavic 2 Enterprice Dual може стати ефективним помічником під час пошуку людей, особливо взимку, коли пошуки мають завершитися швидко, і різниця між теплом людини та оточувальної середи – більш суттєва.

Робота термальної камери не залежить від освітлення, а при нічному пошуку її ефективність збільшується за рахунок того, що оточувальне середовище не нагрівається сонячними променями та всі речі стають холоднішими.

На тривісному стабілізаторі DJI Mavic 2 Enterprice Dual встановлена подвійна камера з оптичною матрицею 4К та інфрачервоним (ІЧ) модулем FLIP Lepton. Дрон може висилати суміщене зображення з двох матриць. Пілот квадрокоптера має можливість змінювати режими відображення відеоряду та обирати оптимальний режим для керування як вдень, так і в умовах обмеженої видимості: вночі, в тумані або коли дим заважає спостереженням.

dron2

DJI Mavic 2 Enterprice Dual з тепловізором, звісно, не є шпигунським обладнанням та має низку обмежень. Тепловізори не «бачать» через перешкоду, на відміну від звичайних камер вони працюють в іншому діапазоні та відображають лише градієнт температур. Термальна камера не може, наприклад, «бачити» крізь скло. Від неї легко сховатися навіть за допомогою звичайного простирадла – просто треба нести його перед собою, щоб воно вас не торкалося, тоді воно буде мати температуру оточувального середовища і розпізнаватися не буде.

dron3

Програмне забезпечення смартфона може показати температуру точки або окремої вказаної ділянки. Не дивлячись на десяті долі градусів, які відображаються, замір температури досить умовний. Розрахунок ведеться по формулі для сірих тіл, а таких в оточувальному просторі – мало. Тому похибка в замірах може досягати десятка градусів. Адже в першу чергу тепловізор передає інформацію про різницю температур. На високій чутливості точність замірів буде вищою, а діапазон вимірювання – вужчим.

dron4

Для побутового використання та пошукових робіт похибка не грає особливої ролі.

Комплектація DJI Mavic 2 Enterprice Dual

Дрон поставляють з тепловізором в герметичному пластиковому кейсі, спеціально для транспортування приладу – з протиударними перетинками. Крім пульта, зарядки, акумуляторів та т. ін. є й гучномовець для зв’язку з наземними пошуковцями або з людиною, яку розшукують, фарою для нічних польотів та проблисковим маячком.

dron5