Як позбутися від мишей в будинку

mishi1

Зазвичай бридкі гризуни освоюють територію дачних ділянок і котеджів. Однак нерідко мешканці квартир та будинків стикаються з неприємним явищем. Миші, що розплодилися в підвалі, легко перебираються з поверху на поверх і відчувають себе господарями в квартирі. В цьому випадку можна звернутися в санепідемстанцію або спробувати позбутися від непрошених гостей самостійно. Саме про останнє, ми сьогодні поговоримо!

Причини появи мишей

mishi

Миші в будинку – це антигігієнічно, але на відміну від щурів вони хоча б не становлять небезпеки для здоров’я людини. Маленькі гризуни незручні тим, що псують продукти. Крім того, вони можуть перегризти електричні дроти, зробити дірки в одязі і постільній білизні.

На горищі приватного будинку можуть поселитися кажани (летючі миші), але ці тварини корисні і знищувати їх не можна. Кажани, оселившись в приватному будинку, харчуються комахами і нічними метеликами, більшість з яких завдають шкоди сільськогосподарським рослинам. Багато кажанів занесено в Червону книгу.

Будинкових мишей приваблюють продуктові запаси, що лежать у відкритому доступі і подрібнені на підлогу шматочки, крихти їжі.

Отже, одним із заходів захисту буде – підтримка підлоги в ідеальній чистоті. А ще всі продукти повинні бути надійно укриті від гризунів.

Причиною появи гризунів в будинку може стати відкрите відро для сміття, тоді їм завжди буде чим поживитися.

Восени мишей починає заманювати в будинок тепло. З настанням холодів гризуни шукають нові місця проживання і проникають в будинки, та квартири.

Для профілактики появи гризунів дотримуйтеся кількох правил:

  • Продукти зберігайте в недоступних для мишей місцях: в скляних банках, металевих контейнерах та інших ємностях, які миші НЕ прогризуть.
  • Щовечора мийте підлогу на кухні – на ній не повинно залишатися крихт на ніч. Крихт не повинно бути на столі, плиті, стільниці.
  • Читайте також:Як зробити новорічну кульку з паперу

  • Відро для сміття завжди закривайте.
  • Необхідно закрити всі діри в квартирі, замазати щілини силіконовим клеєм, оскільки ПВА мишки можуть і з’їсти.
  • Без води миша не проживе й двох тижнів, тому не варто залишати ємності з водою на ніч відкритими.
  • З першими похолоданнями розставте в кухні мишоловки. Хоча це можна зробити і в інших приміщеннях.
  • І остання, але найкорисніша порада: якщо в будинку з’явилися миші заведіть або позичте у сусідів кота. Вуситий мисливець за 2-3 ночі спритно переловить всіх мишок і Ви позбудетеся від проблеми.

Народні засоби від мишей

narodni_zasobi

Багато людей засмучується і губляться, не знаючи що робити, коли в будинку з’явилися миші. Звичайно ж, перше, ставити мишоловку! Це найпростіший спосіб очистити територію від непрошених сірих гостей.

Існують гуманні мишоловки, що не вбивають тварин. Спійману в пристрій мишу можна віднести подалі від будинку і випустити. Мишоловки з ударною пружиною миттєво вбивають гризуна.

Саморобний спосіб як зловити мишу живою. Потрібно взяти склянку, монетку, діаметром 2-5 см, і приманку. Стакан потрібно поставити на монетку ребром, попередньо поклавши під нього приманку. Коли гризун прийде за їжею, він зачепить монетку і стакан його накриє, він виявиться в пастці. Щоб миша не втекла, при піднятті склянки потрібно підкласти картонку, потім швидко перевернути склянку.

Невдача з мишоловкою частіше пов’язана з тим, що пристрої встановлюють в недостатній кількості або не в тих місцях, де потрібно. Мишоловки ставлять через кожні 2 метри на шляху пересування гризунів (зазвичай миші пересуваються уздовж плінтусів). В якості приманки використовують шоколад або вівсяні зерна.

Чим же зловити мишу в будинку без мишоловки? Купуйте спеціальний клей від гризунів і нанесіть його на рівну поверхню. Приманка не потрібна, так як засіб має привабливий для маленьких розбійниць запах.

Позбутися від мишей в будинку народними засобами допоможуть саморобні отруєні приманки. Миші люблять борошно і цукор. Це дозволяє боротися з ними в такий спосіб:

  • Змішайте борошно, цукор і негашене вапно.
  • Висипте суху суміш в тихому куточку кухні, або іншої кімнати.
  • Поруч поставте ємність з водою.

Наївшись солодкої і сухої приманки, мишка захоче пити. Неважко уявити, що станеться далі. Таким способом Ви позбудетеся від мишей в будинку, а заодно і від щурів.

Використовуйте попіл. Дрібно подрібненим деревним добривом потрібно заповнити всі дірки, через які миші можуть потрапити в приміщення. Луг, що міститься в складі попелу, буде роз’їдати лапки гризунів при спробі пробратися крізь насип.

Оцет. Його різкий запах нестерпний для нюхової системи мишей. Слід змочити шматки матерії, а потім розкласти їх в квартирі по нірках. На дачі можливе застосування оцтової кислоти.

Миші не люблять запах нафталіну, тому виявивши в будинку або під підлогою нірку, покладіть в неї шматочок засобу.

Ще один спосіб позбутися від мишей в будинку – обсмажити в тваринному жирі шматочок пробки і розкласти в тих місцях, де були помічені гризуни. З’ївши привабливу приманку, шкідник загине від закупорки шлунка, коли пробка розбухне.

А ще почніть боротьбу з паразитами за допомогою особливих рослин, які ефективно відлякують шкідників.

Полин – ефективний засіб від мишей в будинку. Позбутися від непроханих гостей допоможе обкурювання приміщення полином. Повторіть маніпуляції кілька разів для отримання бажаного результату. Під час обкурювання надіньте маску, захистіть себе від специфічного запаху.

Запах м’яти перцевої приємний майже всім людям, багато хто любить чай на основі цієї рослини, але гризуни не переносять її аромат на дух. Розкладіть свіжі листочки м’яти по периметру будинку, приділяйте особливу увагу затишним куточкам і за кілька днів від гризунів не залишиться і сліду.

Цибулини рябчика. Ще один прекрасний варіант проти паразитів. Суть методу полягає в тому, що корінь рослини видає неприємний цибульний аромат, який гризуни обходять стороною.

Природний репелент – болотяне багно. Насичений отруйним для шкідників ефірним маслом. Засіб робить негативний вплив на гризуна навіть на великій відстані, досить розкласти кілька гілочок багна по периметру будинку і можна забути про мишей назавжди.

Коріння бузини токсичне для паразитів. Рекомендується посадити бузину на земельній ділянці біля будинку і допоможе навіть невеликий кущ біля багатоповерхівки. Бузина виділяє синильну кислоту, яка вважається отрутою для гризунів, тому шкідники не підійдуть близько до оселі, оточеної такою речовиною.

Миші бояться запаху ромашки, пижма. Можна приготувати відвар з трав і обприскати будинок або розкласти свіжу сировину по кутах в будинку, місцях найбільшого скупчення шкідників.

Готові магазинні засоби від мишей

himiya

Для знищення мишей можна використовувати готові отруйні приманки – родентициди. Їх висипають на листок паперу або одноразові тарілки і поміщають в місці, недоступному для дітей і домашніх тварин. Чекають три тижні. Якщо миші не зникнуть – встановлюють пастки.

Отрута для гризунів смертельно небезпечна і для людини, тому працюючи з препаратами потрібно дотримуватися нюансів інструкції по застосуванню.

Отруту зберігають поза досяжністю дітей і домашніх тварин, далеко від продуктів. Не можна тримати отруйний засіб під кухонною мийкою, де зазвичай зберігають різні господарські порошки, так як їх можна випадково переплутати.

Вибираючи родентициди, уникайте засобів, що містять смертельні для людини і домашніх тварин речовини: стрихнін, миш’як. Пам’ятайте, що мертвого гризуна може з’їсти домашній собака або сусідська кішка. Якщо це трапиться, тварина загине.

Якщо сталося отруєння, збережіть упаковку і покажіть її лікарю, так як на ній вказано від якої отрути постраждала людина або домашня тварина. Працюючи з отрутами, надягайте гумові рукавички.

Сучасні отрути від гризунів (Шторм, Морторат і інші) позбавлені головного недоліку отруйних приманок – загибла миша не отруює повітря в кімнаті запахом гниття, її тільце муміфікується.

Промисловість випускає бактеріальні препарати, безпечні для людей і тварин (крім мишей і щурів, зрозуміло). Бактороденцид – це зерна, заражені бактеріями мишачого тифу. Якщо навіть одна миша з’їсть отруту, вона заразить всю популяцію, і через кілька днів гризуни загинуть.

Ультразвуковий відлякувач для мишей

vidlyakuvach

Ультразвуковий відлякувач – сучасний пристрій, який рекомендується використовувати на дачі або в міській квартирі. Особливо корисним цей прилад буде для людей, які не виносять жорсткого поводження з тваринами. Пристрій не знищує гризунів, а просто перешкоджає за допомогою коливань акустичних хвиль їх проникненню в приміщення.

Відразу варто відзначити, що частота, на якій працює відлякувач, абсолютно безпечна для людей, кішок і собак. Тому, господарі житла, а також їхні вихованці не відчувають ніякого негативу, а пристрій ефективно відганяє шкідників від своєї території.

Зрозуміло, що позбутися мишей назавжди не допоможе ніякий засіб від гризунів в приватному будинку. Час від часу який-небудь гризун буде забігати в будинок «на ночівлю». Якщо він не зустрінеться з кішкою, а навпаки, знайде корм і тепло – залишиться в будинку і обзаведеться потомством. І тоді все доведеться починати заново. Тож, дотримуйтеся правил профілактики появи гризунів, а якщо ж, все-таки, вони Вас атакували, то користуйтеся запропонованими порадами!