Чистка, дозаправка та ремонт кондиціонерів

kondyuk

Ефективність роботи кондиціонера залежить не тільки від якості обраного обладнання. Набагато більше значення має те, як здійснюється догляд за досить складною технікою. Полягає він у виконанні лише декількох етапів робіт. До них належать чистка та дозаправка, а при виході зі строю – ремонт кондиціонерів. В Борисполі, Василькові, Києві та інших містах області чистку, дозаправку та ремонт кліматичної техніки готові здійснити спеціалісти компанії «Чисте повітря». За бажанням клієнта наші майстри виконують окремі види робіт або надають весь комплекс послуг.

Чистка кондиціонера від професіоналів: яка вона?

Експлуатація забрудненого кондиціонера – це не тільки некомфортно, а й небезпечно. Наслідками його використання стає поява у приміщенні неприємного запаху, а іноді, навіть смороду. До того ж, техніка перестає якісно виконувати покладене на неї завдання. Якість охолодження повітря в забруднених кондиціонерах знижується, зовнішній блок починає обмерзати, на внутрішньому спостерігається поява надлишкового конденсату. Запобігти появі більшості неприємностей можна за допомогою чистки кондиціонера, яка включає декілька етапів.

  • Обробка парою – перший етап очистки, який виконує декілька функцій. По-перше, подача пари під тиском звільняє систему від бруду та пилу, по-друге – знищує більшість шкідливих мікроорганізмів.
  • Дезінфекція – необхідна для остаточного позбавлення системи від вірусів, плісняви та інших біологічних уражень. Для її проведення використовуються спеціальні рідини.
  • Мийка – необхідна теплообміннику зовнішнього блоку, до якого потрапляє пил, пилок та пух від рослин. Для проведення мийки застосовується потужне обладнання.

Коли необхідна дозаправка?

Охолодження повітря в приміщенні здійснюється за допомогою спеціального газу – фреону. Його кількість має відповідати встановленим виробником кліматичної техніки нормам. У разі зменшення об’єму ефективність роботи системи погіршується. При критичному падінні рівня фреону охолодження припиняється. Причиною цього є розгерметизація системи циркуляції газу через помилки під час монтажу, руйнування ущільнювачів в місцях з’єднання елементів системи. Розв’язати проблему допоможуть майстри сервісу, які:

  • перевірять тиск в системі та з’ясують, скільки фреону втрачено;
  • продіагностують кондиціонер на наявність пошкоджень, що призвели до витоку газу, та усунуть їх;
  • проведуть часткову або повну заправку системи.

Марка фреону обирається відповідно до рекомендацій виробника кліматичної техніки.

Ремонт кліматичної техніки – тільки без паніки!

Сучасна кліматична техніка – досить складне обладнання, до експлуатації якого не варто ставитись без належної уваги. Для того, щоб кондиціонер працював максимально довго та продуктивно, слід подбати про своєчасне технічне обслуговування. Якщо техніка все ж таки вийшла з ладу, займатись ремонтом самостійно не треба. Краще звернутись до фахівців, які швидко знайдуть причину неспрвності та усунуть її. Не слід панікувати! Ремонт кондиціонера далеко не завжди перетворюється на фінансову катастрофу. Частіше за все, причини відмови кондиціонера працювати належним чином полягають у наступному:

  • зменшення об’єму фреон у зв’язку з розгерметизацією системи;
  • забруднення фільтрів, дренажної системи та радіатора;
  • перегоряння запобіжників та датчиків.

Для усунення таких несправностей фахівцям потрібно лише декілька годин. Найскладнішим є випадок виходу з ладу компресора, але й це не можна вважати катастрофою, адже навіть з такими проблемами зможуть впоратись фахівці компанії «Чисте повітря»!