Правила великої економії

ekonomiya

Теоретично будь-яка господиня погодиться, що економити потрібно і це дуже важливо для сімейного бюджету. Про те, що «копійка гривню береже», знають навіть діти в садочку. Будь-яка витрата повинна бути, в першу чергу, розумною. Але на практиці дріб’язкова економія багатьох дратує.

На превеликий жаль, чомусь багато хто з нас не помічає працюючий телевізор, який ніхто не дивиться, включене світло в кімнаті, де нікого немає, цілодобове радіо. Таких прикладів можна навести багато. Тому, образ хорошої дбайливої господині починається саме з економії. Більш того, спробувавши деякий час прислухатися до таких, начебто дрібних, але, тим не менш, корисних порад, можна буде здивуватися тому, скільки грошей Ви зможете зекономити на таких простих речах.

Не вірите? Проведіть експеримент і спробуйте хоча б протягом місяця, регулярно виконувати ці рекомендації та поради по економії.


  • При використанні електродуховки намагайтеся заповнювати її по максимуму, тобто повністю. Заздалегідь подумайте і підготуйтеся, щоб за один раз приготувати кілька страв. Це дозволить Вам заощадити досить пристойну суму на електроенергії.
  • Для приготування невеликих порцій їжі використовуйте скороварку. Це дозволить заощадити не тільки час, а й енергію.
  • Варто використовувати енергозберігаючі лампи з індивідуальними світлорегуляторами, але купуйте якісну продукцію відомих фірм, а не дешеві лампи китайського виробництва: інакше Ви тільки витратите гроші і не досягнете потрібного ефекту.
  • При покупці побутової техніки зверніть увагу на її клас енергозбереження, який пишеться зазвичай на етикетці. За енергоефективності побутова техніка буває класу: А, В, С, 0. Клас енергозбереження особливо важливий для тієї техніки, яка працюватиме цілодобово, наприклад, холодильники. Хоча, прилади класу А, які варто купувати, вищі за ціною, але згодом Ви оціните це і зрозумієте економію.
  • Якщо у Вас вдома трапляються перепади напруги в мережі, варто подумати про придбання стабілізатора. Він дозволить Вам зберегти Вашу побутову техніку в порядку і обійтися без дорогого ремонту, або у деяких випадках, купівлі нових приладів.
  • Для того, щоб витрачати менше електроенергії на нагрівання води, наприклад в чайнику, придбайте чудовий прилад – термопот. Цей прилад, простіше кажучи, термос з підігрівом, який дозволяє постійно мати гарячу воду потрібної температури, використовуючи мінімум електроенергії. Постарайтеся купити прилад відомої фірми – нехай навіть він виявиться дорожче, але в цьому випадку Вам гарантовано якість.
  • Намагайтеся, як можна довше не включати електричне освітлення, повністю використовуючи сонячне світло. І Ви переконаєтеся самі, скільки електроенергії вдасться зберегти протягом хоча б місяця такої економії. Ну і, звичайно, вимикайте світло, йдучи з приміщення.
  • Покидаючи дім надовго, а також на ніч, не лінуйтеся вимикати телевізор та інші прилади, що знаходяться в режимі очікування. Такі Ваші дії, крім економії, ще й підвищать пожежну безпеку квартири.
  • Ставте телевізор і комп’ютер в рівномірно освітленому місці, це дозволяє встановлювати регулювання яскравості і контрасту на більш низький рівень і зберегти до 5 відсотків електроенергії.
  • В неробочому стані зарядний пристрій для мобільного телефону, фотоапарата, ноутбука не повинен бути включений в розетку, тому що зарядний пристрій, підключений до розетки постійно, нагрівається, продовжуючи споживати енергію.
  • Забиті пилом пилозбірники і фільтри зменшують тягу повітря і збільшують енергоспоживання пилососа, тому не забувайте видаляти пил з пилососа частіше.
  • При виборі каструлі, діаметр якої не відповідає розмірам конфорки електроплити, втрачається 5-10 відсотків зайвої енергії. Дно сковорідок і каструль має бути плоским, рівним або трохи більшим діаметра конфорки і щільно до неї прилягати.
  • Не забувайте також закривати каструлю кришкою – це дасть до 20-30 відсотків економії. Активніше використовуйте принцип інерційності, доводячи до готовності супи та каші на виключеній конфорці, що повільно охолоджується.
  • Накип має малу теплопровідність, тому вода в чайнику з накипом нагрівається повільно, а електроенергії витрачається більше. Крім того, раціональніше за один раз нагрівати рівно стільки води, скільки Вам знадобиться, або ж зливати залишок гарячої води в термос.
  • Головна умова правильного і економічного використання пральної машини – не перевищувати норми максимального завантаження білизни та не допускати недозавантаження. В іншому випадку перевитрата електроенергії досягає до 10-15 відсотків.
  • Ретельно вибирайте програму прання: наприклад, якщо білизна не сильно брудна, можна обійтися без попереднього прання. Скоротивши час прання, Ви зможете заощадити до 30 відсотків електрики.
  • Холодильник ставте в саме прохолодне місце, подалі від батарей і плити. Якщо температура в кімнаті досягає 25°С, то споживання електроенергії холодильником подвоюється.
  • Збільшує енергоспоживання, звичка ставити в холодильник каструлі, сковорідки та інший посуд, що не повністю охолодився, а також поганий догляд і нерегулярне розморожування.

Ось такі прості секрети розумної економії допоможуть Вам зберегти сімейний бюджет від непотрібних витрат.