Название сайта

Як обрати каструлю

13 листопада 2017 Цікаві поради
kastrulya.jpg (41 Kb)

Ще французькі кухарі встановили цікавий факт, що від хорошої каструлі безпосередньо залежить смак їжі. При нинішньому розмаїтті каструль і інших пристосувань для приготування їжі, будь-яка, навіть, найдосвідченіша господиня, може розгубитися і впасти в шок при виборі каструлі для себе. Але для того щоб зрозуміти, яку саме каструлю краще вибрати, достатньо всього лише визначитися, що в ній буде готуватися. Отож, для Вас кілька поради, як краще обирати каструлі.

Каструлі з алюмінію

alyuminii.jpg (22.44 Kb)

Посуд, зроблений з цього металу, дуже легкий, міцний, практичний і популярний, хоча, можливо, так було до появи сучасних сплавів.

Алюміній швидко проводить тепло, в результаті чого страва готується набагато швидше. Краще купувати товстостінні алюмінієві каструлі, щоб основні продукти не пригорали і не псували страву.

Посуд цього типу найкращим чином підходить для кип'ятіння молока, варіння картоплі, каш і не кислих овочевих культур.

З негативних сторін можна виділити наступне:

  • метал легко відлущується від стінок посудини, і доводиться його їсти разом з їжею;
  • якщо їжа пригорить, то її дуже складно віддерти, навіть металевим йоржиком;
  • алюміній дуже впливовий до лужних кислот, а тому борщі, м'ясо в кислому соусі і киселі краще не готувати в алюмінієвому посуді, бо в страві з'являться хімічні елементи, абсолютно непередбачувані рецептом;
  • в такій каструлі недоцільно готувати харчування для маленьких діток, а також надовго залишати молочні продукти, сирі яйця або розсіл.

Емальовані каструлі

emalovana.jpg (29.9 Kb)

Перед тим, як вибрати каструлю з емальованим покриттям, потрібно розуміти, що в ній Ви будете готувати дуже обмежений набір страв, а саме: борщ, супи, компот і кисіль.

Такий мізерний набір пояснюється тим, що в такій посудині їжа пригоратиме набагато частіше, ніж в алюмінієвій, наприклад, а от вичистити її дуже складно, особливо якщо хочеться не пошкодити покриття.

Перед тим, як вибрати першу в своєму житті емальовану каструлю, потрібно повністю відівчитися від звички постукувати ложкою по краю посуду, бо це неминуче призведе до відколювання емалі. І якщо це вже сталося, то готувати їжу і навіть кип'ятити воду вже не варто, оскільки відбувається насичення продуктів шкідливими сполуками.

Купуючи нову емальовану каструльку, багато хто стикається з тим, що вона погано та довго поглинає тепло, що виходить від палаючої конфорки. Щоб цього уникнути, потрібно спочатку купувати посудину з темною емаллю або навмисне чорним дном.


Кухонне приладдя з чавуну

chavun.jpg (20.5 Kb)

Зацікавившись питанням, як правильно вибрати каструлю з цього металу, варто спочатку ознайомитися з його фізичними властивостями. Він володіє відносно низьким показником провідності тепла, тому довго його зберігає і рівномірно розподіляє по всій своїй поверхні. Саме тому, чавунна каструля ідеальна для плову, тушкування м'яса або овочів.

Радує і той факт, що каструля з чавуну довго зберігає свій первинний вигляд, тобто не піддається деформації, не тьмяніє, і взагалі універсальна, оскільки підходить не тільки для плову, але і для перших страв, і для киселів.

З негативних моментів, які потрібно враховувати в процесі придбання чавунної каструлі, варто відзначити її здатність іржавіти під впливом води, тяжкість, здатність розколюватися при падінні і міняти колір їжі, особливо гречки і овочів.

Вогнетривка кераміка

keramika1.jpg (27.1 Kb)

Набір ємностей, зроблених з такого матеріалу - мрія будь-якої господині, оскільки вони не тільки естетичні, але і змінюють смак приготовленої їжі в найкращу сторону. Вартість такого придбання залежить від фірми-виробника, але в цілому ціна прийнятна, особливо якщо врахувати елегантний вигляд і красу посуду з вогнетривкої порцеляни або склокераміки.

Не може не привертати увагу той факт, що хороший посуд цього виду не страшно поставити в духову шафу або мікрохвильовку, звідки каструлю може без проблем можна перемістити прямо на святковий стіл.

З негативних сторін, можна виділити наступні: хрупкість; відносно висока ціна; порівняно погана провідність тепла та інше.

Каструлі з нержавіючого металу

nerzhaviika.jpg (38.69 Kb)

Перед тим, як вибрати і купити каструлю з нержавійки, слід знати, що її привабливий блиск має не тільки декоративну, але й практичну функцію, а саме - довше зберігати їжу в теплому стані.

Якісна каструля з нержавійки, набагато дорожча, ніж тефлонова, наприклад. Це пояснюється присутністю в товщі дна прошарків з міді, бронзи або алюмінію, тобто металів, які добре проводять і рівномірно розподіляють тепло.

Хочеться зауважити, що подібні ємності для приготування їжі дуже прості в чищенні і використанні, та досить часто обладнані ручками, що не нагріваються.

З мінусів можна відзначити неприйнятність використання для чищення лужних миючих засобів і абразивних матеріалів. Також не можна допускати сильного перегріву каструлі, або ж довгого перебування в ній міцного сольового розчину.

Вирішуючи питання того, якої фірми вибрати нові каструлі, можна зіткнутися з тим, що вибір не зводиться до варіантів, перерахованих вище. Сьогодні є можливість вибирати між посудом з міді, заліза, глини і спеціальних сплавів. Весь цей посуд володіє своїми особистими призначеними для користувача та параметрами, які потрібно уточнювати заздалегідь. Отже, вибір тільки за Вами!Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 


Читайте також
Цікаві ідеї
Авторизация