Кріплення картин

kartini

Кріплення картин на стіну

Якщо вирішено вішати на стіну нову картину, не обов’язково для її кріплення робити дірку під дюбель. Особливо жалко дірявити стіну, облицьовану дорогими та довговічними матеріалами, наприклад, кахлями, декоративною плиткою або навіть вагонкою. Раптом дружині приспічить перевісити картину в інше місце? Зашпаровувати ж керамічне облицювання або дерев’яне обшиття – та ще робота, та й сліди однаково буде видно.

mh7_3

У такій ситуації можна скористатися двосторонньою липкою стрічкою. Спочатку перевіряють міцність зчеплення стрічки як з обшиттям стінки, так і з тильним боком багету, перед тим відчистивши поверхні від пилу та бруду. Для цього досить взяти невеличкий ї шматочок. Закріпивши стрічку на стіну по внутрішньому контуру рами картини таким чином, щоб краї стрічки не виступали за габарити рамки, з неї знімають захисний паперовий шар. Далі картину прикладають одним краєм до стіни по розміченим лініям, ретельно вивіряють положення (горизонтальність) та притискають до самоклейної стрічки.

Коли знадобиться картину зняти, між стіною та рамкою протягують тонкий сталевий дріт и пересуваючи його вліво-вправо, розрізають стрічку

Як зберегти шпалери від пошкодження

Хоч як не намагайся бути акуратним, але шпалери на зовнішніх кутах у передпокої, коридорі та й житлових кімнатах забруднюються або витираютья досить швидко. Крім того, шпалери нерідко пошкоджуються, наприклад, при перенесенні меблів з кімнати до кімнати. При тому – мало кому подобається наново переклеювати шпалери .

Щоб уберегти себе від непотрібного клопоту, можна у таких відповідальних місцях захистити себе пластиковими або дерев’яними кутками – їх можна придбати в магазині. При бажанні дерев’яний куток не складно зробити і самому (як тут), склеївши підходящі планки на гладку фугу (затирку). Прикріпляють куток до стіни шурупами з дюбелями або на «рідкі цвяхи». Якщо шпалери тримаються міцно, куток можна приклеїти просто до них.