Як правильно прати автомобільні чохли

avtochohli

Для того щоб захистити оббивку в своїй машині, автомобілісти використовують спеціальні покриття – чохли. Якщо ж оббивка сидіння зберігає чистоту, то чохли вбирають бруд, пил і на них легко можна поставити пляму. І як Ви розумієте, то забруднення можуть бути різного походження. Якщо очистити сидіння складно і для цього потрібно скористатися допомогою хімчисток, то прання авточохлів можна зробити в домашніх умовах. Для того щоб Ви знали, як правильно прати автомобільні чохли, попередньо ознайомтеся з простими і корисними порадами.

Прання тканинних виробів

chohol

Перед тим, як зробити чистку, дуже важливо визначити, з якого матеріалу складається чохол. Якщо захист для сидіння складається з тканини, то можна зробити прання навіть у звичайній пральній машинці.

Але зауважте, шо використовувати машини автомат потрібно тільки тоді, коли чохол не містить у своїй основі поролон. Якщо він все ж таки є, то чистити потрібно за допомогою піни з порошку або спрею, також можна використовувати мильний розчин.

Після нанесення засобу на пляму, його потрібно очистити простою водою. Так як Ви проводите чистку частково, то і сохнути захист для сидіння буде швидше.

Перед чищенням і власне вже під час чищення тканинних виробів важливо врахувати:

  • Рівень забруднення. Якщо авточохол має легкий рівень забруднення, то рекомендовано провести поверхневу чистку, якщо ж Ви спостерігаєте сильне забруднення, плями, то перед основним пранням виріб з тканини потрібно замочити.
  • Під час замочування і прання використовуйте тільки рідкий порошок або капсули порошку. При використанні миючого засобу, який містить гранули, Ви тільки ускладните собі задачу полоскання, так як звичайний порошок погано виводиться з тканини. Можуть залишитися розводи і при контакті зі шкірою, в літній період часу, викликати алергічну реакцію.
  • Температура води. Зовсім не рекомендовано замочувати і прати вироби в гарячій воді, оскільки чохли можуть змешнитися в розмірі (як то кажуть “сісти”), і використовувати їх Ви вже не зможете.
  • Під час прання в пральній машинці скористайтеся функцією делікатного прання з температурою води не більше, ніж тридцять градусів.

    Також не застосовуйте функцію віджимання, це може спричинити за собою втрату первинної форми виробу тканинного походження. Вода повинна стекти природним шляхом, над ванною, на балконі або на вулиці.

Дивіться також: Як зробити новорічну сніжинку

Додаткові рекомендації

chohol1

Можливе використання авточохлів не з тканини, а, до прикладу, з вовни, шкіри, шкірозамінника. Тому, дуже важливо розуміти, як можна правильно очистити чохли без нанесення шкоди виробу.

Увага! Шкіряні чохли або чохли зі шкірзаму прати в пральній машинці заборонено. Використовуйте спрей, мильний розчин і губку, або, якщо забруднення складне – скористайтеся послугами хімчистки.

А ще можна скористатися таким складом: п’ять літрів води і велика ложка речовини для чищення килимових покриттів (їх зараз існує величезна кількість).

Якщо на виробах плями, то нанесіть на тканину або губку медичний спирт і протріть забруднену ділянку. Сильно терти не потрібно.

Якщо ж Ваш чохол з хутра, то попрати в пральній машинці Ви його, як розумієте теж не зможете. Для чищення добре підійде крохмаль або манка. Довгі ворсинки потрібно очищати за шерстю, короткі, проти шерсті. Хутро потрібно помасажувати, віджати руками і залишити на вулиці або балконі.

Коли ж основу захисту для сидіння складає натуральна шерсть, то попрати можна без проблем в пральній машинці. Для цього скористайтеся сіткою або мішечком для прання, встановіть режим делікатного прання. Використовуйте засіб для прання вовняних виробів. А ось під час полоскання можна застосувати кондиціонер. Важливо добре прополоскати чохол і ретельно висушити.

У пральній машинці Ви зможете також випрати чохли для автомобіля з велюру, льону, вироби, що складаються з комбінованого матеріалу.

Дуже важливо використовувати рідкі порошки та миючі засоби. А при сильному забрудненні, пляму рекомендовано обробити бензином, а потім провести звичайне прання з порошком. Бензин потрібно наносити на пляму за допомогою тканини або губки.

Ну що ж, після використання простих, але важливих порад, Ви зможете легко та без проблем провести чистку автомобільного чохла, без нанесення шкоди виробу, зберігши його первісну форму і зовнішній вигляд. Удачі та щасливої дороги!