Чи можливе зберігання взуття взимку на балконі?

vzuttya_na_balkoni

У багатьох людей з настанням холодів накопичується достатня кількість демісезонного взуття, яке потрібно сховати до наступного сезону. Іноді, місця для зберігання в квартирі, особливо в невеликій, буває замало. Тоді виникає питання, чи можна зберігати своє взуття на балконі або лоджії в зимових умовах.

Умови зберігання взуття

vzuttya_na_balkoni1

Для того, щоб визначити, чи підійде Ваш балкон для зберігання взуття взимку, потрібно знати, які умови є для цього оптимальними. Щоб під впливом зовнішніх чинників не зіпсувався зовнішній вигляд взуття, воно повинно зберігатися в закритому і теплому приміщенні. Потрібно захистити туфлі і черевики від впливу опадів, сонця, вітру, а також високої вологості.

При тривалому впливі сонця підошва і місця з’єднань можуть розсихатися, і тоді туфлі точно втратять форму. Під дією води взуття може розклеїтись, набрякнути, деформуватися. Також, негативно впливає мороз і перепади температур. При низькій температурі покриття з шкірзамінника тріскається і його буде неможливо відновити.

Якщо на балконі багато пилу, він буде накопичуватися всередині виробів і згодом туфлі потрібно буде мити. Щоб уникнути цих проблем, потрібно дотримуватися таких умов зберігання:

 • рівень вологості на балконі має становити близько 60%;
 • на взуття не повинні потрапляти прямі сонячні промені;
 • відсутність низьких температур, а також різких перепадів;
 • приміщення повинно бути чистим.

Але, навіть при наявності балкона, не у всіх є можливість створити там оптимальні умови. Це залежить від декількох факторів. Бажано, щоб приміщення балкона або лоджії було засклено якісними пластиковими склопакетами. Це дозволяє виключити проникнення опадів всередину і захищає від вітру. Якщо площа засклена, але рами дерев’яні і старі, через щілини будуть проникати волога і холодне повітря.

Для того, щоб підтримувати оптимальну температуру на балконі, стіни повинні бути утеплені ізоляційним матеріалом, а зверху обшиті будь-яким покриттям. Це можуть бути пластикові панелі або дерев’яні дошки. Також, необхідно, утеплити низ лоджії. Бетонна підлога добре пропускати холод, тому, потрібне облаштування варто зробити в першу чергу.

Для створення тепла взимку всередині лоджії багато хто використовує радіатори, що опалюють приміщення або конвектори. Це дає можливість дотримуватися необхідного температурного режиму.

Дивіться також: Як зробити тюльпан з паперу

Способи зберігання

vzuttya_na_balkoni2

Якщо Ви вирішили, що на Вашому балконі можна зберігати взуття взимку, потрібно визначити, яким чином Ви будете це робити. Для утримання туфель і черевиків в належному стані потрібно знайти підходяще місце. Щоб не звалювати взуття прямо на підлозі, можна скористатися наступними системами зберігання:

 • шафа з дверцятами, що закриваються або комод;
 • відкритий стелаж або полки;
 • картонні або пластикові коробки.

Найкраще розмістити взуття для зберігання взимку на балконі, в спеціально облаштованій для цього шафі. Так Ви додатково захистите його від зовнішніх впливів. Всередину шафи не буде проникати вітер, а також, сонячні промені.

Додатковий плюс облаштування шафи полягає в тому, що в ній можна зберігати не тільки взуття, а й інші речі, економлячи простір в квартирі. Це можуть бути непотрібні предмети побуту, заготівлі продуктів і т. д.

Заздалегідь обміркуйте, який вид меблів на балконі буде найбільш підходящим і зручним для Вас.

У тому випадку, коли лоджія захищена від попадання сонячних променів і інші умови є оптимальними, то туфлі і черевики можна зберігати на відкритих стелажах або поличках. Якщо Ви впевнені, що балкон повністю захищений від попадання пилу, можна просто розставити туфлі на полицях стелажа. В іншому випадку, упакуйте взуття в спеціальні тканинні мішки, щоб захистити його від забруднень.

Читайте також:Як зробити новорічну кульку з паперу

Хорошим варіантом для утримання взуття на лоджії взимку, можна вважати звичайні картонні коробки. Простежте, щоб коробки були міцні, з твердого картону, який не розвалиться в процесі зберігання. Щоб не допустити проникнення всередину сонячних променів, закривайте коробки зверху. Також, для цієї мети добре підійдуть дерев’яні або пластмасові шухлядки для продуктів, пластикові контейнери і т. п.

Якщо Ваша лоджія має гарний інтер’єр і Ви хочете, щоб коробочки з взуттям виглядали естетично, можна придбати в магазині спеціальні контейнери для зберігання речей. Вони мають гарний зовнішній вигляд і зручні в використанні.

Як підготувати взуття до зберігання?

vzuttya_na_balkoni4

Перед тим, як відправити Ваше взуття на тривале зберігання, необхідно підготувати його Це потрібно для того, щоб туфлі не втратили свій зовнішній вигляд за зиму. Виконайте наступні дії:

 • добре промийте взуття і дайте йому висохнути;
 • якщо воно має шкіряну поверхню, змажте її кремом;
 • замшеве взуття обробіть водовідштовхувальними і іншими засобами для догляду;
 • всередину туфель, а також чобіт потрібно вкласти зім’ятий папір або газети. Все це для запобігання втрати форми і накопичення вологи;
 • якщо у Вас є спеціальні вологопоглинаючі пакетики, покладіть їх всередину туфель;
 • акуратно складіть взуття в коробки або тканинні пакети;
 • розмістіть контейнери на полицях стелажа або в шафі.

Періодично перевіряйте взуття взимку, щоб не допустити його псування. Якщо Ви побачите, що воно промокло або стало вологим, перенесіть його в будинок, висушіть і зберігайте в іншому місці.

Отже, перед тим, як складати взуття на балконі для зберігання, визначте, чи підходить він для цієї мети. Підійдіть серйозно до питання облаштування лоджії. Від цього буде залежати зовнішній вигляд Ваших речей!