Як позбутися плісняви в ванній

plisnyava

Чорна пліснява у ванній може завдавати господині безліч клопотів, оскільки, через розмноження за допомогою мікроскопічних спор, грибок вражає великі ділянки стін і стелі за короткий проміжок часу. Позбутися від цієї проблеми необхідно відразу після її появи, так як цвіль не тільки робить інтер’єр у ванній кімнаті неестетичним, але і може бути небезпечна для здоров’я людей. Почистити плитку від грибка можна своїми руками, не вдаючись до послуг спеціалізованих служб, для цього потрібно лише знати деякі основні моменти. Саме про це і поговоримо.

Підготовка до видалення плісняви

plisnyava2

Відмити від грибка плитку на стінах і стелі у ванній кімнаті своїми руками можна за допомогою спеціалізованих засобів, а також можна скористатися народними рецептами.

Незалежно від обраного способу потрібно провести попередню підготовку, щоб процедура була найбільш результативною. Не варто забувати, що цвіль не тільки неестетична, а й небезпечна для здоров’я, тому рекомендується заздалегідь приготувати:

  • гумові рукавички для прибирання;
  • медичну маску або ватно-марлеву пов’язку, а при роботі з сильнодіючою побутовою хімією – респіратор;
  • захисні окуляри;
  • пульверизатор для зручної обробки важкодоступних ділянок на стінах і стелі;
  • пензлик, губку або щітку для нанесення складу;
  • нехарчову ємність для приготування розчину.

Перед тим, як використовувати будь-який обраний Вами засіб, щоб повністю очистити поверхні у ванній кімнаті від чорного грибка, необхідно зчистити верхній шар цвілі. Для цього використовують водний розчин хлорвмісного засобу, його наносять м’якою губкою, одночасно змиваючи цвіль з поверхні.

Боротьба з грибком за допомогою побутової хімії

plisnyava3

У господарських магазинах можна знайти спеціалізовані засоби для позбавлення від цвілі у ванній кімнаті. Серед таких засобів можна знайти як бюджетні, так і більш дорогі імпортні, але різниці в ефекті від їх використання практично немає.

Відбілювач «Білизна»

Найбільш дешевим засобом серед побутової хімії можна назвати «Білизну» вітчизняного виробництва. Спочатку вона передбачалася як відбілювач для білизни, однак може використовуватися і в боротьбі з цвіллю на стінах і стелі у ванній кімнаті.

Згубна дія «Білизни» на грибок обумовлюється вмістом у її складі хлору. Для обробки керамічної плитки потрібно розвести білизну водою у співвідношенні 1:10, а щоб вивести грибок з пластикових панелей, концентрацію потрібно зменшити вдвічі.

Cillit Bang

Під цією маркою випускається спеціалізований засіб, який дозволяє без зусиль знищити скупчення чорної цвілі на стінах і стелі у ванній кімнаті. Засіб готовий до використання відразу після покупки, його не потрібно розводити водою, до того ж він має зручну форму спрею, через що його зручно розпилювати по будь-яких поверхнях.

Читайте також:Як зробити новорічну кульку з паперу

Народні засоби в боротьбі з цвіллю

Виконуючи нехитрі правила профілактики можна з легкістю уникнути появи грибка. Але якщо цвіль вже з’явилася, необхідно терміново вжити заходів з її видалення, використовуючи запропоновані способи, і тоді пліснява більше не стане у Вашій ванній кімнаті незваним гостем!