Як позбутися від бліх в будинку

blohi

Земляні блохи – це дрібні комахи, які, як правило, асоціюються з антисанітарними умовами і відсутністю чистоти. Проте, вони можуть нападати навіть на доглянуту тварина, можуть залишатися в навколишньому середовищі протягом тривалих періодів часу, можуть завестися в квартирах і будинках, навіть якщо в них немає домашніх вихованців. Якщо у Вашому будинку завелися земляні блохи, існує кілька перевірених способів, як позбутися від цих комах.

Все про блохи

blohi1

Блохи – це маленькі кровоссальні безкрилі комахи. У блошиному світі існує понад 2000 видів і підвидів. Доросла жіноча особина повинна смоктати кров, перш ніж вона зможе відтворювати потомство. Блошині яйця падають на землю, де і розвиваються. Вони мають вигляд крихітних білих кульок, і Ви часто можете знайти їх на підвіконнях, стільцях і там, де сидять собаки і кішки.

Личинки, які з’являються з блошиних яєць схожі на крихітних гусениць і можуть бути ідентифіковані за наявності двох виступаючих із задньої частини виростів. У цьому вигляді комахи уникають сухих і світлих місць, залишаючись в різних типах щілин, люблять підвали, вологі труби або живуть під килимами, де вони проходять стадію лялечки.

Доросла особина, перш ніж вона покине кокон, дуже стійка до низької вологості і температури, і залишається на підлозі або в щілинах до появи потенційного господаря.

Позбуваємо бліх

blohi2

Якщо у Вас в будинку завелися блохи, то варто їх терміново винищити, так як вони завдають дискомфорту і є джерелом багатьох захворювань.


Причини появи комах:

  • домашні тварини, які можуть принести бліх з прогулянки і стати джерелом їх поширення по житлу;
  • підвали – там багато сирих і важкодоступних для людини місць, де для паразитів сприятливе середовище проживання;
  • труби в під’їздах і простір навколо них, звідки на ногах і взутті блохи заносяться по квартирах;
  • різке похолодання, через яке блохи шукають тепло і забираються в жилі приміщення (вони бояться низьких температур).

Основна проблема в боротьбі з паразитами – це знищення стійкою лялечки. Лялечки можуть перебувати в стані спокою протягом багатьох місяців і з них вилуплюються живі дорослі особини, навіть якщо були вбиті всі інші яйця, личинки і зрілі екземпляри. З цієї причини дуже важливим елементом в боротьбі проти паразитів є видалення лялечок з навколишнього середовища.

Ретельне прибирання

pribirannya1

Перше, що потрібно зробити, прагнучи якомога швидше вивести бліх з будинку, це провести генеральне прибирання всього житла. Один із способів для прискорення видалення комах – це регулярно і ретельно пилососити.

Це допоможе видалити дорослі екземпляри з підлоги, зменшити кількість яєць і личинок на килимі, підняти ворсинки килима і дістатися до всіх місць, в яких проходить інкубаційний період лялечки.

Чудово впорається з цим завданням миючий пилосос або пилосос з аквафільтром, також хорошим рішенням буде – ретельно вибити килими на вулиці або віддати їх в хімчистку.

Необхідно помити і пропилососити всі меблі, підлогу і підвіконня. Випрати весь одяг і білизну в пральній машині на високій температурі.

Хімічні засоби від бліх

himzasobi_vid_blih

Найпопулярнішим засобом боротьби з блохами завжди був дихлофос. Але в даний час з’явилися інші сучасні засоби, які не так токсичні для людини і тварин. Проте, під час використання таких препаратів, потрібно носити маску.

Продукти для боротьби з паразитами в основному мають форму аерозолів і містять речовину під назвою перметрин, а також регулятори росту комах. Цей інсектицид швидко вбиває личинок і дорослих особин і може бути ефективним до 2-3 місяців.

Регулятори росту завадять нормальному розвитку яєць, личинок і лялечок, і продовжать заходи боротьби до 12 місяців. На жаль, такі препарати часто не потрапляють в приховані місця, наприклад, в щілини в підлозі або меблів.

Засіб розбризкується на підлозі, а також внизу по стінах і плінтусах, обробляється також простір за меблями і під ними, нижні полиці шаф. Після обробки слід залишити приміщення, а ще краще на якийсь час виїхати з квартири. Потім треба добре провітрити приміщення і не мити підлогу і стіни ще протягом тижня.

Обробка домашніх тварин

obrobka_tvarin

Домашніх тварин слід обробляти доступними на ринку видами шампунів від бліх. Деякі з таких шампунів можуть бути ефективними протягом тривалого періоду.

Зручне рішення – це спеціальні нашийники, але використання одного аксесуара не зовсім достатньо. Крім того, нашийники можуть викликати контактні реакції і бути отруйними, якщо тварина їх випадково оближе. Ефективні рішення – це піна і спреї, але вони можуть вимагати більш частого використання, ніж інші інсектициди.

Існує також група природних речовин, таких як масло чайного дерева, м’яти та інші ефірні масла, які діють в якості стримуючого фактора, але їх ефективність проти бліх ще не доведена.

Щоб якісно боротися з паразитами, рекомендується використання препаратів, які не тільки діють на дорослих особин, але і здатні блокувати життєвий цикл лялечок, оскільки це запобігає подальшому зростанню чисельності комах в навколишньому середовищі.

Читайте також: Як вивести блохи в кота.

Народні методи боротьби з блохами

narodni_metodi

У тривалій боротьбі з блохами потрібне використання великої кількості хімічних препаратів проти комах. Зі зрозумілих причин це може нести небезпеку для Вашого здоров’я і особливо, якщо у Вашому домі є маленькі дітки. А народні рецепти забезпечують повну гарантію безпеки для людей. Тим більше, що народні засоби від бліх – є дешевим і дієвим засобом захисту, ніж аптечні препарати в ветеринарних лікарнях.

Види і класифікація народних засобів проти бліх.

1. Трав’яні настої можуть бути дуже ефективним засобом народної ветеринарної медицини, так як рослини з різким і специфічним запахом здатні знищити надокучливих шкідливих комах.

Для виготовлення такого засобу потрібно взяти по одній столовій ложці листя евкаліпта, пижма на дві столові ложки полину і помішуючи, залити склянкою крутого окропу. Цю суміш настоювати від 10-ти до 12-ти годин. Настій ретельно відцідити і залити в пульверизатор. При обробці приміщення цим засобом, потрібно приділити особливу увагу підлоговим покриттям з вовни і з ворсом. Цим засобом можна раз в три місяці проводити профілактичні заходи.

2. Харчова сода допоможе знищити бліх. Дивно, але звичні для всіх продукти харчування і харчові добавки, які присутні у кожної господині на кухні, при бажанні можуть позбавити від бліх.

Наприклад, потрібно перемішати в рівних пропорціях кам’яну звичайну сіль і харчову соду в загальному обсязі 200 г в одній ємності. Потрібно засипати цим складом підлогу, коври, м’які плюшеві іграшки та інші ворсисті вироби, втираючи всередину сипучий засіб.

Через день пилососом потрібно ретельно і сумлінно збирати сіль, соду, відповідно разом з личинками і дорослими особинами бліх, які вже на той час залишилися в килимах без ознак життєдіяльності.

Після цього буде потрібно не раз пилососом обробляти речі протягом двох днів, так як в цих предметах домашнього вжитку ще можуть залишитися вмираючі блохи.

3. Свіжі рослини – активні помічники в боротьбі з блохами. Аїр, часник і свіжий полин – ці рослини споконвіку брали участь в безперервній боротьбі людини зі шкідниками. У комплексі з іншими засобами служили підсилювачем ефекту впливу при обробці житлових приміщень.

Свіжі рослини активні помічники в боротьбі з блохами. Їх потрібно розкласти на підлозі та кутках кімнати. Однак при цьому їх варто трохи прим’яти до появи соку рослини, який і буде поширювати неприємний, відлякуючий для блохи запах.

4.Стружка хвойних дерев і полин – профілактичний засіб проти бліх.

Полином і стружкою хвойних дерев можна теж користуватися, як відлякуючим засобом проти бліх. Особливо дієвий цей народний метод в приватному будинку. В цьому випадку сумішшю трави і стружки можна посипати поріг перед входом в будинок. Також сосновою тирсою можна наповнити підстилку домашнього вихованця.

5. Видалення бліх за допомогою соснової тирси і свіжої хвої.

Століттями хвоя була важливим способом вигнання бліх з осель, а особливо на Півночі. Це практично підтверджується і сьогодні, тому що блохи не сприймають зовсім запах хвої і при найменшій появі тут же йдуть. І тому для видалення шкідливих комах використовується до сих пір тирса, як дієвий і всіма визнаний спосіб боротьби з блохами.

Хвою розкладають на всіх килимових покриттях, диванах і на всіх інших матеріях, що мають вовняну основу з ворсом. Відвар хвої додавали у воду, коли купали тварин.

6. Столовий оцет теж профілактичний народний спосіб для позбавлення від бліх. Ним ефективно для профілактики очищати від шкідливих комах підлогові вовняні покриття: паласи, килими, м’які меблі. Ефект подвійний і від бліх позбавляємося, та одночасно свіжість і красу речей повертаємо.

7. Цитрусові. Запах цитрусових кірок чудово відганяє від житла бліх, якщо їх розкласти в важкодоступних місцях, по кутах і в щілинах підлоги, не забуваючи про плінтус. Цей запах дозволить не тільки позбутися від бліх, а й від молі.

Ось один з комплексних рецептів народної медицини.

Взяти одну головку часнику, протерти на тертці, додати 3 ст. ложки сухого полину, додати подрібнену цедру одного лимона, квіток пижма 3 ст. ложки, перетовкти в ступці і залити 0,5 склян. води, довести до кипіння, прокип’ятити 3-4 хвилини і злити в термос. Відцідити і отриманий відвар ретельно перемішати перед додаванням ефірної олії герані і евкаліпта.

Отже, от і всі поради по боротьбі з блохами в будинку. І головне – не варто забувати про профілактику, подбайте про ретельне прибирання під’їздів і підвалів, як основних джерел проникнення бліх в житло.