Ефективне використання простору

vikoristannya_prostoru

Ви вважаєте, що у Вашому будинку мало місця? Вам не вистачає місць для зберігання всіх Ваших речей? Ця проблема вирішувана у всіх 100 випадках зі 100. Зробивши простір більш ефективним і дієвим, можна знайти місце там, де його, по-Вашому, не було і бути не могло. Тож, як знайти більше простору в будинку/квартирі? Давайте поговоримо!

Для Вас декілька простих ідей для зберігання речей

1. Недостатньо або неефективно? Чи дійсно у Вас мало місця для зберігання речей або ж місця для зберігання організовані неефективно? Це велика різниця. Недостатньо місця означає, що у Вас фізично немає місць для зберігання всіх Ваших речей. Неефективна організація означає, що місця у Вас достатньо, але використовуєте Ви його не кращим чином. Напевно у Вашому будинку існує чимало затишних куточків, придатних для зберігання, про які Ви навіть не подумали. Звичайно, важливо позбавлятися від старих, непотрібних Вам речей, але не менш важливо продумати систему зберігання тих речей, які Вам потрібні і подобаються.

2. Полиці. Погляньте на Ваші вже існуючі полиці: можливо, деякі з них буде достатньо підняти всього на кілька сантиметрів, щоб під ними утворилося додатковий простір для зберігання. І якщо їх пересунути на кілька сантиметрів убік, в місце, що звільнилося поміститься ще одна полиця? Спробуйте!

polici

3. Використовуйте контейнери. Величезна різноманітність контейнерів для зберігання допоможе Вам вивільнити купу місця! Якщо Ваші спеції займають всього третину кухонного ящика, буде, розумніше перевантажити їх в спеціальний контейнер для спецій, що розміщується на стіні і звільнити ящик для чогось більш об’ємного? Існують кухонні столи з безліччю шухлядок; пуфики з містким простором усередині; великі контейнери ідеально підходять для зберігання постільної білизни під ліжком. Також там цілком можна зберігати сезонний одяг та взуття, попередньо помістивши її в чохли. Також модна помістити контейнери в шафу і зберігати там менші за розмвром речі. Будьте винахідливі, подивіться творчо на асортимент господарських магазинів.

konteineri

4. Не забудьте про порожні стіни. Подивіться навколо, і Ви побачите безліч додаткових місць зберігання. Для каструль і сковорідок можна встановити стійки і розмістити на стінах. Встановіть нові стелажі або полки. Дуже ефективні кутові полиці і стелажі – вони можуть вмістити велику кількість речей, які не захаращують простір, і при цьому займають самі невикористовувані зони будинку – кути.

На кутових полицях можна розмістити не тільки книги і фоторамки з сувенірами. Зараз продається маса красивих кошиків, в яких можна зберігати речі, приховані від чужих очей і при цьому захищені від пилу.

kutovi_polici

5. Організовуйте зберігання часто використовуваних речей в межах витягнутої руки. Губки для посуду зберігаєте на кухні, пульти поруч з телевізором, постільну білизну в спальні. Якщо Вам, до прикладу, бувають потрібні ножиці і на кухні, і в кімнаті – придбайте дві пари ножиць. Порядок, перш за все, в тому, щоб не організовувати хаосу.

6. Висувні полиці. Багато виробників меблів пропонують висувні ящики, які можуть бути встановлені під шафу і в середину шаф.

polici_visuvni

Дивіться також: Як зробити тюльпан з паперу

7. Подбайте про хорошу організацію Вашого домашнього офісу. Ви будете більш продуктивно працювати, якщо не будете завалені купами паперів і папок. Якщо у Вас багато документів, підберіть відповідну шафу або стіл з шухлядками. І працюйте лише в відведеному для роботи місці, аби не влаштовувати безладу!

Оптимізуємо кухню. Насамперед гляньте на кухонний стіл. Чи є він Вашою робочою поверхнею? Якщо ні, а кухня дуже мала, то подумайте і зверніть увагу на складні столи. Така конструкція займе мало місця, особливо якщо кріпиться до стіни, а у Вашому розпорядженні все одно залишиться місце під серветницю і підставку для спецій. Також можна використовувати і складні стільці

Двері і дверцята. Настав час використовувати їх по максимуму, адже, як правило, одна сторона дверей прихована від очей. Додайте на двері підвісні кишені для дрібничок, а спальні – гачки для одягу та сумок (зараз продаються такі, які кріпляться зверху і не вимагають робити отворів). Запаси туалетного паперу і миючих засобів можна зберігати в кишенях на стіні або дверях Дверцята меблів теж можуть послужити поверхнею для розміщення різних об’єктів. Навіть перемістивши відро для сміття на кухні зі стандартного місця під раковиною на дверцята тумби, Ви, по-перше, заощадите місце, по-друге, оціните, як це зручно, коли не потрібно тягнутися, викидаючи щось.

kisheni_na_dveryah

Проміжок між шафою / холодильником і стіною Навіть цей маленький простір можна використовувати, розмістивши там вузьку висувну полицю. Там відмінно розмістяться спеції, побутова хімія, або швабра і засоби для миття вікон.

kuhnya

Ось такі маленькі, але чудові поради щодо ефективного використання простору стануть Вам в нагоді. Тепер Ваша черга – застосовуйте фантазію та сили, і зробіть Ваш будинок ще більш зручним!