Название сайта

Про вологість повітря в будинку

6 жовтня 2017 Цікаві поради
vse_pro_vologist_povitrya.jpg (84.82 Kb)

Стан повітря в приміщенні впливає на самопочуття людей, що знаходяться в ньому. Нормальна вологість повітря сприяє комфортному перебуванні в кімнаті. На цей показник можуть впливати різні чинники. Наприклад, в зимовий період через постійну роботу батарей повітря стає сухим. Найбільш чутливо реагують на навколишню атмосферу - діти, тому багато педіатрів рекомендують особливу увагу приділити цим показником. Отже, ми з Вами сьогодні і будемо говорити про вологість повітря в будинку.

Вплив вологості повітря на організм людини

vologist_povitrya1.jpg (39.51 Kb)

Занадто сухий повітряний простір негативним чином позначається на слизових оболонках людини. В першу чергу страждають очі, носоглотка і дихальні шляхи. Це може стати причиною виникнення проблем з імунітетом, погіршення стану шкіри, а також привести до хронічної стомлюваності.

А якщо в атмосфері занадто багато вологи, це може стати причиною розвитку астми, алергії і риніту.

Крім цього, варто сказати і про вплив навколишнього середовища на саме приміщення. Наприклад, занадто сухе повітря призводить до того, що зовнішній вигляд меблів, паркету і різних виробів з дерева погіршується і вони «зсихаються», а це може привести до утворення тріщин.

Підвищена волога стає причиною утворення цвілі, прибрати яку дуже складно. Це може привести до розвитку серйозних проблем зі здоров'ям.

Основні джерела збільшення вологості в будинку: часте прийняття душу або ванни, прання та сушіння білизни, наявність акваріума, часте приготування їжі, велика кількість рослин і т.п.

Вимірюємо вологість повітря

gigrometr.jpg (34. Kb)

Основний прилад для вимірювання цього показника називається гігрометр, він показує процентний вміст вологи.

Спочатку варто сказати про комфортну вологість повітря в квартирі, яка повинна знаходитися в межах 40-70%. Згідно зі статистикою, в зимовий період цей показник знижується на 15-20%.

В принципі не кожна людина має в будинку гігрометр, але в такому випадку можна використовувати народні методи.

Можна використовувати термометр і психометричну таблицю Ассмана. Щоб виміряти вологість, зафіксуйте температуру на градуснику, який повинен деякий час перебувати в приміщенні. Потім візьміть вологу ганчірку і оберніть нею кінець з ртуттю. Залиште на 5 хв., а потім подивіться на показники. Якщо температура збільшилася, значить, ганчірка була змочена недостатньо і процедуру варто повторити. Потім скористайтеся таблицею Ассмана. Зліва написані перші значення, а зверху різниця між показниками сухого і вологого градусника. Знайшовши точку перетину, Ви зможете дізнатися відсоток вологості.

Для того щоб дізнатися норму вологості повітря в квартирі можна застосувати доступний для кожного спосіб. Візьміть звичайний стакан і налийте в нього воду з-під крана. Потім поставте його на 3 год. в холодильник. Потрібно, щоб температура становила від 3-х до 5-ти градусів. Коли все буде зроблено, помістіть стакан подалі від батареї. Дивіться на склянку протягом 5-ти хв. Якщо запітнілі стінки склянки після закінчення часу стали сухими - це сигнал про те, що клімат дуже сухий. Коли після 5-ти хв., стінки так і залишилися запітнілими, значить, вологість знаходиться на середньому рівні. Якщо ж краплі почали стікати по склянці - це знак того, що в кімнаті збільшено вміст вологи.


Про сухість повітря можна судити за станом рослин. Наприклад, якщо кінчики листя стали сухими, значить, клімат не нормальний. Ще одна ознака - одяг починає «бити струмом», оскільки збільшується статична електрика.

Звичайно, користуючись цими способами, не вдасться отримати точні результати, але загальну картину скласти вийде.

Зменшуємо вологість повітря

zmenshuemo_vologist.jpg (38.61 Kb)

Є кілька способів, щоб створити в будинку нормальний клімат і позбутися від зайвої вологи. Можна використовувати опалювальні прилади або ж спеціальні поглиначі вологи. При цьому варто враховувати, що при неконтрольованому їх застосуванні може виникнути зайве висушування.

Витяжна вентиляція, допомагає підтримувати нормальний мікроклімат. Важливо, щоб в приміщенні знаходилися якісні вікна. Ідеальний варіант - 2-х або 3-х камерні склопакети. Якщо є можливість зробити ремонт, то використовуйте натуральні оздоблювальні матеріали.

Не рекомендується завішувати вікна щільними шторами і ставити на підвіконні багато квітів. Нічого не повинно заважати нормальній циркуляції повітря.

Ще одна порада, як прибрати вологість в квартирах і будинках - часто провітрюйте приміщення. Ідеальний варіант - 3 рази на день мінімум по 20 хв.

Позбавляє від вологи - кондиціонер. А на кухні над плитою обов'язково повинна перебувати витяжка, за допомогою якої буде зникати зайвий пар під час приготування їжі.

Збільшуємо і оптимізуємо вологість повітря

vologist2.jpg (21.53 Kb)

Найпопулярніший і простий спосіб підвищити вміст вологи - застосування зволожувача повітря. Спеціальний прилад допомагає постійно підтримувати оптимальний мікроклімат. Деякі моделі дозволяють не тільки позбутися від сухості, а й підтримують надалі оптимальний рівень вологості.

Сучасні прилади прості в експлуатації і не вимагають додаткових вкладень. Встановлювати зволожувач варто тільки в замкнутому просторі, а щоб прилад почав працювати, в спеціальну ємність наливають воду і включають його в розетку.

У магазинах представлено кілька видів пристроїв:

  • Парові зволожувачі. Дія схожа на роботу чайника: вода в резервуарі випаровується і, завдяки наявності вентилятора, пара потрапляє в приміщення. Коли вся рідина випарується, прилад самостійно відключається. До речі, можна використовувати ароматичні масла, які допоможуть освіжити навколишній простір. До недоліків відносяться: підвищене споживання електричної енергії, а також ризик отримання опіку.
  • Ультразвукові. Найбільш сучасні прилади. Вони працюють без шуму і мають невеликі розміри. При використанні можна побачити появу біля приладу туману. До недоліків можна віднести ризик перезволоження. У деяких моделях є гігрометри, які автоматично відключають прилад, коли досягається необхідна норма.
  • Традиційні. В такому випадку випаровування відбувається завдяки потраплянню на спеціальні пластини води. Вентилятор звільняє вологу в простір. Цей варіант вважається найкращим, але коштує він дорожче попередніх.

Загалом, зволожувач може працювати цілодобово, не створюючи шуму і яких-небудь незручностей.

Інші способи для підвищення вмісту вологи.

  • Збільште в приміщенні кількість рослин. Багато з них самостійно очищають простір. Крім цього, вони можуть грати роль своєрідного гігрометра.
  • Оптимальна вологість може підтримуватися завдяки наявності акваріума. Важливо постійно стежити за рівнем рідини в ньому.
  • Провітрюйте приміщення не тільки в жарку пору, а й взимку.

Як Ви бачите, правильна вологість повтіря в будинку є важливим поняттям, оскільки від цього залежить здоров'я і самопочуття членів сім'ї. Дотримуючись усіх правил і рекомендації, Ви зможете нормалізувати клімат і усунути всі фактори, що негативно впливають на показник вологості.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 


Читайте також
Цікаві ідеї
Авторизация