Ланцюгова міні-пилка від Bosch

pilkabosh0

Новинка від Bosch – акумуляторна ланцюгова міні-пила Advanced cut 18. У неї невелика вага, літієвий акумулятор, мотор буз щіток, який практично є вічним, адже його ресурс обмежений лише ресурсом підшипника.

Нова розробка фахівців Bosch – Nano Blade. Міні-шину не треба змащувати, міні-ланцюг натягається автоматично при встановлюванні шини. Комплект пилки ховається у досить привабливому та зручному кейсі, куди можна покласти додаткові полотна або насадки, тож всі елементи машини будуть разом. Безпосередньо в комплекті є пила з одною шиною, літієвий акумулятор 2,5 А-год, 18 В, зарядний пристрій та інструкція. В кейсі є й вільне місце для другого акумулятора та змінної шини.

pilkabosh1

На практиці – пилка чудово впоралася з сучками на яблуні завтовшки у 50-60 мм, зріз вийшов досить акуратний. І не треба тягнути кабель крізь увесь садочок з кущами та деревами, та ще шукати де той подовжувач знаходиться.

pilkabosh2

Довжина пильного полотна – шістдесят п’ять міліметрів, тож, щоб розпиляти оцупок діаметром у 80 мм слід зробити декілька пропилів. І з цим завдання пилка Bosch впоралася на відмінно.

pilkabosh3

Круглий сучок цією пилкою пиляти зручніше, ніж лобзиком. При роботі кругла заготовка не смикається, тож розріз виходить рівнішим.

Потужності мотора вистачило й на пиляння 100 мм брусу. Це можна зробити за два проходи. Полотно, правда тут гріється. Вага пилки Bosch 1,2 кг – невелика, тож при роботі її можна утримувати однією рукою. Звільняється друга рука, якою можна тримати заготовку, стіл, або при роботі з драбини страхуватися об стовбур дерева.

pilkabosh4

У властивостях пили – «заглибне пропилювання без попереднього засвердлювання». І точно – у дошці завтовшки у 40 мм навіть без тренувань можна випиляти квадратний отвір.

pilkabosh5

Цим інструментом зручно працювати з трубою ПВХ, вагонкою, терасною дошкою з ДПК – список можна продовжити. Від лобзика цей інструмент ще відрізняється том, що пиляти треба на себе а не від себе, то прийдеться звикати.

Внизу на ручці під акумулятором є індикатор, який при натиснутому гачку вказує рівень заряду.

pilkabosh6

Заміна полотна

Система кріплення BOSCH-SDS забезпечує виконання функції безінтрументальної заміни полотна.

pilkabosh7

Просто відкривають засувку та виймають полотно.

pilkabosh8

Встановлюють нове полотно/шину за закривають засувку. Після закриття міні-ланцюг натягується. Змінне полотно слід купляти додатково. Акумулятор легко знімається, якщо натиснути на засувку ззаду. Заряджається він досить швидко – за 30-40 хвилин. У батареї відсутній ефект пам’яті, тож її можна підзаряджати у будь-який момент, не звертаючи уваги на залишковий заряд.

Акумулятор можна застосувати і до інших акумуляторних інструментів Bosch з лінійки Power for all.