Догляд за праскою

praska

Якісна побутова техніка коштує недешево, тому не кожен може дозволити купувати собі нову техніку за бажанням, а отже, щоб продовжити термін придатності електричних приборів, потрібно правильно за ними доглядати. Крім того, навіщо переплачувати і купувати щось нове, коли можна полагодити старе, витративши мінімум зусиль? Це стосується і праски. Невже Ви коли не спалювали речі праскою? А хіба треба відправляти праску на смітник, якщо, наприклад, її поверхня лише пригоріла? А якщо з’явився накип, то потрібно міняти праску? А як щодо іржі? Як Ви вже зрозуміли, ми розповімо Вам, як правильно очистити покриття праски в домашніх умовах.

Нагар на підошві праски

nagar

Перш ніж розповісти про усунення цього типу забруднення, давайте розберемося, звідки береться цей нагар? Він з’являється, якщо Ви прасували якусь річ, вибравши неправильний температурний режим, або, нажаль, спалили річ. Тому завжди виставляйте рекомендований режим, а не просто ставте праску на максимальну потужність.

При очищенні підошви праски від нагару, необхідно діяти дуже оборежно, щоб не подряпати поверхню і тим самим не зіпсувати її. Тому, при очищенні такого виду забруднення використовуйте м’які пристосування (поролонова губка, тканина), миючі засоби дрібного помелу і досить ніжної текстури або рідкі засоби.

Сода

Сода – це справді унікальний, а найголовніше дешевий засіб для чищення, який завжди під рукою. Підошву праски можна протерти содою розчиненою до кашоподібного стану в невеликій кількості води. Якщо нагар не відходить, то тоді розбавте соду в якісь рідині для чищення (з додаванням води). Наприклад, додайте трохи соди і води в Ваніш або в будь-який інший засіб для очищення плитки чи підлоги. Засіб для миття посуду не підійде, тому що він призначений для усунення жирових забруднень, а не бруду, що добре в’ївся.

Сіль

Сіль теж є непоганим засобом для чищення, ось тільки у випадку з очищенням підошви праски необхідно використовувати дрібну сіль (або подрібніть велику сіль в блендері). Очищення сіллю праски виглядає наступним чином: встеліть прасувальну дошку або будь-яку іншу поверхню на якій Ви прасуєте декількома шарами газети, а найкраще картоном.
Розсипте на газеті/картоні сіль досить щільним і товстий шаром, включіть праску і нагрійте її при максимальному режимі, пройдіться кілька разів розжареною праскою по солі, потім протріть підошву праски ганчіркою. Нагар повинен зникнути.

Оцет

Нагар можна також спробувати усунути за допомогою нерозбавленого оцту. Для цього візьміть холодну праску і протріть її підошву досить грубою тканиною (наприклад, махровим рушником), добре змоченою в екстракті оцту. Не шкодуйте оцту! Нагар повинен відтертися. Після очищення, обережно промийте підошву праски в проточній воді.

Спеціальний олівець

Серед численних засобів для чищення можна знайти і спеціальний олівець для очищення підошви праски, яким можна користуватися і в профілактичних цілях, щоб не забруднювати праску. Користуватися ним варто наступним чином: нагрійте праску, натріть підошву рівномірним шаром олівця і залишіть в горизонтальному положенні на пару хвилин, потім протріть підошву шматочком тканини, та вимкніть праску. Коли праска повністю охолоне можна її протерти чистою вологою ганчіркою ще раз. Робиться це для того, щоб при наступному прасуванні праска не залишала ніяких слідів на речах. Таку процедуру варто роботи у добре провітрюваному приміщенні, ажде при нагріванні олівець має специфічний запах.

Боротьба з накипом

nakip

Ні для кого не секрет, що у нас з кранів тече далеко не ідеальна вода, яка є “вбивцею” для сучасних моделей прасок з функцією парового прасування. В резервуарі для води, де знаходиться спеціальний нагрівальний елемент, з часом осідає накип і як наслідок – праска починає барахлити, а парове прасування або функція оприскування перестає бути доступною. До речі, через велику кількість накипу всередині, праска може згоріти, тому дуже важливо позбуватися від накипу всередині праски!

Антинакипин

У будь-якому відділі господарчих товарів продається антинакипин, до якого йде інструкція із застосування. Зазвичай вона включає в себе рекомендації того, як засіб необхідно розвести водою, влити в праску і нагріти її при виставленому максимальному режимі. При нагріванні праски відбувається необхідна хімічна реакція, яка повинна видалити накип. Прогрійте праску протягом декількох хвилин, потім вимкніть її і дайте повністю охолонути воді. Тільки потім вилийте воду і промийте праску.

Лимонна кислота

Непоганою альтернативою магазинного антинакипу є звичайна лимонна кислота. 30-40 г якої необхідно розчинити в склянці теплої води. Залийте розчин в праску, виставите максимальний режим і пропрасуйте якусь непотрібну тканину, наприклад старе простирадло, постійно випускаючи пару. Таким чином Ви гарненько очистите праску. Не забудьте потім залити звичайну воду і знову пропрасувати тканину, щоб видалити з праски найдрібніші частинки лимонної кислоти.

А найкращим рішенням по профілактиці утворення накипу в прасці буде – використання дистильованої води!

Усунення іржі

irzha

Якщо часто користуватися праскою і постійно заливати в резервуар воду з крана, а не кип’ячену воду, то на її підошві може з’явитися іржа, яка буде не тільки заважати прасуванню, але і залишати сліди на тканині.

Антинакип або таблетки гідропериту

Спробувати усунути іржу можна за допомогою антинакипа або таблеток гідропериту. Потрібно залити отриманий розчин в резервуар для рідини, а головне кілька разів натиснути кнопку випускання пари. Потім варто протерти підошву праски. Важливо! Робити це треба в добре провітрюваному приміщенні і найкраще якщо на Вас буде маска, що прикриває дихальні шляхи.

Чистячі засоби

Також іржу з праски допоможуть вивести спеціальні засоби для чищення і усунення іржі з раковини або ванни. Наприклад, це може бути «mr.Proper».

Перекис водню

Невеликі плями іржі відмінно виводить 3% розчин перекису водню. Добре протріть ним підошву праски.

Кока-кола

Дивно, але Кока-кола також справляється з іржею! Нагрійте праску і по гарячій поверхні пройдіться ганчіркою, добре змоченою в колі. А потім, кілька разів, вже охолоджену праску, протріть вологою чистою ганчіркою, щоб від напою не залишилося і сліду.

Пам’ятайте, набагато дешевше і легше акуратно користуватися електроприладами і стежити за їх чистотою, ніж купувати нову техніку або постійно ремонтувати її. Тому, використовуйте з користю запропоновані поради до догляду за праскою!