Про призначення житлових приміщень

priznachennya_kimnat

Щоб зробити квартиру зручною, дуже важливо правильно визначити призначення житлових приміщень, розмістити в них меблі та відповідно задекорувати. Тому, саме сьогодні ми допоможемо Вам розібратися у правильному призначенні тієї чи іншої кімнати.

planuvannya

Незважаючи на різноманітні функції, які виконує та чи інша кімната, в сучасній квартирі можна виділити основні види приміщень: 1) загальна житлова кімната; 2) спальня; 3) дитяча; 4) кухня.

. . . .

Загальна житлова кімната

zagalna_kimnata

Така кімната зазвичай є найбільшою і має безпосередній вхід з передпокоїв. Вона істотно відрізняється від інших приміщень квартири своїм розташуванням, площею, обробкою, обстановкою. У загальній кімнаті обідають, відпочивають, приймають гостей, займаються, а іноді і сплять.

 


    

Як для облаштування спільної кімнати, так і для організації всієї квартири в цілому велике значення має зв’язок загальної кімнати з іншими приміщеннями. Часто загальні кімнати з’єднуються із суміжними заскленими дверима або розсувними перегородками. Таке об’єднання дозволяє в разі потреби (в дні свят, при прийомі гостей) збільшити загальну кімнату за рахунок суміжних. Це створює враження більшого простору, а також цілісності всього інтер’єру квартири.

Загальна кімната в двох- і трикімнатній квартирі є столовою і спальнею. Тому, потрібно правильно розставити стіл, стільці, а також меблі для відпочинку: диван, крісла і т. д. Зручно, коли обідній стіл розташовується не на середині кімнати, а біля однієї зі стін. При такому розташуванні стіл не заважає пересуватися по кімнаті, що особливо важливо, якщо кімната прохідна. Крім того, при вільній середині приміщення здається більшим. Біля столу слід розставити стільці з низькими спинками, так як стільці з високими спинками візуально зменшують приміщення.

Можуть бути різні варіанти розстановки меблів. Наприклад, місце для відпочинку, що включає крісла, столик і телевізор, які знаходяться біля вікна, відділяється від решти приміщення диваном, поставленим перпендикулярно до стіни. Обідній стіл ставлять в глибині кімнати. Такий прийом розстановки меблів слід застосовувати при подовжених кімнатах.

Зручна в загальній кімнаті і така розстановка меблів, при якій місце для відпочинку розташовується в глибині приміщення, обідній стіл – біля стіни, суміжною з кухнею, а робоче місце – біля вікна.

Різноманіття можливих варіантів розміщення меблів є невичерпним, однак принцип розмежування приміщення на зони, що відповідають основним побутовим процесам, є вірним при будь-якій розстановці меблів в загальній кімнаті.

zagalna2

Облаштування загальної житлової кімнати в однокімнатній квартирі найбільши складний процес, так як така кімната повинна відповідати різноманітним вимогам: в ній сплять, відпочивають, працюють. Спальне місце найзручніше розташовувати в менш освітленій частині кімнати. В однокімнатній квартирі для сну і відпочинку зручніше використовувати диван-ліжко. Біля дивана-ліжка можна влаштувати куточок відпочинку – поставити невеликий столик, крісло, торшер. Місце для роботи краще розташувати біля вікна або в найбільш освітленій частині приміщення, ізолювати його від решти приміщення, щоб працюючий не заважав відпочивати іншим членам сім’ї. Поруч з робочим місцем зручно розташувати полиці або шафу для книг. Місце для прийому їжі в однокімнатній квартирі краще розташовувати в кухні або біля стіни, суміжною з кухнею, або ж недалеко від кухні.

zagalna3

Спальна кімната

 

spalna_kimnata

Спальна кімната призначена для нічного відпочинку, тому її облаштування має відповідати, перш за все, санітарно-гігієнічним вимогам. Приміщення спальні повинне добре провітрюватися, перебувати на сонячному боці і не захаращуватися зайвими меблями. Найбільш поширені розміри спальних кімнат в квартирах нового типу 8-11 квадратних метрів. Такий метраж дозволяє поставити в кімнаті одне двоспальне ліжко, або два односпальні ліжка, дві тумбочки і туалетний стіл. Іноді в спальній кімнаті ставиться дитяче ліжечко.

Ліжка для дорослих в спальній кімнаті можуть бути поставлені торцем до стіни або уздовж протилежних стін. Дитяче ліжечко краще розміщувати в освітленій частині кімнати, а біля нього можна влаштувати постійне місце для ігор дитини.

splana_kimnata2

Меблі в спальній німнаті повинні бути простих форм і з гладкою поверхнею. Добре, коли меблі в спальній кімнаті забезпечені високими ніжками, які полегшують прибирання підлоги в приміщенні. Дуже зручно замінити в спальній кімнаті приліжкові тумбочки навісними поличками-столиками. А щоб поставити нічник або покласти книгу – місця буде достатньо.

Для зберігання одягу та білизни в спальній кімнаті повинна бути спеціальна шафа для одягу. Такі шафи можуть бути звичайними переносними. Однак зараз в квартирах часто влаштовуються вбудовані шафи різних типів. Якщо в спальній кімнаті є місце для роботи, то краще всього невеликий робочий стіл розташовувати біля вікна.

spalna_kimnata3

Кухня

kuhnya1

Останнім часом все частіше і частіше в однокімнатних і двокімнатних квартирах, практикується поєднання кухні і їдальні. Перш за все, це економить працю і сили домашньої господині, які витрачаються на ходіння з кімнати в кухню і назад під час приготування їжі, сервірування столу, прийому їжі, прибирання посуду.

Поєднання кухні і їдальні дозволяє звільнити інші кімнати від деяких речей і меблів (шафи для посуду, обідній стіл, додаткові стільці). А крім того, кімната, в якій не їдять, стає чистішою, охайнішою і не вимагає особливо ретельного і трудомісткого прибирання.

Кухня в квартирі є як би лабораторією харчування. Бездоганна чистота, відсутність зайвих речей обов’язкові для цього приміщення.

kuhnya2

Приготування їжі – одна з найскладніших, кропітких і трудомістких робіт в будинку. Економія сил, часу і праці може бути більшою мірою здійснена правильною розстановкою кухонних меблів і найбільш доцільним розташуванням кухонного інвентарю. Потрібно так розташовувати господарський інвентар та посуд, щоб все було під рукою, щоб все можна було дістати не нахиляючись і не стаючи на стілець.

Якщо, наприклад, посуд миють в раковині на кухні, то розумно помістити над раковиною поличку, де лежатимуть мочалки, щітки, засоби для чищення посуду, а під раковиною, у спеціальній шафці – відро для харчових відходів.

Якщо в кухні немає стінних шаф і розміри її не дозволяють встановити спеціальну шафу для зберігання продуктів, інвентарю та посуду, господарі можуть використовувати кути кухні для прибудови шафи. Такі прибудовані шафи займають небагато місця. У них зберігають кухонний посуд, каструлі, сковорідки. З внутрішньої сторони дверцят шафи розвішують невеликий кухонний інвентар.

Якщо робочий стіл господині стоїть біля стіни, то над ним поміщають закриті полиці, де і тримають продукти, які повинні бути завжди під рукою (сіль, перець, оцет). У ящиках робочого столу зберігають кухонні виделки, ножі, ложки і дрібне пристосування, потрібне під час роботи.

kuhnya3

Над раковиною дуже зручно повісити спеціальну дротяну сітку для сушки посуду. Це нескладне пристосування не тільки економить час на витирання посуду, але і забезпечує чистоту.

Якщо кухня не обладнана спеціальною раковиною для миття посуду, то для цієї мети пристосовують звичайну. В цьому випадку раковину слід, використовувати тільки для миття посуду, сирих овочів, сирої риби, але не для зливу харчових залишків, жирних супів, брудної води і т. п. Не менше двох разів на день раковину слід промивати гарячою водою.

rakovina

Дитяча кімната

dityacha

У дитячій кімнаті зручно влаштувати відкидні ліжка, які на день складаються. Це дозволяє вдень ​​залишити приміщення вільним для ігор та занять дітей.

При розстановці меблів в кімнаті для двох дітей старшого віку один з диванів, призначений для сну, може бути поставлений торцем до стіни, що дозволить розділити кімнату на дві частини. При такому розподілі кімнати під час вечірніх занять одна дитина не заважає іншій.

Якщо немає можливості виділити спеціальну кімнату для дітей, то в загальній або спальній кімнаті слід влаштувати дитячий куточок. Такий куточок необхідно розташовувати в найбільш освітленій частині кімнати. Це важливо для збереження і зміцнення здоров’я дітей.

 Устаткування дитячого куточка залежить від віку дитини. В куточку для дітей дошкільного віку потрібно мати столик для ігор, кілька стільчиків, шафок або поличку для іграшок. Розміри дитячих меблів повинні відповідати зросту дитини, щоб їй було зручно сидіти за столом під час гри, діставати іграшки. Стіл для ігор повинен мати прямокутну форму. Круглий стіл незручний для занять, тому що при малюванні або ліпленні лікті у дитини звисають.

dityachii_kutok

У дітей треба розвивати любов до читання, до книги. Тому, в обладнанні дитячого куточка рекомендується передбачити спеціальні полички для книг. У дітей треба розвивати любов до тварин, птахів, риб. З цією метою в дитячій кімнаті або у відведеному для дітей куточку можна поставити акваріум і т. п.

Куточок для дітей молодшого шкільного віку крім місця для ігор включає також місце для занять. Письмовий стіл необхідно розташовувати в кімнаті таким чином, щоб світло падало прямо або з лівого боку. Займаючись, дитина не повинна сутулитися або нагинатися, так як це розвиває короткозорість і викривлення хребта. Тому, потрібно стежити, щоб висота письмового столу і стільця завжди відповідала зросту дитини. Дитячий куточок повинен мати гарне штучне освітлення. Дитячі меблі краще підбирати світлих яскравих тонів, в куточку для дітей слід покласти килимок, так як вони люблять грати на підлозі.

dityacha_kimn2

Надіємося, що запропоновані поради щодо правильно призначення житлових приміщень стануть Вам у нагоді. Правильно організовуйте простір навколо себе та не забувайте про фантазію.