Стильно та модно. Все про рідкі шпалери.

ridki_shpaleri

Рідкі шпалери для стін є штукатуркою, і це багато в чому пояснюється способом їх нанесення. Таке декоративне покриття більше ніж наполовину складається з целюлози, а в якості додаткових матеріалів використовуються бавовняні і шовкові нитки, перо, вата, слюда, деревна кора, водорості та ін. Сполучним компонентом виступає желатин, а барвники дозволяють надати шпалерам найрізноманітніші відтінки. Тож, сьогодні для Вас вся необхідна інформація про рідкі шпалери.

Переваги рідких шпалер, перед іншими видами покриття стін

ridki_shpaleri3

Такий матеріал для декору стін є одним з найбільш екологічно чистих. Всі використовувані домішки є натуральними, чого не скажеш про деякі види штукатурки і шпалер.

Оздоблення стін рідкими шпалерами – це простий і зручний спосіб декорування поверхні. Адже поєднувати малюнок не потрібно і з покриттям складних виступів, кутів і балок не виникає проблем.

Якщо поверхня має неідеальну рівність, це також не створює перешкод для нанесення, адже товщина шару може досягати аж 10 мм.

Матеріал надзвичайно пластичний, завдяки чому його охоче використовують дизайнери для декорування стовпів, труб та інших елементів. Професіонали здатні прикрасити покриття незвичайними художніми елементами – бризками, плямами, розводами, що дозволить створити неповторний інтер’єр.

Малюнки на стіні, виконані рідкими шпалерами, як і саме покриття, стійкі до різних впливів, в тому числі і опару, але пряме попадання крапель води не вітається, так як це підвищує сприйнятливість до механічних пошкоджень.

Таким шпалерам, практично не страшний вплив ультрафіолетових променів. Вони добре витримують перепади температур. Великим плюсом є хороша звуко- і теплоізоляція.

До інших незаперечним плюсів цього оздоблюючого матеріалу можна віднести наступні переваги: ​​

  • компоненти, що входять до складу суміші, мають антистатичні властивості, що наділяє цей матеріал здатністю відштовхувати пил;
  • якщо потрібно підвищити водовідштовхувальні властивості, покриття після висихання покривають лаком, проте в цьому випадку знижується пропускна здатність;
  • шпалери дуже легко знімаються зі стіни. Не важко буде і відреставрувати будь-який зіпсований фрагмент.
  • всі існуючі на сьогодні види рідких шпалер для обробки стін, відмінно пропускають повітря, тобто «дихають».

Як використовувати матеріал

ridki_shpaleri2

Підготовка стін для нанесення рідких шпалер не характеризується особливою складністю, хоча певні заходи провести потрібно.

По-перше, потрібно видалити з поверхні старе покриття – фарбу, штукатурку і т.п. Якщо є які-небудь забруднення, то їх потрібно очистити, великі тріщини – зашпаклювати.

Читайте також:Як зробити новорічну кульку з паперу

По-друге, потрібно покрити стіни грунтовкою або олійною фарбою.

Після підготовки стін і фарбування, рідкі шпалери потрібно розвести водою відповідно до інструкції, зазначеної на упаковці. У продажу можна знайти і вже готові суміші, які можна використовувати відразу після відкриття.

Залежно від того, який рельєф потрібно отримати, для нанесення такого покриття використовується малярний валик, шпатель, пульверизатор. Тобто фактура інструменту буде визначати фактуру поверхні, а якщо потрібно створити більш складний елемент, застосовується суміш більш густої консистенції.

Якщо було прийнято рішення відмовитися від грунтовки стін під рідкі шпалери, то для обробки поверхні використовується суміш фарби для фасаду на водній основі і клею ПВА в пропорції 2: 1. Перед цим стіну потрібно зашпаклювати шаром не менше 0,5 мм, а вже потім наносити суміш фарби і клею, причому в три шари.

Нанесення такого матеріалу, як рідкі шпалери, можна порівняти з розкачуванням тіста: однією рукою грудку суміші накладають на стіну, а іншою рукою з валиком розкачують в різних напрямках. Складність роботи з таким покриттям полягає в тому, щоб розподілити суміш однаковим шаром, уникаючи утворення горбків і впадин.

В середньому, товщина нанесення становить 2-3 мм в залежності від концентрації замішаної суміші і її кольору. Інструмент для нанесення шпалер необхідно тримати під кутом 15 градусів до стіни і рухатися від кута до кута. Необхідно постаратися не зупиняти процес посередині стіни, інакше після його відновлення може з’явитися стик між вже сухим матеріалом і свіжим, тільки що, нанесеним.

Працювати необхідно при температурі не нижче +10 ⁰С, а після її закінчення не забороняється відкрити всі вікна в приміщенні для провітрювання, хоча для цього температура за вікном повинна бути вище +10 ⁰С і досягати +16 ⁰С. Залежно від цього фактора рідким шпалерам потрібно від 12 до 72 годин для повного висихання.

Правильний догляд за рідкими шпалерами та їх реставрація

ridki_shpaleri1

Кімната, обклеєна рідкими шпалерами, які потім покрили лаком, може піддаватися вологому прибиранню. В іншому випадку стіни можна тільки пилососити.

Брудну пляму, що з’явилася на такому покритті, можна видалити звичайним ластиком, тільки працювати при цьому потрібно з максимальною обережністю, тому що великий ризик пошкодити декор. Якщо цей спосіб результату не приніс, ділянку доведеться замінити, а для цього в запасі потрібно мати трохи суміші.

Потрібно змочити забруднену поверхню водою, почекати, поки вона розмокне і після цього акуратно вирізати шматочок за допомогою будівельного ножа. Потім на це місце потрібно нанести новий шар суміші.

Якщо трапилася ситуація, коли шпалери все-таки поміняли свій колір при експлуатації, при реставрації потрібно більш ретельно підбирати потрібний відтінок.

Ось така цікава інформація про рідкі шпалери для Вас сьогодні. Робіть ремонт з задоволенням!