Грибкові захворювання нігтів, відносяться до досить поширого явища. Лікування ніг, уражених грибком, завжди потрібно проводити комплексно. При цьому важливе значення має дотримання правил особистої гігієни, а також профілактичні заходи, що включають обробку взуття.
Коли, як і чим провести дезінфекцію
Дезінфекцію взуття необхідно проводити в процесі лікування грибкових захворювань ніг в якості додаткового заходу. Після проходження курсу ця операція (дезінфекція взуття) не втрачає актуальності, так як існує ризик нового спалаху захворювання. Щоб убезпечити себе від нового зараження, потрібно проводити обробку не менше двох разів на місяць.
Якщо Ви помітили дивний запах, що йде від взуття або зміну кольору внутрішньої поверхні туфель, слід насторожитися. Це може бути ознаками виникнення грибка. Нову пару взуття бажано обробляти в цілях профілактики спеціальними засобами. Це ж можна зробити ще раз, перед тим, як сховати туфлі на зберігання.
Засоби для дезінфекції
Існує безліч засобів, що ефективно впливають на спори грибка. До них відносяться спеціалізовані медичні і різні антибактеріальні засоби. Вони можуть бути декількох видів:
- Спеціально розроблені медичні препарати для боротьби з грибком. Вони випускаються у вигляді спреїв або рідини.
- Антибактеріальні речовини непрофільного типу, що активно знищують мікроби (формалін, хлоргексидин).
- Розчин оцтової есенції.
- Електроприлади спеціального призначення.
Читайте також:Як зробити новорічну кульку з паперу
Щоб правильно і ефективно обробити взуття від грибка, необхідно знати правила виконання дезінфекції та особливості препаратів. Багато з них є токсичними, тому потрібно використовувати їх з обережністю.
Правила обробки рідкими препаратами і спреями включають такі дії:
- Взуття добре промийте зовні і всередині, дайте йому добре висохнути.
- Устілки витягніть з черевиків, шнурки розшнуруйте. Ці деталі потрібно обробити окремо. Ретельно продезінфікуйте їх обраним засобом з обох сторін.
- Обробіть взуття з внутрішньої сторони, розпиливши спрей або промащуючи рідким розчином. Простежте, щоб вся поверхня була покрита антибактеріальним засобом. Особливо ретельно промажте шви і місця стиків.
- Після того як дезінфекція буде проведена, черевики, устілки і шнурки складіть в пластикову тару або зав’яжіть в поліетиленовому пакеті. Залиште їх там на час, вказаний в інструкції до препарату або на 12 годин. По закінченні цього часу взуття можна надягати і носити.
Обробка спеціалізованими складами
Дані засоби були спеціально розроблені для знищення спор грибка. Вони мають потужну антибактеріальну дію і результативно знищують різні шкідливі мікроорганізми. Використання цих засобів оберігає від вторинного зараження грибковим захворюванням.
Антигрибкові спреї мають широкий спектр дії. Вони видаляють неприємні запахи, здійснюють антисептичну дію на шкіру, перешкоджають виникненню запальних процесів.
Обробляти ними взуття дуже легко – потрібно просто побризкати всю поверхню туфель і залишити на деякий час.
Якщо Ви не хочете прямо контактувати з токсичним препаратом, придбайте антигрибковий спрей – тоді Вам не доведеться обробляти туфлі за допомогою ватного тампона, змоченого в протигрибковій рідині.
Засіб у вигляді спрею під назвою МІКОСТОП зарекомендував себе, як дуже ефективний. Щоб продезінфікувати взуття, яке використовувалося під час лікування від грибкового захворювання, ввечері обробіть середину туфель/черевик по всій поверхні. Заховайте взуття в целофановий пакет і залиште так на всю ніч. Така обробка проводиться кілька днів поспіль.
Антибактеріальні препарати
Можна продезінфікувати своє взуття від грибка непрофільними антибактеріальними складами. Ці засоби є дуже потужними і знищують багато видів мікробів.
Врахуйте, що дані засоби дуже токсичні, тому при роботі з ними потрібно надягати рукавички. Не допускайте потрапляння препарату на слизові оболонки та в очі.
Ви можете продезінфікувати Ваше взуття за допомогою одновідсоткового розчину хлоргексидину. Цей препарат активно знищує дріжджі і грибки-дерматофіти. Плюсом засобу є – відсутність різкого запаху.
Змочіть в розчині ватний тампон і змастіть всю поверхню туфель всередині. Потім сховайте взуття у пакет і залиште на кілька годин.
Для дезінфекції черевик від грибка можна використовувати такий препарат, як формалін. Це дуже потужний знезаражуючий засіб. Недоліками його є сильний різкий запах і висока токсичність.
Використовувати формалін потрібно дуже обережно, так як його пари сильно діють на органи людини і ЦНС. Обробка проводиться так само, як препаратом “Хлоргексидин”.
Розчин оцтової есенції
Оцтова есенція здавна застосовується як знезаражуючий і антибактеріальний засіб. Для дезінфекції взуття використовується розчин 40-відсоткової кислоти.
Оцтова есенція також має досить неприємний і стійкий запах, який довго виводиться. Для роботи з цим засобом необхідно надіти рукавички і проводити обробку дуже швидко, щоб не надихатися шкідливими парами.
Електроприлади
Продезінфікувати взуття від грибка можна, скориставшись спеціальними електроприладами ультрафіолетової дії. Вони призначаються для сушіння туфель і черевиків всередині, а також проводять дезінфікуючий вплив. Ультрафіолетове випромінювання ефективно знищує шкідливі мікроби, включаючи грибки.
Використання цих апаратів безпечне для людини і тварин, що є безсумнівним плюсом. Додатково вони забезпечують догляд за Вашим взуттям.
Такі апарати дуже результативно вбивають збудників грибкових захворювань, що підтверджено дослідженнями. Електричні пристрої вкладаються всередину черевик і включаються на кілька годин (від 6 до 12). За цей час всі види грибків знищуються, а взуття стає сухим.
Щоб убезпечити себе від грибкових інфекцій, періодично проводьте дезінфекцію будь-яким доступним для Вас способом. Підберіть для себе оптимальний спосіб і препарат. Користуйтеся ними в цілях профілактики для запобігання захворювання.