Безпека взимку: обираємо снігозатримувачі

snigoutrimuvachi

Не за горами вже зима – час свят, дитячого сміху і веселих ігор. Але разом з цим вона приносить багато клопоту і небезпек. Чого тільки варті снігові замети, що утворюють на будівлях великі білі шапки? При збільшенні вони сходять пластами і представляють серйозну небезпеку для перехожих. Тож, при облаштуванні приватного будинку себе і членів сім’ї можна убезпечити, встановивши снігозатримувачі на дах – спеціальне пристосування, яке кріпиться до поверхні і утримує снігові маси.

Види і особливості монтажу

Придбати відповідні конструкції можна при зміні покрівельного матеріалу як комплектуючі або ж окремо від нього в спеціалізованих будівельних магазинах. Для того, щоб зробити правильний вибір і провести монтаж, можна звернутися до фахівців або зробити це самостійно.

Увага! У пошуках даного пристрою в магазинах або каталогах на сайтах, Ви можете зіткнутися з такими його назвами, як снігоблокуючі огорожі, снігоупори, снігобар’єри, снігостопи – всі вони позначають одну і ту ж конструкцію.

Перш ніж придбати снігозатримувачі, варто ознайомитися з видами, що випускаються на сьогоднішній день, дізнатися, чим вони відрізняються і на які характеристики варто звернути увагу.

В першу чергу конструкції відрізняються по функціональності. Виробники виділяють наступні типи:

Снігозатримувачі або снігобар’єри – це спеціальні огорожі, які утримують снігові заети, не дозволяючи їм сповзти вниз до того, як вони перетворяться в воду і не стечуть по водозливу природним шляхом;

snigozatrimuvachi

Снігорізи – являють собою конструкцію, яка розділяє загальний пласт сніжної маси і зменшує її обсяг, а отже, і силу удару при падінні.

snigorizi

Крім цього, снігоспоти розрізняються за матеріалами, з яких вони виготовлені: з труб, з решіток, пластини, точкові, альтернативні.

Трубчасті

trubchasti

Основу конструкції являє кронштейн, за допомогою якого вона кріпиться до поверхні. У ньому виконані спеціальні отвори, в яких розміщені труби розміром від 15 до 30 мм. Висота снігозатримувача залежить від кількості труб і досягає 15 см. Для кріплення необхідно придбати також шурупи по металу. Їх довжина залежить від покрівельного матеріалу і може становити від 8 до 60 мм. Цей вид вважається найміцнішим, що дозволяє встановити його в регіонах з великими опадами в зимовий час.

Гратчасті

gratchasti

Представляють собою більш складну, але менш надійну конструкцію. Їх розміри залежать від Ваших уподобань, так як існують компанії, що виготовляють снігостопи під замовлення. В цілому, представлені на сьогоднішній день розміри від виробників становлять 5-20 см.


Порада! Як матеріал для їх виготовлення використовується оцинкована сталь. Вона кріпиться до поверхні за допомогою кронштейнів. Перевагою таких конструкцій є естетичні властивості. Завдяки тому, що після виготовлення виріб зафарбовується, можна підібрати такі снігозатримувачі під будь-який тон покрівлі.

Пластинчасті та кутові

plastinchasti

Такі снігостопи встановлюються в регіонах з найменшою кількістю опадів. Як правило, їх кріплять до покрівлі з металочерепиці або металопрофілю. У цих матеріалів високий рівень ковзання, тому сніжна маса не затримується на них і падає до того, як наросте. Стопи допомагають запобігти труднощам при сильному снігопаді. При цьому висота схилу не повинна перевищувати 30 °.

На замітку! Висота таких стопів становить 4-6 см. Конструкція являє собою вигнуті з металу куточки, які утворюють при установці невеликі бортики. Такий вид правильніше віднести до снігорізів.

Для установки необхідно придбати шурупи по металу. Для більшої надійності куточки встановлюються в шаховому порядку уздовж коника. Також як і гратчасті, вони фарбуються в різні тони, що дозволяє підібрати елементи під будь-який відтінок покрівлі.

Точкові снігозатримувачі

В окремих регіонах снігові замети взагалі здаються нереальними, але їх жителі намагаються перестрахуватися. Для цього можна закріпити на даху точкові снігоруби.

tochkovi

Це невеликі вигнуті в трикутник пластини. Для закріплення до поверхні в пластині зроблено отвори під шурупи. Щоб забезпечити надійний захист, використовується велика кількість таких елементів, розміщених на площі в шаховому порядку.

Зверніть увагу! Найекономнішим варіантом є використання дерев’яної колоди замість бар’єру. Вона кріпиться за допомогою гаків уздовж покрівлі.

derev_yanii_zatrimuvach

Такий варіант не має ніяких переваг, крім дешевизни, так як дерево менш довговічне, ніж метал, не має особливих естетичних властивостей і не так надійне, як інші конструкції. Тому, краще всього використовувати колоди тільки як тимчасовий захист або ж взагалі відмовитися від цього варіанту.

На що звернути увагу при покупці?

Головним фактором, що впливає на вибір снігозатримувача, є тип покрівлі. Кожен матеріал має свої характеристики ковзання. У зв’язку з цим, з однієї покрівлі сніжна маса сходить швидше, а з іншої повільніше. Тому, й інші спорудження необхідні різні. Також від цього залежить вид кріплення. Правильний вибір і грамотний монтаж не повинні пошкодити поверхню даху.

Важливо! Крім цього, потрібно звертати увагу на кут нахилу. Для більш крутих схилів необхідний великий утримувач, що складається з декількох рівнів, для плоских дахів він може і не знадобитися. Варто відзначити, що в різних регіонах країни різний рівень опадів, що безпосередньо впливає на утворення снігових мас на дахах.

Ось такі цікаві поради як обрати снігозатримувачі для даху Ви отримали. Будьте обережні та уважні, і вдалого Вам вибору!