Візуально збільшуємо простір

vizualne_zbilshennya

Не вистачає простору в кімнаті? Замало місця? А Ви знаєте, що існує безліч секретів щодо візуального збільшення простору. Саме для Вас такі цікаві поради!

Спочатку запам’ятаєте основні принципи, якими керуються дизайнери:

Світлі кольори збільшують простір, темні кольори зменшують простір.

Кожен раз, коли Ви проводите лінію, вона розбиває простір на частини.

Кожен раз, коли Ви використовуєте контрастну пляму, воно візуально зменшує простір.

Будь-який великий об’єкт у маленькому просторі зменшує його ще більше.

Чим менше предметів в кімнаті, тим більшою вона виглядає.

Список порад, які допоможуть зробити Вашу кімнату візуально більшою і просторішою.

1. Постарайтеся відмовитися від яскравих і контрастних тонів. Для створення відчуття більшого розміру кімнати, використовуйте світлу колірну схему, яка більш вигідна, ніж яскрава або темна. Найбільш рекомендовані кольори – пастельні (світло-зелений, світло-блакитний, світло-рожевий, абрикосовий, світло-сірий, кремовий) або білий колір. При цьому холодні кольори (блакитний) – збільшують, а теплі (помаранчевий) зменшують простір.

А ще підберіть меблі і штори в тон стін, стелі, підлоги. Будь-які контрастні меблі та предмети оформлення будуть з’їдати простір, роблячи кімнату все меншою і меншою.

1_zbilsh_prost

2. Додайте світла. Освітлення – це ключовий елемент, який розкриває простір, робить його більш ясним і доступним. Для маленького простору краще всього підходить вбудоване світло, приховане місцеве підсвічування або природне сонячне світло. Якщо Ви хочете збільшити ванну, постарайтеся із самого початку зробити в ній вікно, з якого б проникало природне світло. Якщо це неможливо, використовуйте вбудовані галогенові лампи. Якщо Ви хочете збільшити звичайну кімнату і не хочете або не можете використовувати вбудовані світильники, поставте торшер.
Світло від торшера, падаючи на стелю і відбиваючись від нього, оживляє всю кімнату.

3_zbilsh_prost

3. Позбавтеся від зайвих речей, які захаращують кімнату і створюють відчуття обмеженості простору. Чим менше речей буде в кімнаті, тим більшою вона буде здаватися.

Намагайтеся не використовувати речі великих розмірів. Важливо дотримуватися балансу. Навіть, якщо у Вас буде всього один великий предмет – великий рояль або ліжко, кімната все одно буде здаватися маленькою, тому використовуйте предмети меншого розміру, щоб кімната здавалася більшою. Замість великого дивана поставте середній і декілька маленьких стільців або крісел, які можна було б ставити уздовж стіни і висувати всередину в міру необхідності.

zbilsh_pr__3

4. Підлога та стеля – це п’ята і шоста стіни в кожній кімнаті. Покрийте підлогу світлою блискучою плиткою, і це зробить кімнату яскравішою і більш просторою. Те ж саме відноситься до стелі – використовуйте білий або світлий колір для того, щоб “відкрити” простір. Ваша кімната буде виглядати більшою, якщо всі стіни, будуть схожого світлого кольору.

4_zbilsh_prost

5. Використовуйте дзеркала. Запам’ятайте, настінні дзеркала збільшують розміри кімнати. Дзеркала створюють не тільки конкретні відображення, вони відображають ще світло і колір. Якщо Ви зробите дзеркало на всю стіну використовуючи дзеркальну плитку, Ваша кімната буде здаватися в два рази більшою.

Використовуйте меблі зі скла або дзеркала. Стіл зі скла, будь це обідній стіл, кавовий стіл, раковина у ванній або стіл-підставка, створює відчуття відкритого і вільного простору. Стіл з дзеркальним покриттям створює додаткове світло в кімнаті.

А ще повісьте на стіни картини. При цьому, одна велика картина краще, ніж композиція з декількох маленьких картин. Використовуйте монотонні малюнки в обробці. Будь-які складні або яскраві візерунки зроблять кімнату більш задушливою і важкою у сприйнятті.

5_zbilshen_prost

6. Підберіть меблі (диван, крісла і стільці) з відкритими ручками. Через них буде проникати світло і повітря, що зробить кімнату більш відкритою і просторою. Глухі поверхні вбирають простір, а відкриті його поширюють.

Для зберігання більше підійдуть вертикальні шафи, ніж горизонтальні. Якщо у Вас відкриті шафи, постарайтеся не забивати їх дрібними речами.

Використовуйте більш низькі меблі – табурети, підставки, пуфики. Постарайтеся розставляти меблі по кутах і під стінами. За рахунок цього вільного простору в центрі кімнати буде здаватися більше.

6_zbilsh_prost

7.Намагайтеся обирати штори з тонкої та світлої матерії. Чим більше повітря буде крізь них проникати, тим краще. А ще відмовтеся від скатертин та столах.

7_zbilsh_prost

8. Якщо на кухні посередині стоїть стіл, заберіть з нього посуд і всю сервіровку в той час, коли Ви нею не користуєтеся. Постарайтеся прибрати в шафи соковижималки, тостери, міксери та інші пристрої, принаймні, на час приходу гостей. Якщо побутова техніка стоїть в цетрі уваги в маленькій кімнаті, може створиться відчуття, що її просто нікуди прибирати, а це ще більше підкреслить невеликі розміри кімнати.

8_zbilsh_prost

9. Для того, щоб збільшити ванну кімнату, в якій стоїть душова кабіна, відкрийте двері душової кабіни. Тоді Ваш погляд буде проникати далі і створиться відчуття більшого простору.

9_zbilsh_prost

10. Поставте предмет, що привертає увагу (гарний торшер, ваза, статуя, вазон, крісло) у найдальший, від входу, кут кімнати. Таким чином, увага людини буде відразу направлена на предмет і створиться відчуття великої перспективи.

10_zbilsh__prost

Ну що ж, все це зробить Вашу кімнату значно більшою, просторішою і наповнить її повітрям. Але, головне, Ви повинні для себе вирішити, чи дійсно хочете візуально збільшувати кімнату. Іноді невеликі кімнати з масою дрібничок здаються більш затишними, домашніми і теплими. Фантазуйте!