Психологія кольору в інтер’єрі

psihologiya_koloru

Давно відомо, що абсолютно всі кольори, які тільки існують на світі, за допомогою своїх коливань впливають на тіло і душу людини. Тому, підбираючи кольори для свого будинку, постарайтеся зрозуміти, чому якісь Вам подобаються, а інші – викликають неприязнь. Давайте разом спробуємо розібратися в психології кольору.

riznokolorovii

Кожен колір впливає на психіку людини по-різному, створюючи при цьому певний настрій і атмосферу в приміщенні. Один колір може знижувати стрес і заспокоювати, інший колір – викликати роздратування або агресію, безсоння або відразу до їжі. Тому, необхідно бути особливо уважними при виборі і використанні будь-якого кольору в інтер’єрі.

Згідно колірній гамі, кольори діляться на дві групи: стимулюючі теплі і заспокійливі холодні. До теплої гамі відносяться: червоний, помаранчевий, жовтий кольори. До холодної гамі – блакитний, синій, зелений, фіолетовий. Існують ще нейтральні кольори: білий, сірий, чорний.

Психологія кольору присутня в будь-якому інтер’єрі Не турбуйтеся і не засмучуйтеся! Якщо Вам потрібно допомога, то кольори розставлять по місцях психологи-професіонали, які краще за інших знають, в яку палітру «наряджати» ту чи іншу кімнату.

Червоний колір

chervonii

Це колір активності, напору, продовження роду, але з ним потрібно поводитися обережно. В оформленні спалень червоний колір традиційно використовують з метою посилення чуттєвості. Так, чоловікам, які прагнуть підвищити свою потенцію, дуже корисно спати на червоній постільній білизні.


Однак все в міру. Занадто інтенсивний вплив червоного кольору може спровокувати напади агресивності і навіть насильства. Людині, «перенасиченій» червоним кольором, важко тримати себе в руках, вона може зірватися, і колись стримані нею гнів і образи вирвуться назовні.

Червоний інтер’єр – це енергія, непереможнінть, непохитність, прагнення вперед, емоційний вибух, пристрасть, сексуальність. Цей колір улюбленець багатьох, але багато бути його не повинно! Якщо Ви є палким шанувальником червоного – «розсіюйте» його по кімнатах. «Розсіювати» – це значить «розділити» колір по кімнатах: трохи в одну, трохи – в іншу. Яскраві відтінки червоного краще використовувати на якихось вечірках, в банкетних залах і ресторанах.

Рожевий колір

rozhevii

Рожевий – ніжність, витонченість, гламурність, м’якість, відданість, радість, світ дитинства. Рожевий чудово підходить для дитячої кімнати. Це найкраще місце для цього кольору.

Цей колір говорить про мрійливість, сильні почуття, кохання, романтику. Він вселяє оптимізм. Психологія рожевого кольору в інтер’єрі така, що цей колір може нейтралізувати агресивність і привести до розслаблення, позбавити від негативних думок і створити відчуття комфорту.

Ідеальний варіант – це застосувати в кімнаті рожевий колір наполовину з іншим. Наприклад, з білим, бежевим, кремовим, сірим і іншими. Також можна додати яскраві акценти «для пожвавлення» приміщення.

Помаранчевий колір

pomaranchevii

Дуже живий і активний колір, тому для фарбування стін його використовують з обережністю. Помаранчевий створює радісний, теплий вплив, завдяки чому він буде незамінний в темну і холодну пору року. Він стимулює апетит і сприяє пробудженню. Помаранчевий плакат на стіні у ванній кімнаті підбадьорить Вас зранку і розбудить бажання чимось підкріпитися.

Помаранчевий – волелюбність, терплячість, повага, справедливість, стабільність, творчість. Помаранчевий підходить для кухні. Ще він підходить для тих приміщень, де стоїть холодильник або зберігається їжа. Адже помаранчевий – єдиний з усіх кольорів, який покращує апетит людини. Тому, він небезпечний для тих жінок, які сидять на дієті.

В інтер’єрі він створює враження дружелюбності і комфортної обстановки, наповнює кімнату світлом, теплом і оптимізмом. Також існує думка, що цей колір стимулює роботу мозку.

Жовтий колір

zhovtii

Колір Сонця дає людині сили і незамінний для будь-якого живого організму, допомагає позбутися від смутку і млявості, сонливості. Жовті стіни, одяг, кольорові акценти будь-якого виду допомагають відновити активність і гостроту розуму. У кімнаті тяжкохворого жовтий (але не холодний жовто-зелений!) допомагає знайти волю до життя і надію на одужання.

Це колір щастя, сонця, свободи, веселощів і тому створює оптимістичному, підбадьорливому настрою. Жовтий підштовхує на нові ідеї і правильне прийняття різних точок зору. Він прекрасно поєднується з іншими теплими кольорами. Теплі відтінки завжди несуть в собі тільки позитивний заряд.

Жовтий колір можна використовувати там, де необхідна тимчасова концентрація уваги і самоорганізації. Наприклад, в кабінеті, офісі, можливо і в вітальні або на кухні. Так, як даний колір збільшує ще й пізнавальний інтерес разом з поліпшенням пам’яті, ним можна оформити інтер’єр дитячої кімнати, але в невеликих кількостях. Інакше діти будуть надмірно бадьорі і рухливі, особливо перед сном. А ще жовтий не рекомендується застосовувати в приміщеннях, де живуть люди з безсонням або шлунковими хворобами.

Білий колір

bilii

Нейтральний колір для стін, що володіє насиченою енергією, проте підходить не кожному.

Білий – це чистота, простір, щирість, свіжість, мудрість, честолюбство, наївність, людська простота. Він допомагає іншим кольорам, тобто не зливає їх один з одним. Місця в кімнатах і в приміщеннях, де є білий, здаються набагато більшими, ніж є насправді. Але білого бути багато не повинно, оскільки білий – це абсолютно нейтральний колір, і у багатьох в інтер’єрі, він часто асоціюється з лікарнями. Краще помістити колір там, де поменше світла і білий створить відчуття освітленості.

Сріблястий колір

sribnii

Енергія сріблястого кольору (рами картин і дзеркал, прикраси) допоможе відкрити в собі нові джерела сил. Доброчинна енергія сріблястого кольору відновить Ваші сили.

Персиковий колір

persikovii

Для дизайну спалень дуже хороший інтенсивний персиковий колір, що дає відчуття юності і цілюще впливає на стан шкіри.

Блакитний і синій колір

sinii

Ці кольори заспокійливі та знімають напругу. Їх добре використовувати для спалень і дитячих кімнат. В якості основного тону для стін спальні можна порадити ніжно-блакитний колір. Він заспокоює, розслаблює, створює романтичний настрій. Але щоб зробити інтер’єр затишнішим й теплішим, потрібні кольорові «плями»: подушки, картинки, килимки. Блакитний колір приємний для ока. Він пригнічує сварки, під дією блакитного напружені м’язи розслабляються і відпочивають. Це колір мрії, вільного польоту фантазії.

Якщо Ви не можете довго заснути, то постеліть темно-синю постільну білизну і одягніть піжаму синього кольору. Темно-синій колір знижує кров’яний тиск і заспокоює нерви.

Блакитний колір – це колір неба, відпочинку, льоду, холоду, чистоти, щирості, тактовності і спокою. Блакитний одночасно володіє і здатністю умиротворяти за допомогою слів, і надихає на креативні ідеї. Все залежить від відтінку і енергії, яку Ви хочете з нього почерпнути.

В інтер’єрах з блакитною кольоровою гамою найкраще займатися медитацією, розслабленням, спогляданням.

Блакитний колір використовують як в робочих просторах і спальнях, так і в лікувальних закладах і на курортах. Слід зазначити, що при надлишку в приміщенні цього кольору між мешканцями можуть бути розбіжності і скандали.

Синій колір – є свіжим і релаксуючим кольором. Він втілює спокій, безтурботність, неквапливість, легкість, глибину. Він може звільнити людину від метушливих думок і зайвих негативних тривог.

Синій інтер’єр спальні – прекрасне рішення для людини, що живе в мегаполісі. Різні відтінки синього можна застосувати і в дитячій кімнаті. Наприклад, оформити її в морському або середземноморському стилі. Використовуючи психологію синього кольору, його можна сміливо застосувати в інтер’єрі ванної кімнати.

Синій має властивість візуально збільшувати простір в глибину і висоту, як раз те, що треба для маленьких приміщень.

Зелений колір

zelenii

Здійснює позитивний вплив на очі і нервову систему. Зелений «оазис» на підвіконні, зелені шпалери і килими знімають втому і напругу.

Зелений колір уособлює в собі цілковитий спокій, відпочинок від проблем і турбот, відволікання від всього незрозумілого і складного.

Зелений буде доречним, наприклад, у Ваших передпокоях. Постеліть там смарагдові або ніжно-салатові килими. Або шпалери такого кольору в тій кімнаті, де спить Ваша дитинка. Може у Вас є свій власний робочий кабінет? Туди б теж потрібно було помістити такий колір, щоб ідейні думки не покидали Вас.

Це універсальний колір. Він символізує життя, природу, весну, гармонію, єство і доброту. Відтінки зеленого володіють різною енергетикою. Світлі відтінки призначені для тих, хто в пошуках радості, нових починань, постійному оновленні життя, зустрічей і подорожей. Консервативній людині припаде до душі серйозний і стійкий темно-зелений колір.

Зелений колір допомагає в разі негативних психічних станів і деяких хвороб (клаустрофобія, грип, бронхіт, хвороба легенів і серця), він зближує людей, наповнює гармонією і сприяє прийняттю важливих рішень.

Так як даний колір має схильність і розслабляти, і спонукати до дії, то таку гаму можна використовувати і в кабінеті, і в офісі, і в спальні, і на кухні, і у ванній, і у вітальні, і в дитячій, і в ресторанах .

Бірюзовий колір

biryuzovii

Допомагає боротися з електромагнітним випромінюванням, тому дуже корисно ставити телевізор у бірюзової стіни. Бірюзовий колір сприяє «легкості пера», допомагає висловити свої думки, особливо сором’язливим людям, тому хороший в місцях, де багато пишуть або говорять, наприклад на письмовому столі і біля телефону.

Фіолетовий колір

fioletovii

Є містичним і величним кольором, який символізує піднесене прагнення, силу духу, мудрість, артистизм, владу, благородство і натхнення. Фіолетовий може навчити приймати складні проблеми зі спокійним серцем. Також він може заспокоїти душу і підживити її потрібною енергією. Фіолетовий колір допомагає при неврозах, розпачі і втраті віри в себе. Цей колір не рекомендують використовувати в кімнатах, які відвідують люди з алкогольною залежністю і психічними захворюваннями.

Фіолетовий служить рівновагою в двох кінцях колірного спектра (між червоним і синім). Напевно, тому він може врівноважувати чоловічу і жіночу енергію в організмі людини.

Фіолетовий колір – це не природний колір, і в великих кількостях в інтер’єрі його вживати не варто. Краще додати акценти фіолетових кольорів, що створять екстравагантну атмосферу.

Коричневий колір

korichnevii

Це колір надійності, витривалості, відданості, здорового глузду і працьовитості, що втілює собою колір Землі. Він допомагає відчути грунт під ногами і зосередитися.

Зворотний бік психології коричневого кольору – це нудьга, страх, депресія, розчарування. І все це може викликати неправильно підібраний відтінок коричневого або надлишок в застосуванні.

Колір дерева доречний в будь-якому приміщенні: у вітальні, спальні, дитячій, ванній, кафе, кабінеті, кухні, коридорі і т.д. Це і кремові відтінки, і червоно-коричневі, і жовтувато-коричневі, і темно-шоколадні. Єдине, темні коричневі слід застосовувати в невеликій кількості, а ось світлі, теплі і нейтральні коричневі можна використовувати в будь-яких пропорціях.

Золотистий колір

zolotistii

«Золоті» рами дзеркал і картин, золотисте світіння плетених з соломи та лози речей, золоте полум’я свічки допоможуть створити у Вашій квартирі благородну і затишну атмосферу.

Чорний колір

chornii

Чорний інтер’єр – це нестандартне і дуже сміливе рішення. Чорний служить відмінним фоном. Цей колір особливо вдалий для виділення контрастів і сусідніх кольорів. На чорному тлі вони виглядають виразно і елегантно.

В інтер’єрі чорний можна використовувати в фарбуванні стін, стелі або навіть підлоги. Не бійтеся експериментувати і застосовувати чорний колір. У правильно підібраних випадках він виглядає благородно і респектабельно.

Чорна стеля або стіни краще використовувати в високих просторих приміщеннях. А ось в низьких кімнатах, звичайно, підійде варіант тільки світлого забарвлення. Чорний колір треба використовувати в невеликих кількостях, так як він пригнічує і викликає почуття депресивності.

Сірий колір

sirii

Сірий потрібно використовувати дуже обережно, так як він має тенденцію пригнічувати активність і знижувати ефективність діяльності.

Це поєднання протилежностей: білого і чорного. Сірий колір з одного боку означає реалізм і розсудливість, з іншого боку – похмурість, нудьгу, печаль, депресію, пригнічення.

Звичайно, сірий може здатися неживим кольором. Але він має безліч красивих відтінків, які чудово виглядають в дизайні інтер’єру. Наприклад, сріблястий, попелястий, металевий, свинцевий і т.д.

Сірий колір є хорошим компонентом будь-якого іншого кольору та прекрасним фоном для яскравих кольорів, ще більше виявляючи їх насиченість. Він може пом’якшувати яскраві відтінки. Даний колір застосовують в сучасних інтер’єрах вітальні, кухні, спальні, дитячої, кабінеті.

Ось такою є психологія кольорів. Експериментуйте, але згадуйте, що позначає кожен з кольорів. Якщо для Вас це не так і важливо – поєднуйте їх так, як Вам зручно і приємно.

Психологія кольору в інтер’єрі дуже різноманітна, якщо не сказати – більше: «У кожної людини вона індивідуальна!». Будьте уважні, коли оточуєте себе якими-небудь відтінками.