Чи потрібно прасувати постільну білизну?

prasuvannya_bilizni

Наші мами, бабусі самовіддано та ретельно завжди кип’ятять, перуть, накрохмалюють, прасуюють наволочки, простирадла і підковдри. Але сьогодні дослідники в усьому світі говорять про шкоду праски і крохмалю, не тільки для тканини, але і для здоров’я тієї людини, яка на таких виробах спатиме. Також цікавим фактом є і те, що за кордоном все частіше відмовляються від прасування не тільки постільної білизни, але і всього одягу. Тож, давайте поговоримо та розберемося, чи потрібно прасувати постільну білизну.

Чому прасуюють постільну білизну?

prasuvannya_bilizni_2

Основним аргументом на користь прасування є здатність гарячої праски «вбити» бактерії і личинки пилових кліщів, які після прання залишаються на тканині постільної білизни. Особливо якщо Ви віддаєте перевагу пранню при температурі нижче 60 градусів. Ще одним плюсом прасування, господині називають естетичний вигляд випрасуваного простирадла, наволочки і підковдри.

Також збільшується стійкість до зношування – в процесі прасування тканина заплавляється, не даючи волокнам розщеплюватися при використанні та пранні. А ще після пропрасовування тканина стає набагато м’якшою.

І ще один важливий плюс прасування – у Вас в запасі завжди повинна бути пара пропрасованих комплектів для дорогих гостей.


Коли прасувати обов’язково:

prasuvannya_3
  • Необхідно прасувати постільну білизну, на якій будуть спати діти, особливо новонароджені.
  • Коли в будинку хтось, страждає шкірними або інфекційними захворюваннями. Мало того, у них обов’язково повинні бути окремі комплекти білизни, які необхідно прати при високих температурах і прасувати з відпарюванням.

Аргументи проти прасування

Зниження гігроскопічності

Американські вчені провели ряд тестів, які довели, що людина за ніч виділяє близько двохсот г поту. А процес прасування шовкової і атласної постільної білизни різко знижує гігроскопічність тканини, тобто, простими словами – здатність вбирати вологу. Отже, порушується температурний баланс людини, що веде до проблем зі здоров’ям.

Статична електрика

Прасування білизни призводить до накопичення в ній статичної електрики, яка в свою чергу веде до порушення сну, занепокоєння, надмірного збудження і втоми людини, яка, як Ви розумієте, на такій білизні буде намагатися відпочити, але не зможе.

Напруженість, вибуховість та роздратованість

Свої дослідження провели і європейські психологи. Після вивчення результатів тестування були озвучені вражаючі результати:

  • Ті люди, які вважають, що краще все ж таки спати на пропрасованих простирадлах, погано переносять критику, стають занадто запальними і злопам’ятними.
  • Сексуальні стосунки в сім’ях, де чоловік і дружина сплять на випрасованій постільній білизні, бувають значно рідше, ніж у тих подружжях, які не прасують білизну.
  • Винятком залишається постільна білизна для новонароджених і немовлят до трьох місяців. Фахівці радять не нехтувати прасуванням, так як поява на простирадлі складочок може травмувати ніжну шкіру малюка.

Сучасні допоміжні засоби

Сьогодні сучасна хімічна індустрія пропонує всілякі кондиціонери для білизни, які пом’якшують білизну і дозволяють після прання акуратно розвісити її, а вже після сушіння просто зняти в незім’ятому вигляді.

Режим «Легке прасування»

Якщо Ваша пральна машина облаштована подібним режимом, то без проблем використовуйте його і тоді прасувати постільну білизну не буде потрібно. Досить розправити її і рівно розвісити, щоб не утворилися складки.

Економія

Не потрібно прасувати і – «Одним пострілом Ви вбиваєте двох зайців» – економите електроенергію і свій особистий час.

Кілька порад для тих, хто вирішив прасувати:

prasuvannya_4
  • Не рекомендується прасувати махрову постільну білизну – це робить тканину дуже жорсткою і менш пухнастою.
  • Лляні та бавовняні вироби необхідно прасувати тільки з лицьового боку, але тільки якщо на тканині немає вишивки.
  • Постільна білизна прасується злегка вологою, так буде швидше і легше.
  • Перед тим, як прасувати – розправте всі кути і складки, а пропрасовані ділянки складайте так, щоб вони не падали на підлогу і не м’ялися.

Отже, однозначно відповісти на проблемне питання питання ніхто не зможе. І лише кожна господиня сама вирішує – прасувати свою постільну білизну чи не прасувати.