Название сайта

Каретна стяжка – м’якість в інтер’єрі

karetstyazh0.jpg (98.94 Kb)

М’яке, як подушка з ґудзиками, таке оббиття зазвичай прикрашало імператорські палаци. Зараз ця технологія використовується для прикрашання вишуканих інтер'єрів барів, ресторанів. Але використовують цей метод і в приватних будинках, адже з його допомогою можна прицільно розставити акценти в інтер'єрі.

karetstyazh1.jpg (116.42 Kb). . . . . . .

Капітоне

Це такий спосіб оббиття меблів та поверхонь в інтер'єрі. Він з’явився в середині поза того століття у палаці французького імператора Наполеона ІІІ. З французької capitonné; означає «підбивати ватою». Дійсно, під тканину рівномірно підкладали шар вати, а потім стягували її, закриваючи ґудзиками місця стягнення. Зручною ця технологія виявилася і для виробників карет, адже у екіпажі оббитому зсередини таким «капітоне» їхати по вибоїнах на дорогах того часу було значно веселіше. Тому капітоне ще називають каретною стяжкою.

karetstyazh2.jpg (72.15 Kb). . . . . .

Використання в сучасному інтер’єрі

Каретна стяжка з самого початку асоціювалась з розкошами, тож цей акцент зберігся за нею й досі. Зараз використання капітоне в інтер'єрі обмежується лише фантазією автора. Дизайнери використовують цей метод для досягнення зовсім різних ефектів. Наприклад, в ресторані White Rabbit таким чином оббита стеля одного з залів, чим створюється трішки божевільний ефект, що посилає до пиття чаю у «Аліси в країні чудес». У зброярських магазинах червона каретна стяжка перетворює вітрину магазину у музейну вітрину.

karetstyazh3.jpg (73.34 Kb). . . . .

Твердий, але м'який

Знайома фактура дає сигнал нашій свідомості, що поверхня м'яка, але в сучасному дизайні це далеко не завжди так. Наприклад, під каретну стяжку можна оформити бетонну стіну, яка дає м'якість всьому інтер'єру, або надрукувати цей візерунок на підлозі, як роблять в деяких закладах. Ілюзія настільки міцна, що підлога дійсно здається м'якою.

karetstyazh4.jpg (102.37 Kb). . . . . .

Розставляючи акценти

Якщо у якості оббиття для меблів капітоне може виглядати звично та не звертати на себе особливої уваги, то безпосередньо в інтер'єрі на такій фактурі завжди буде твердий акцент. Дякуючи малюнку, який повторюється, каретна стяжка має потенціал для створення оптичних ефектів. Наприклад, якщо декорувати стіну капітоне з ромбами, що витягуються вертикально, то висота стелі візуально збільшиться, а якщо відійти від ромбів та квадратів та робити складні геометричні малюнки, то така стяжка буде вже якимось арт-об’єктом.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 


Читайте також
Цікаві ідеї
Авторизация