Реставрація старої скрині

skrinonov0

В оформленні інтер’єру зараз у моді хаотичне розташування у будинку старовинних речей селянського побуту. Першою у хід йде зазвичай стара скриня, як амулет майбутнього добробуту чи й навіть багатства. На жаль такі скрині доживають своє у вогких сараях, іржавіють, втрачають останні нашарування фарби. Тому, обираючи скриню, зупиніться на тій, у якої дошки згнили менше. Все інше можна відновити.

Процес реставрації починається з очищення раритетної скрині від пилу та бруду всередині та зовні. Потім з використанням гострого ножа та газового пальника вручну видаляють всі шари старої фарби. Після легкого прогрівання олійна фарба стає м’якою, ніби пластилін. Цей процес довгий та потребує ретельності.

skrinonov1

До кінця першого тижня можна підчистити шкіркою всі металеві предмети від іржі та приступити до відновлення бляшаних смуг.

Раніше використовували метал завтовшки 0,2-0,3 мм, адже зараз пічної бляхи вже не знайдеш, хіба що у зруйнованих будинках або пунктах приймання металу. Але можна використати бляху від випалених банок з-під фарби. Для цього бічну стінку банки розрізають на смуги потрібної ширини та прибивають їх до скрині цвяхами. Такою ж бляхою відновлюють і кути. Роблять пружкові кутки а при складанні використовують гострий пробивач зі старої спиці.

skrinonov2

Наступний етап – виготовлення нових шарнірів з листового металу завтовшки 0,5-1,0 мм. Важливо все робити вручну, без особливої точності. Верх та низ шарніру слід вирізати ножицями по металу, обстукати, зачистити гострі кромки та закрутити пасатижами навколо цвяху.

skrinonov3

Отвори під цвяхи кріплення краще просвердлити, але можна й пробити.

Повністю скомплектовану скриню тричі вкривають нітрофарбою різних кольорі. Фоновим кольором, можливо, треба обрати синій. Вставки – червні, жовті.

skrinonov4_

Все залізне фарбують тонким художнім пензлем в радикальний чорний колір – також тричі. Для захисту від інших фарб кромки проклеюють малярним скотчем.

Після повного висихання лицьових поверхонь слід вкрити днище та нутрощі скрині лляною олією та тонуючим захисним просоченням.

skrinonov5_

Така відреставрована скриня прикрасить будь який куточок сучасного будинку. Головною цінністю буде розповідь про час та трудові витрати, які були кинуті на її відновлення.