Про видалення жуйки з одягу

zhuika

Напевно, кожен з нас стикався з такою неприємною ситуацією, як жуйка, що випадково приклеїлася до одягу. Із-за неї (жуйки) можна раз і назавжди зіпсувати улюблений і дорогий наряд. Однак не треба опускати руки, саме сьогодні ми розповімо Вам, про поради, з допомогою яких можна прибрати жуйку, що прилипла.

Уявіть собі, що ми розглянемо також способи універсальні і унікальні, які підійдуть не тільки для одягу, але і допоможуть прибрати жуйку з м’яких меблів та інших речей. Занотовуйте та використовуйте!

Морозець, морозець!

moroz

Якщо Ви все ж таки вляпалися в жуйку, будучи при цьому в спідниці, брюках або в будь-якому іншому, відносно невеликому за розміром, предметі гардероба, то відправте річ на ніч або на пару годинок в морозильну камеру. Звичайно, річ заздалегідь необхідно помістити в целофановий пакет, все-таки морозильна камера – це місце для продуктів. Коли мине час, то Ви просто здивуєтеся результату, що отримали. Жуйка замерзне і її буде легко видалити з одягу. А найдрібніші липкі частинки, що залишаться, можна спробувати зішкребти нігтем. Також можна покласти на річ папір і пропрасувати її.

Важливо! Цей спосіб не підходить для дуже тонких і делікатних тканин. Запам’ятайте це!

Якщо Ви не можете помістити річ з жуйкою в морозильну камеру, наприклад, вона прилипла до крісла або дивана, то обкладіть це місце пакетами з льодом, а далі дійте по знайомій схемі.

Праска прийде на допомогу!

praska1

Існує кардинально інший спосіб усунення жуйки на відміну від першого. В його основі лежить нагрівання речі, до якої прилипла жуйка.
Візьміть річ, з якої треба видалити жуйку, покладіть безпосередньо на неї картон або шматок бавовняної тканини і пройдіться розігрітою праскою. Жуйка під дією тепла розплавиться і прилипне до картону або тканини.

Важливо! Придивіться до етикетки на речі, можливо, її зовсім не можна прасувати або існують певні обмеження по температурному режимі прасування.

Крім того, жуйку можна видалити за допомогою фена або гарячої води. Отже, жуйку, що поступово розм’якшується під дією тепла, можна акуратно зчистити за допомогою старої зубної щітки.

Клин клином вибивають

zhuika1

Насправді, Ви здивуєтеся, але жуйку можна видалити з одягу за допомогою … звичайної ЖУЙКИ! Візьміть нову подушечку жуйки, розжуйте її до тих пір, поки не зникне вся солодкість, а потім наклейте м’яку жуйку на її застиглу напарницю і відліпіть. Робити такі дії потрібно до тих пір, поки всі залишки старої жуйки не приклеяться до нової.

Столовий оцет

ocet

Оцет – це, можна сказати, універсальний очищувач бруду і вбивця неприємних запахів. Наприклад, з його допомогою можна назавжди забути, що таке накип в чайнику або в прасці. Крім того, за допомогою оцту можна позбутися від неприємного запаху від домашніх улюбленців, а ще можна швидко помити мікрохвильовку. Ну … і звісно ж: якщо Ви нагрієте оцет і за допомогою жорсткої щітки будете очищати те місце, де прилипла жуйка, то Ви видалите її. Вам залишиться лише випрати річ в звичайному режимі для видалення запаху оцту.

Побутова хімія та косметика

miyuche

Варто тільки здогадуватися, що додають в сучасні косметичні засоби, але факт залишається фактом: часом жуйку можна зняти з одягу за допомогою тоніка для зняття макіяжу.

Також, якщо річ не сильно постраждала від жуйки і на ній залишився лише невеликий шматочок, то на нього можна нанести рідке мило або засіб для миття посуду і залишити на кілька хвилин. Жуйка повинна розм’якнути і її можна буде легко зішкребти. Ну, а річ, як Ви розумієте, залишається просто випрати.

Розчинники та очищувачі

rozchinniki

Розчинники та очищувачі потрібні не тільки для видалення крапель фабри чи монтажної піни, але і для того, щоб прибрати прилиплу жуйку.

Візьміть який-небудь розчинник, наприклад, широко відомий Уайт-Спірит, змочіть ним ганчірочку і протріть жуйку, рухаючись з країв до центру. Якщо жуйка прилипла до якої-небудь хутряної речі, то скористайтеся ацетоном або рідиною для зняття лаку. Коли Ви відліпити жуйку, не забудьте розчесати хутро гребінцем з дрібними зубцями. А якщо Ви видаляли жуйку зі звичайної речі (не хутряної), то обов’язково потрібно її випрати для видалення запаху розчинника.

Якщо жуйка прилипла до якої-небудь білої речі, то розчинник можна замінити такими миючими засобами як “Ваніш” або будь-який інший засіб для виведення плям.

Важливо! Такий метод підходить далеко не для кожної тканини: шукайте значок на етикетці, що забороняє або дозволяє користуватися засобами, що містять хлор.

Якщо Ви все-таки сумніваєтеся і не хочете брати на себе відповідальність за видалення жуйки в домашніх умовах, то зверніться в хорошу хімчистку. Удачі!