Як видалити плями від мазуту

mazut

Неприємність у вигляді плями від мазуту на одязі може виникнути у будь-якого з нас. Подібне забруднення вважається таким, що тяжко виводиться, але в хімчистку звертатися в цьому випадку необов’язково. Як відіпрати мазут в домашніх умовах, розповімо в даній статті.

Чим відіпрати плями мазуту з одягу?

mazut2

Варто зазначити, що без наслідків для матеріалу мазут очищається тільки відразу ж, тобто в день отримання забруднення. Відіпрати застарілі плями звичайними миючими засобами в домашніх умовах дуже складно. Перш, ніж визначитися з конкретним способом очищення, слід з’ясувати ступінь забруднення виробу.

Маленька пляма виводиться при частковому замочуванні. Якщо ж площа забруднення велика, то прати виріб доведеться повністю. Всупереч поширеній думці, мазут за своїми властивостями не схожий на моторне масло, яке з одягу можна очистити без проблем. Прати річ в машинці звичайним способом марно.

Пляма мазуту спочатку обробляється сильнодіючим розчинником або агресивною сумішшю, потім забруднену річ ретельно прополіскують, і тільки після цього її можна прати в машинці.

Отже, чим можна обробити пляму мазуту перед пранням?

Читайте також:Як зробити новорічну кульку з паперу

Ацетон. Головне – вибирати рідину без кольору. Забруднене місце обробляється ватною паличкою або диском, змоченим в рідині. Виріб в такому вигляді потрібно залишити на годину.

Суміш з нашатирного спирту і скипидару. Компоненти змішуються один з одним в однаковому співвідношенні і злегка нагріваються. За допомогою губки, змоченою в розчині, легко видалити плями з будь-якого одягу, однак, перед обробкою слід перевірити, чи не залишить засіб білих слідів на одязі. Це можна зробити на виворітній стороні виробу.

Скипидар і харчова сода. Допомагає у випадках, коли плями мазуту вже старі. Скипидар нагрівається до гарячого стану і наноситься на місце забруднення на 30 хв. Після цього тканина натирається содою, а залишки вимиваються водою.

Толуол. У чистому вигляді купити його практично неможливо, але в складі спеціальних розчинників для лакофарбової продукції знайти нескладно. За допомогою такого складу можна швидко прибрати мазут з джинсів. Обов’язково при проведенні процедури потрібно надягати рукавички.

До більш делікатних методів очищення від цяточок і невеликих плям мазуту відносяться використання наступних миючих засобів:

  • Кисневі порошки та відбілювачі;
  • Мило проти плям;
  • Хлорвмісний плямовивідник «Ваніш»;
  • Безбарвна рідина для миття посуду.

Перед вибором засобу для виведення плям або порошку слід правильно підібрати засіб під різновид і колір забрудненої тканини. Наприклад, не можна використовувати хлорні відбілювачі для темних светрів або джинсів.

Незалежно від того, який склад обраний для обробки матеріалу, завжди потрібно проводити тест на сприйняття тканини певного засобу.

Делікатні способи для делікатних виробів

Щоб вивести мазут з одягу з делікатних тканин, важливо врахувати, що сильнодіючі чистячі засоби заборонені, так як неминуче псування виробу.

В якості альтернативи можна використовувати такі способи:

Масло ялиці. Для обробки тканини використовується м’яка ганчірка, під виріб підкладається паперовий рушник, щоб не розмазалися надлишки засобу.

Гаряча обробка одягу. Знадобиться 2 звичайних аркуша білого паперу формату А4 і нагріта праска. Один лист підкладається під місце з плямою, а другий – зверху. Одяг випрасовується до повного вбирання мазуту в папір.

Дігтярне мило (його можна недорого придбати в будь-який в аптеці) – володіє самим делікатним ефектом. Виріб попередньо замочується в мильному розчині, а після цього прополіскується кілька разів і потім звичайним способом переться в машинці. При великій площі забруднення пляму можна додатково потерти шматком мила перед полосканням.

Плями, що в’їлися в одяг

Застарілі плями мазуту виведе бензин. Умочіть в нього ватку і протріть забруднену ділянку. Якщо річ з щільного матеріалу забруднена сильно, то її можна замочити в якісному очищеному бензині (не більше, ніж на 3 год). Після цього виріб неодноразово прополіскується і при помірній температурі переться в пральній машинці.

Бензин також ефективно допомагає впоратися з проблемою того, як відіпрати робочу робу від мазуту. Робочий костюм замочується на 2 години, висушується на відкритому повітрі і переться в машині.

Важливо звернути увагу, що бензин обов’язково повинен бути очищений і високої якості. Купити його можна в магазинах побутової хімії.

Ще одним ефективним способом є замочування речі в засобі для миття авто. Його можна придбати на АЗС, автомийці або в автомагазині. Одяг слід замочити в рідині на 1,5-2 години, прополоскати і випрати.

Корисні поради

mazut4

Обов’язково перед очищенням потрібно перевірити обраний склад на малопомітній ділянці тканини, щоб уникнути псування структури матеріалу, а також втраті яскравості.

Вікна в приміщенні під час таких процедур повинні бути відкриті, а при обробці в домашніх умовах виробами з агресивними речовинами, рекомендується працювати в гумових рукавичках та не проводити процедуру поруч з вогнем.

Щоб мазут при очищенні не просочив виворітну сторону речі, необхідно підкладати папір або чисту тканину.

Відпирати одяг слід, починаючи від країв виробу до центру. Таким чином, можна уникнути зайвих розводів на матеріалі. Відіпрати плями на джинсах, пуховику або будь-якому іншому одязі можна вручну або ж в «автоматі». Однак починати необхідно саме з ручного прання.

Сушку виробу слід проводити на свіжому повітрі або в добре провітрюваному балконі.

Ось такі поради по видаленню мазуту з одягу Ви сьогодні отримали. При відповідальному підході і обробці, від мазуту на одязі не залишиться і сліду, а річ, як і раніше буде виглядати новою і яскравою.