Як прати речі з секонд-хенду?

na_sekond

Секонд-хенди з’явилися не так давно, але поступово відвойовують свою частку ринку у магазинів одягу. Це пояснюється багатьма причинами, але в основному люди йдуть за недорогими, але якісними, брендовими або ексклюзивними речами. Оновити гардероб за допомогою магазину одягу другого використання дуже просто, але перед носінням ці речі варто випрати, не тільки для видалення характерного запаху, а й з метою дезінфекції. У цій статті ми розглянемо, як прати одяг куплений в секонд-хенді.

Навіщо прати?

Одягати ту чи іншу річ після того, як її носила інша людина хвора чи здорова, або ж зберігала її в брудному приміщенні (і таке буває), не комфортно. Тому перед тим, як продавати старі речі, їх обробляють спеціальними хімічними препаратами. Завдяки цьому покупець може спокійно купувати їх, не побоюючись грибка, бактерій та комах.

Фахівці запевняють, що ці хімічні речовини нешкідливі для здоров’я людини, а якщо і шкідливі, то як дезодоранти або освіжувачі повітря. Але все ж перед тим, як одягнути речі з секонд-хенду, варто їх випрати, тому що від них йде сильний запах.

Звідки запах?

Відвідувачі секондів знають, що одяг обробляють спеціальними санітарними засобами на основі формальдегіду і бромистого метилу для підтримки його в нормальному стані і видалення з тканини будь-яких мікроорганізмів. Саме тому речі, що продаються тут мають характерний, не дуже приємний запах.

Якщо розглядати всю технологію обробки, то існують засоби здатні прибирати цей аромат, але вони досить дорогі, тому вітчизняні продавці їх ігнорують. У той же час на думку фахівців, така обробка не шкодить людині, в ідеалі Ви можете відразу одягати речі з секонд-хенду і носити, але навряд чи це буде для Вас комфортно.

Таким чином після відвідування секонд-хенду у нас на руках є відмінні речі, куплені за невеликі гроші, але вони володіють неприємним, уїдливим запахом формальдегіду. Варто відзначити, що класти пропахлий формальдегідом одяг з нормальними речами не варто, оскільки вони швидко вберуть в себе неприємний аромат.

Щоб позбутися від нього, досить замочити одяг в нашатирному спирті, а потім просто випрати з хорошим порошком в гарячій воді і просушити на свіжому повітрі.

Дивіться також: Як зробити новорічну сніжинку

Тонкощі видалення запахів

Для видалення неприємних запахів завжди можна використовувати нашатирний спирт, створений на базі аміаку. 10% розчин аміаку продається в багатьох господарських магазинах, аптеках. Цей склад активно використовується багатьма хімчистками для додання свіжості і чистоти, але головна його задача – видалення запахів. У домашніх умовах нашатирний спирт не менш ефективний.

Щоб прибрати характерний запах секонду з одягу, слід розчинити нашатирний спирт у воді, приблизно 2-5 мл на кожен літр рідини. Завантажуємо в отриманий розчин речі і замочуємо їх деякий час.

Часовий діапазон залежить від якості тканини, наприклад, для тонких делікатних матеріалів буде достатньо 10-15 хвилин, а для курток, піджаків, джинс, речей з щільних матеріалів буде потрібно вимочування протягом декількох годин, до 5-6.

Якщо розчин остаточно не видаляє запах, слід збільшити концентрацію складу, додавати в кожен літр води по 8-10 мл розчину аміаку. Після тривалого вимочування одяг слід ретельно віджати і повісити сушитися на свіжому повітрі на цілий день.

Подальше прання з кондиціонером, сушка і прасування дозволять повністю видалити запахи, нейтралізувати шкідливі речовини і зробити речі придатними для носіння.

Відзначимо, що нашатирний спирт не впливає на колір тканини, він не сприяє її деформації, не розтягує і не звужує її, тому придатний до всіх матеріалів, навіть дуже делікатних.

Якщо ми маємо справу з шкіряними або замшевими речами, які прати апріорі не можна, то слід просто ретельно обробити їх поверхню ганчіркою, змоченою в нашатирному спирті. Для посилення ефекту нашатирного спирту деякі домогосподарки використовують активоване вугілля або гірчицю.

Для дорогих речей, зіпсувати які пранням або самостійною обробкою нашатирним спиртом Ви боїтеся, завжди актуальна хімчистка. Довіртеся професіоналам, нехай вони як слід виперуть, почистять Ваш одяг і, звичайно, видалять з нього запах.

Прання після замочування

Після проведення обробки речей в нашатирному спирті і видаленні характерного запаху секонду, слід попрати одяг в гарячій воді. Температура прання, звичайно, залежить від типу тканини, але бажано, щоб вона не була менше 60 ° C градусів. При цьому дитячі речі бажано прати 2-3 рази, щоб повністю очистити тканину від хімії та інших біологічних слідів.

Після прання одяг слід ретельно виполоскати, висушити і пропрасувати гарячою праскою, бажано з двох сторін. Після цього можна поміщати його в шафу.

Щоб якість прання була на належному рівні, багато домогосподарок використовують такі способи:

  • попередньо перед пранням одяг замочують в соляному розчині або в воді з оцтом на деякий час;
  • під час прання одягу з секонд-хенду в пральній машині, господині додають трохи ефірного масла;
  • класичні нейтралізатори запахів ефективні і в цьому випадку, наприклад, ароматизоване мило або пральний порошок, кава, дезодорант для тканини;
  • після прання актуальна парова обробка, яка остаточно видаляє запахи;
  • прання без віджимання і сушка на свіжому повітрі дозволяє максимально освіжити тканину.

А ще, є цікавий альтернативний спосіб без застосування прання. Щоб видалити будь-які неприємні запахи з одягу, в тому числі і від розчину формальдегіду, слід повісити речі на вулиці під час туману. Вважається, що туман забере з собою всі неприємні аромати та провітрить як слід Ваш одяг. Однак вішати на мотузочку речі, та ще й в туман, у більшості людей немає можливості, тому варто використовувати традиційні способи видалення запахів з речей.

На завершення хочеться відзначити, що останнім часом речі в секонд-хендах не мають дуже насиченого, надзвичайно сильного запаху. Це свідчить про те, що продавці вибирають більш якісні санітарні засоби, які легко можна видалити з тканини під час звичайного прання, навіть без використання замочування в нашатирному спирті. Якщо ж Ваші речі після покупки пахнуть дуже сильно, то тепер Ви знаєте що робити.