Поличка у вільному польоті – найвищий столярний пілотаж

polichkapilot0

Поличка, що вільно тримається ніби у повітрі, повторюючи всі кути стіни – це найвищий фаховий ступінь в проектуванні полиць. Але з цим можна упоратись, якщо дотримуватись рекомендацій.

polichkapilot1

Головна проблема при спорудженні настінної полички – її кріплення. Зазвичай для цього використовують кріплення, які видно, а це не завжди естетично. Але можна скористатися для цієї хвилястої полички і прихованими утримувачами. Тут одна головна задача – точне дотримання розмірів при виконанні отворів у стіні та у поличці.

Вимірювання та розпилювання

polichkapilot1_2

1.Заміряють кут в стіні на рівні майбутньої полиці, бажано якнайточніше. 2. Заміряти кут точно допоможе косинець-шмиґа (малка).

polichkapilot3_5

3. Клеєні дубові плити розпилюють до потрібної ширини полички ручною дисковою пилою, користуючись напрямною. 4. Виготовляють кінці полички, це три коротких деталі –та проміжна деталь – також дисковою ручною пилою. 5. Глибину фрезерування на пласко-дюбельній фрезерній машині встановлюють по розміру пласких дюбелів.

polichkapilot6_7

6. Щоб торці деталей обробити фрезером, їх укладають плиском на рівну поверхню вниз боком кріплення. 7. З обох боків фрезерують довгі деталі полиць. Звертають увагу, щоб торці були розташовані в одній площині.

Монтаж прихованих утримувачів та полиць

polichkapilot21_2

1. Щоб кріпитися до стіни у вертикальній деталі роблять отвір діаметром 8 мм. Для точного прямого свердління на деталі фіксують нівелірну напрямну рейку. 2. В наступній деталі також виконують два отвори. Все відчищають від пилу та бруду.

polichkapilot23_4

3.В отвори вставляють утримувачі, кінці яких за допомогою дюбеля пізніше будуть прикріплятися до стіни. Точність сполучень слід перевірити. 4. Всі поверхні та кромки шліфують віброшліфувальною машиною зі шмергелевим папером №120.

polichkapilot25__6

5. Кромки закругляють шліфувальною колодкою зі шмергелевим папером №120, для запобігання розщеплювання. 6. В торцеві пази менших деталей наносять клей та встановлюють посередині пласкі дюбелі.

polichkapilot27__8

7. Коли деталі з’єднують, слід пильнувати за перпендикулярністю та герметичністю швів. 8. При встановленні струбцин клей виходить з пазів. Це забезпечує стикам непроникність для води. Зайвий клей – стерти.

polichkapilot29_10

9. Вертикальні деталі (кінці) полички приклеюють, користуючись двома швидкозатисними струбцинами, при цьому треба пильнувати за перпендикулярністю. 10. Після висихання клею кути закругляють шмерґелевим папером №80, щоб потім не поранитися об них.

polichkapilot30

Кутова поличка, це чудова нагода елегантно позбавитись естетичної травми від нудного та непрактичного кута. Всі розміри на схемі вказані в сантиметрах. Але ці розміри є лише варіантом, а реальні розміри конкретної полички залежать від самого кута та його властивостей. Важливо, що при використанні утримувачів діаметром 12 мм матеріал (плити) мусить бути завтовшки не тонше 22 мм.

Обробка поверхонь

Для підкреслення унікальної структури дубової деревини слід обробити її оливою з твердим воском. Створюється водостійка, міцна та оксамитова поверхня, досить приваблива на вигляд та на дотик.

polichkapilot41_2

1. Перед обробкою всі поверхні чистять малярною щіткою від пилу, не забуваючи про вузькі стики. 2. Валиком наносять тонкий шар оливи з твердим воском. При цьому намагаються пересувати валик у напрямі текстури деревини.

polichkapilot43_4

3. Втирають оливу м’якою тканиною та видаляють зайве. Дають поверхні надійно висохнути. 4. Після проміжного чистового шліфування та ретельного очищування від пилу наносять другий шар оливи, він теж має бути тонким.

Монтаж полички на стіну

polichkapilot51_2

1. Обирають висоту горизонтальної полиці згідно до своїх потреб та зручності. 2. Позначають висоту на стіні, краще за все просто провести лінію верхнього ребра горизонтальної дошки.

polichkapilot53

3. Щоб місця кріплень перенести на стіну, восьми міліметрові в діаметрі маркери для дюбелів вставляють дванадцяти міліметрові в діаметрі дюбелі, а дюбелі ж вставляють у просвердлені отвори. Коли крапки з маркерів перенесуться на стіну – дюбелі витягають обценьками.

polichkapilot54_5

4. На позначеній висоті горизонтально вирівнюють поличку та щільно притискають її до стіни. 5. Ударним дрилем просвердлюють отвори для 12 мм дюбелів. Слід витримувати прямий кут!

polichkapilot56_7

6. Утримувач з дюбелем вставляють в отвір та щільно затягують гайковим ключем конус у дюбелі. 7. На приховані дюбелі кутову полицю надягають за допомогою гумового молотка.

Приховані утримувачі різних конструкцій можна придбати у магазині.