Що робити, щоб квіти в вазі стояли довше?

kviti_v_vazi

Квіти прикрашають наше життя. Ваза з квітами кращий варіант декору кімнати. Шкода тільки, що подарований букет троянд, гвоздик або тюльпанів швидко в’яне. Що робити, щоб квіти довше стояли у воді?

Правильно вибрайти квіти

Найголовніша умова для довгого збереження букета – це правильно вибрати свіжі квіти. Вони будуть стояти у вазі довго. Прострочена продукція, особливо оброблена спеціальними засобами для підтримки товарного вигляду, довго радувати Вас не буде, щоб Ви з нею не робили. Якщо Ви зрізуєте квіти у власному саду, то вони гарантовано будуть свіжі. Але довше стоятимуть квіти, зрізані рано вранці. Використовуйте для цього гострий ніж і зріз робіть під кутом.

При покупці букета корисно подивитися на стебла: зріз повинен бути зеленим, світлим. Якщо він потемнів – вибирайте іншу квітку. Листя теж повинні бути свіжими. Підсохлі кінчики або обрізані листя підказують, що товар залежався.

Як зберегти квіти у вазі довше?

Головна умова – наявність свіжої і чистої води. Як би там не було, але у вазі з водою починають розмножуватися бактерії, які прискорюють процес загнивання стебла. Гірше тоді, коли в воді з’являються листя. Вони призводять до того, що вода у вазі мутніє і набуває неприємного гнильного запаху. У такій воді, природно, ніякі квіти довго не простоять. Саме тому, воду у вазі треба кожен день міняти. При цьому не забувайте мити саму вазу.

Перед тим, як поставити квіти у вазу, слід видалити все нижнє листя. Кінчики стебел зрізують, у троянд – розщеплюють. Ні в якому разі не використовуйте ножиці, так як цей інструмент призводить до пошкодження і закупорки судин. Щоденне підрізування і зміна води необхідні практично всім квітам. Це дозволяє зберегти свіжість і аромат квіткової розкоші.

Вода у вазі повинна бути ХОЛОДНОЮ. Особливо для тюльпанів, хризантем, троянд. Не зайвим буде додавати в вазу кубики льоду. Якщо вдома жарко то троянди можна винести на балкон якщо він засклений й там не мінусова температура.


У будь-якому квітковому магазині можна купити спеціальний порошок для збереження квітів в букеті. Продовжити життя улюбленого букета можна за допомогою таблетки аспірину або лимонної кислоти. На 1 літр води додайте 1 таблетку подрібненого аспірину або 1 г лимонної кислоти, 1 чайну ложку цукру, половину чайної ложки столового 8% оцту, чайну ложку спиртовмісних засобів або 1 краплю хлорвмісних засобів. Півпігулки стрептоміцину на три літри води дадуть той же ефект. Це гарантує тривалу свіжість квіткової композиції. Дія цих речовин практично однакова – вони не дають швидко розмножуватися гнильним бактеріям. Власне в цьому і полягає вся їх дія.

Троянди й тюльпани ставлять у воду глибоко. Нарциси і ромашки можна ставити як завгодно, але вони швидко «випивають» воду, тому краще налити води побільше. Гербери мають волосисте стебло, яке не можна занурювати глибоко в воду. Налийте в вазу стільки рідини, щоб у воді опинилося не більше однієї третини стебла. Рекомендується занурювати їх в воду не більше ніж на 5 см.

Щоб Ваші квіти довше стояли у вазі свіжими, потрібний правильний догляд. А він залежить від того, які саме квіти Вам подарували.

Троянди досить примхливі, тому за ними потрібно постійно стежити. Не забувайте про зрізи, видалення всіх шипів і нижнє листя. Обов’язково зріз стебла робіть в воді, щоб повітря не потрапило в судини квітки. Іноді рекомендують занурити кінчик стебла в окріп. Тепер можна ставити квіти в вазу. Вазу для троянд краще взяти високу, так як ці квіти люблять багато води. На ніч рекомендується опускати троянди в ванну з водою так, щоб стебла були повністю занурені в воду. Від таких процедур швидко оживають навіть вже зів’ялі троянди. Правда, свіжими після такого купання виглядають вони не довго.

Тюльпани недовговічні, швидко опадають, тому зберегти свіжими їх дуже важко. Тюльпани швидко розпускаються і старіють, саме тому їх продають з резинками на бутонах. Це пристосування не дає розкритися квіткам. Якщо їх зняти, квіти в теплі швидко розпустяться і опадуть. Допоможе холодна вода з льодом. Якщо ж тюльпани вже починають хилити вниз головки, тоді на ніч поставте їх у відро з холодною водою, щоб стебла з листям були повністю занурені в воду. Ніколи не ставте тюльпани в теплу воду, їм потрібна тільки холодна.

Нарциси стоять у вазі досить довго. Стебла виділяють густий сік, тому воду потрібно використовувати холодну і регулярно міняти. Нарциси не ставлять у вазу разом з іншими квітами.

Гвоздики – досить стійкі квіти, тому їхнє життя можна продовжити без проблем. Міняйте воду у вазі кожен день, при цьому стежте, щоб вода для гвоздик була кімнатної температури. Оновлюйте зріз на стеблі, але тільки в тій частині, де є потовщення. Також допоможе продовжити життя гвоздик трохи цукру в воді. І ні в якому разі не ставте гвоздики з іншими квітами. Вони не люблять «сусідів».

Хризантеми, як і гвоздики, також дуже стійкі квіти. Для їх збереження досить міняти воду у вазі через день і через кожні два дні підрізати кінчик стебла. Також робіть невелике розщеплення на стеблі. Поводьтеся зі стеблами дуже обережно, так як вони дуже крихкі. Нижні листя обов’язково потрібно видалити.

Ось такі прості поради як зберегти подаровані квіти довше. Дотримуйтеся їх і квіти будуть радувати Ваше око та душу.