Звісно, фахівець не помилиться, готуючи варене яйце. Просто зварити круте яйце просто – вари собі й вари. А ось у мішечок чи рідке – тут має бути точний розрахунок. Є деякі нюанси, є. Наприклад, перед тим, як варити, яйце слід потримати при кімнатній температурі, шкаралупу треба вимити з милом, щоб знешкодити зловісну сальмонелу, додати сіль, щоб знизити небезпеку появи тріщин, для отримання рідкого жовтка та м’якого білка яйце варять три хвилини, а для щільного білка та напівтвердого центру – чотири. Після варення яйця охолоджують в холодній або проточній воді, інакше вони продовжать процес далі та встигнуть переваритися.
Перед тим, як купляти таймер
Але на чужій пічці та в незнайомій місцевості і майстер будь якого класу з варення яєць може помилитися, адже там може бути газ зовсім іншої калорійності, та й вода на горі кипить при меншій температурі, ніж в Одесі.
Для таких випадків людство розробило таймер – для того, щоб адекватно варити яйця.
З таймером не треба пильнувати за часом
Цей пристрій може називатися по- різному: таймер для варення яєць, індикатор готовності яєць, egg timer та т. ін. Але зовнішній вигляд та суть від цього не змінюються. Тим більше, що до прибору зазвичай дають і бонус – дві забавні шкаралупки-підставки на ніжках.
Таймер виготовлений з харчового пластику. Зовнішня поверхня таймера об’ємна, та нагадує за формою справжнє яйце, тільки дуже гладеньке. Нижня – шорстка та пласка для зручності розміщення на дні каструлі. Всередині приладу є трихромна термочутлива плівка червоного кольору зі шкалою, на якій вказані три ступеню готовності яйця: круто варене, в мішечок та рідке, є ще й проміжні позначки.
Під час роботи, коли вода нагрівається, плівка всередині таймера починає змінювати свій колір з червоного до блідо жовтого. Це відбувається відповідно до стану, в якому в даний момент знаходиться яйце. Чим менше стає червона ділянка, тим «крутіше» яйце.
Якщо взяти для перевірки три яйця та варити їх на протязі різного часу, то можна побачити, що таймер не бреше.
Кладемо разом три яйця. Перше – рідке
Друге – в мішечок. Третє – круте
Без таймера «злапати» потрібну саме вам консистенцію – важче.
Є у приладу й недолік. Це – прив’язка до конкретного розміру яйця. Наприклад, перепелячі яйця з цим таймером зварити в мішечок вже не вдасться. Мабуть те саме буде і з подвійним жовтком.
Крім всього іншого, позитивною якістю цього приладу може додатково бути ще й економія газу.
До речі
Рідке яйце – може використовуватися особами, які бажають схуднути. Вони в міру поживні, у них багатий запас білків, але при цьому майже немає жирів. В таких яйцях є вітаміни A, D, E, групи В, жирні омега-6 та омега-9 кислоти, багато мікроелементів. Велика кількість цих речовин міститься саме в сирому жовтку. Тому рідке яйце особливо корисне, тож дієтологи рекомендують включати їх у щоденний раціон.