Не за горами вже зима – час свят, дитячого сміху і веселих ігор. Але разом з цим вона приносить багато клопоту і небезпек. Чого тільки варті снігові замети, що утворюють на будівлях великі білі шапки? При збільшенні вони сходять пластами і представляють серйозну небезпеку для перехожих. Тож, при облаштуванні приватного будинку себе і членів сім’ї можна убезпечити, встановивши снігозатримувачі на дах – спеціальне пристосування, яке кріпиться до поверхні і утримує снігові маси.
Види і особливості монтажу
Придбати відповідні конструкції можна при зміні покрівельного матеріалу як комплектуючі або ж окремо від нього в спеціалізованих будівельних магазинах. Для того, щоб зробити правильний вибір і провести монтаж, можна звернутися до фахівців або зробити це самостійно.
Увага! У пошуках даного пристрою в магазинах або каталогах на сайтах, Ви можете зіткнутися з такими його назвами, як снігоблокуючі огорожі, снігоупори, снігобар’єри, снігостопи – всі вони позначають одну і ту ж конструкцію.
Перш ніж придбати снігозатримувачі, варто ознайомитися з видами, що випускаються на сьогоднішній день, дізнатися, чим вони відрізняються і на які характеристики варто звернути увагу.
В першу чергу конструкції відрізняються по функціональності. Виробники виділяють наступні типи:
Снігозатримувачі або снігобар’єри – це спеціальні огорожі, які утримують снігові заети, не дозволяючи їм сповзти вниз до того, як вони перетворяться в воду і не стечуть по водозливу природним шляхом;
Снігорізи – являють собою конструкцію, яка розділяє загальний пласт сніжної маси і зменшує її обсяг, а отже, і силу удару при падінні.
Крім цього, снігоспоти розрізняються за матеріалами, з яких вони виготовлені: з труб, з решіток, пластини, точкові, альтернативні.
Трубчасті
Основу конструкції являє кронштейн, за допомогою якого вона кріпиться до поверхні. У ньому виконані спеціальні отвори, в яких розміщені труби розміром від 15 до 30 мм. Висота снігозатримувача залежить від кількості труб і досягає 15 см. Для кріплення необхідно придбати також шурупи по металу. Їх довжина залежить від покрівельного матеріалу і може становити від 8 до 60 мм. Цей вид вважається найміцнішим, що дозволяє встановити його в регіонах з великими опадами в зимовий час.
Гратчасті
Представляють собою більш складну, але менш надійну конструкцію. Їх розміри залежать від Ваших уподобань, так як існують компанії, що виготовляють снігостопи під замовлення. В цілому, представлені на сьогоднішній день розміри від виробників становлять 5-20 см.
Порада! Як матеріал для їх виготовлення використовується оцинкована сталь. Вона кріпиться до поверхні за допомогою кронштейнів. Перевагою таких конструкцій є естетичні властивості. Завдяки тому, що після виготовлення виріб зафарбовується, можна підібрати такі снігозатримувачі під будь-який тон покрівлі.
Пластинчасті та кутові
Такі снігостопи встановлюються в регіонах з найменшою кількістю опадів. Як правило, їх кріплять до покрівлі з металочерепиці або металопрофілю. У цих матеріалів високий рівень ковзання, тому сніжна маса не затримується на них і падає до того, як наросте. Стопи допомагають запобігти труднощам при сильному снігопаді. При цьому висота схилу не повинна перевищувати 30 °.
На замітку! Висота таких стопів становить 4-6 см. Конструкція являє собою вигнуті з металу куточки, які утворюють при установці невеликі бортики. Такий вид правильніше віднести до снігорізів.
Для установки необхідно придбати шурупи по металу. Для більшої надійності куточки встановлюються в шаховому порядку уздовж коника. Також як і гратчасті, вони фарбуються в різні тони, що дозволяє підібрати елементи під будь-який відтінок покрівлі.
Точкові снігозатримувачі
В окремих регіонах снігові замети взагалі здаються нереальними, але їх жителі намагаються перестрахуватися. Для цього можна закріпити на даху точкові снігоруби.
Це невеликі вигнуті в трикутник пластини. Для закріплення до поверхні в пластині зроблено отвори під шурупи. Щоб забезпечити надійний захист, використовується велика кількість таких елементів, розміщених на площі в шаховому порядку.
Зверніть увагу! Найекономнішим варіантом є використання дерев’яної колоди замість бар’єру. Вона кріпиться за допомогою гаків уздовж покрівлі.
Такий варіант не має ніяких переваг, крім дешевизни, так як дерево менш довговічне, ніж метал, не має особливих естетичних властивостей і не так надійне, як інші конструкції. Тому, краще всього використовувати колоди тільки як тимчасовий захист або ж взагалі відмовитися від цього варіанту.
На що звернути увагу при покупці?
Головним фактором, що впливає на вибір снігозатримувача, є тип покрівлі. Кожен матеріал має свої характеристики ковзання. У зв’язку з цим, з однієї покрівлі сніжна маса сходить швидше, а з іншої повільніше. Тому, й інші спорудження необхідні різні. Також від цього залежить вид кріплення. Правильний вибір і грамотний монтаж не повинні пошкодити поверхню даху.
Важливо! Крім цього, потрібно звертати увагу на кут нахилу. Для більш крутих схилів необхідний великий утримувач, що складається з декількох рівнів, для плоских дахів він може і не знадобитися. Варто відзначити, що в різних регіонах країни різний рівень опадів, що безпосередньо впливає на утворення снігових мас на дахах.
Ось такі цікаві поради як обрати снігозатримувачі для даху Ви отримали. Будьте обережні та уважні, і вдалого Вам вибору!