Рятуємося від холодів: поради по вибору термобілизни

termobilizna1

Справитися з суворими реаліями вітряної морозної погоди допомагає правильно підібраний одяг. Як вибрати термобілизну для того, щоб уберегтися від зимового вітру? І при цьому зовсім неважливо, чи будете Ви їхати на машині, чи плануєте спускатися з високої засніженої гори або ж Вас чекає піший похід в холодну пору. Якщо правильно екіпіруватися, то ніякі мороз і вітер Вас не зможуть налякати. Почніть підготовку до холодів з вибору гардероба, а ми Вам в цьому допоможемо!

Властивості та функції термобілизни

vlastivosti_termobilizni

Серед людей часто можна зустріти думку про те, що термобілизна – це тонка, надійна і функціональна білизна лише для спорту. Таке визначення є не до кінця правильним. Крім того, початок слова «термо», вводить багатьох людей в оману щодо властивостей. У магазині, перед тим, як вибрати термобілизну, можна почути традиційні питання: «Наскільки сильно вона гріє тіло?», «При якій мінімальній температурі повітря в ній буде досить тепло?».

Виявляється, що зігріваюча функція термобілизни далеко не головна, але в свідомості покупців товар міцно пов’язаний саме з цієї характеристикою. Дамо ж правильне визначення для такої специфічної білизни.

Отже, термобілизна – це речі, які одягаються на голе тіло, і як правило, виготовлені з синтетичного матеріалу (хоча останнім часом стали з’являтися аналоги і з натуральних тканин) і мають особливу структуру, що забезпечує відмінне відведення вологи від тіла для запобігання «парниковому ефекту».

Такий відносно недавній винахід – справжня знахідка для туриста. Адже раніше будь-який спортсмен або любитель природи, який любить залазити на скелю, в процесі досягнення мети незмінно стикався з почуттям дискомфорту. Велика частина сил і енергії йшла не на саму фізичну активність, а на утворення поту, а застряючи в класичних спортивних речах, він створював досить неприємні відчуття.

Відповідь на питання: “Яку термобілизну вибрати” – буде залежати від ефекту, який Ви від неї очікуєте. Функціональна білизна може виконувати складну і потрібну роботу: відводити вологу, зігрівати або і те й інше одночасно.

При активних фізичних навантаженнях організм людини виділяє достатньо багато вологи. Накопичуючись в звичайній білизні, вона значним чином знижує теплоізоляційні властивості матеріалу. На обігрів тіла і виведення зайвої вологи витрачається багато енергії.

Особливо цей ефект помітний під час занять будь-яким водним спортом, коли рідина потрапляє на одяг ще й ззовні. Важливо, щоб вода не вбиралася тканиною, так організму не доведеться зігрівати її за рахунок втрати сил.

Добре, коли матеріал має водовідштовхувальну властивість. В цьому випадку не виникає відчуття дискомфорту, вода швидко стікає, а білизна висихає прямо на тілі за лічені хвилини.

Як правило, вибір термобілизни для спорту зводиться, таким чином, до пошуку варіанту, який би ефективно відводив від тіла вологу, знижував тепловтрати в морозну пору і дозволяв довгий час зберігати відчуття комфорту при значних фізичних навантаженнях.

Коли одягати термобілизну та як її обрати правильно?

koli_nositi_termobiliznu

Функціональна білизна здатна порадувати свого власника в різних ситуаціях:

    Дивіться також: Новорічна гірлянда

  • якщо Ви одягнені правильно, то під час пробіжки на лижах по снігу Ви не будете відчувати неприємні каплі поту, що стікають по спині, або ж не будете відчувати, як Ваша поперекова область спітніла і прилипає до білизни;
  • при грамотному підході навіть під час туристичного походу, коли можливість переодягнутися в новий комплект одягу мінімальна, можна відчувати себе комфортно (при пікових навантаженнях Ви відчуєте легку вологість тіла, яка швидко мине);
  • навіть при сильному морозі і поривчастому вітрі межа сухості буде проходити на шиї по верхньому краю Вашої термофутболки (функціональна білизна дуже зручна, тому що не вимагає прання під час походу: вона сушить тіло і моментально висихає сама).

Отже, Ви переконалися, що під час занять спортом, в разі далекого походу або сильних морозів, без спеціальної екіпіровки Вам не обійтися. Виникає закономірне питання, як правильно вибрати термобілизну, притому, що в продажу досить багато різних варіантів, що відрізняються матеріалом, ціною і функціоналом.

Для початку задайте собі питання: “В яких ситуаціях Ви найчастіше будете використовувати нову покупку?”.

Припустимо, Ви плануєте займатися фізичною активністю в літню пору при плюсовій температурі (це може бути біг, футбол, бадмінтон або велоспорт). В такому випадку Вам будуть важливі лише вологовідштовхувальні характеристики матеріалу. Термобілизна дозволить Вам відчувати себе комфортно і сухо.

Інша ситуація – коли Вам потрібно активно рухатися взимку при низькій температурі. До вечора Ви опинитеся в теплому і затишному будинку, ну, а вдень спускаєтеся з засніжених гір на сноуборді, катаєтеся на ковзанах або ходіть на лижах. Такі заняття спортом вимагають функціональної білизни, яке буде досить вільною. Це дозволить вологому повітрю безперешкодно виводити назовні зайву вологу, пропускаючи її через шари одягу в процесі руху. При сильному вітрі і значному мінусі на вулиці, з досить складним завданням – відведення поту, зможе впоратися тільки якісна термобілизна.

Яку термобілизна вибрати, якщо Вам доведеться провести багато часу на морозі без активних рухів? Прикладом такої ситуації може бути робота в охороні, торгівля на свіжому повітрі або зимова прогулянка. В цьому випадку спеціальна білизна Вам не допоможе врятуватися від холоду, тому що її основна властивість – відведення вологи. Навряд, чи Ви сильно спітнієте, якщо будете стояти або неспішно прогулюватися. А ось для теплоізоляції найкращим чином підійде зручний традиційний одяг з вовни, пуху або флісу.

При тривалому багатоденному зимовому відпочинку важливо врахувати, щоб Ваш рюкзак був максимально легким. При цьому змінні речі повинні все-таки присутні. До того ж в горах або пішому поході по рівнині висушити вологий одяг проблемно. Термобілизна в таких умовах Вам допоможе не завжди. Навчіться вчасно розщіпатися, знімати зайве і вентилювати себе. Тобто, завжди важливі досвід і логіка використання стандартного одягу.

Як обрати термобілизну для спорту?

termobilizna_dlya_sportu

Як правильно вибрати термобілизну для занять спортом? Запам’ятайте, що тонкий матеріал підходить для високої температури повітря, а товстий – для зимової пори.

Якщо Ви плануєте носити речі регулярно, підійде і шерсть з додаванням бавовни, і синтетика. Для занять альпінізмом, екстремальним туризмом і водними видами спорту вибирайте 100% синтетичні тканини як для теплої, так і для холодної погоди.

Розібратися в тому, як вибрати термобілизну – нескладно. Прислухайтеся до кількох порад:

  • в магазині зверніть увагу на крій: він повинен бути ергономічним і анатомічним;
  • вибирайте білизну строго за своїм розміром, без запасу і не на виріст (вона повинна перетворитися в Вашу «другу шкіру»);
  • придивіться до якості швів, м’який плоский шов повинен знаходитися зовні, завдяки чому шкіра не буде натиратися;
  • в хороших моделях ділянка на колінах і ліктях додатково укріплена з метою запобігання зносу;
  • всі етикетки повинні розташовуватися виключно зовні;
  • білизна може бути не тільки функціональною, але і стильною, так що сміливо вибирайте цікавий дизайн, віддавайте перевагу нестандартному крою і яскравим тканинам;
  • можна поєднувати бавовняну білизну з дихаючих тканин із спеціальним вологовідштовхувальним одягом;
  • відмінний варіант – речі з антисептичною обробкою (ефект досягається особливим просоченням, включенням до складу антибактеріальних гранул або срібною нитки);
  • для занять зимовими видами спорту вибирайте безшовні шкарпетки.

Періть спеціальну білизну руками або при делікатному режимі пральної машинки в теплій воді з милом або порошком при температурі до 40 градусів.

Потрібно пам’ятати, що терморечі призначені, перш за все, для відводу від тіла вологи – це є першою і головною задачею. А ось зігрітися Вам допоможуть традиційні пуховики та светри.

Нехай придбані речі Вас радують і приносять користь!