Название сайта

Стельові світильники: різновиди

27 лютого 2021 Дизайн інтер'єру
stelsvit0.jpg (106.05 Kb)

Обирання освітлювального обладнання для стелі, то є ціла наука. Треба знати, чим воно відрізняється, як його краще використовувати та наскільки потужний світловий потік можна генерувати, використовуючи ту чи іншу модель світильників.

stelsvit1.jpg (41.41 Kb)

Підвісні світильники

Ці прилади прикріпляються до стелі за допомогою підвісного елемента у вигляді, наприклад, стилізованого ланцюга, металевої штанги (трубки), а інколи й пластиковою пружиною або таким же шнуром. Основною позитивною якістю тут є нескладний монтаж.

Треба враховувати, що цей тип обладнання часто-густо має надто великі габарити, тому їх використовують у приміщеннях з високими стелями. Але при бажанні, можна знайти й компактні моделі. До підвісних освітлювальних приладів відносіться, наприклад, всім відомі каскадні люстри.

stelsvit2.jpg (59.97 Kb)

Накладні світильники

Згідно з назвою, ці світильники не підвішують до стелі, а «накладають» на неї. Тобто, корпус виробу закріплюють безпосередньо на поверхні перекриття. Серед моделей цього типу – плафони найрізноманітніших форм – круглі, квадратні, кулясті, у вигляді тарілки або перевернутої парасолі. Їх перевага - у невеличких розмірах, що дозволяє монтувати подібне освітлення у ванній, передпокою або на кухні. Накладні світильники можна встановлювати й при наявності натяжної стелі: у цьому випадку на бетонній основі прийдеться закріпляти спеціальну пластикову платформу.

Софіти

Досить цікаве рішення для інтер'єрів, що виконані у сучасному стилі: декілька світильників на патронах, що обертаються, розташовують по одній напрямній, яка і прикріпляється до стелі. Позитивна якість конструкції – можливість керувати потоками точкового світла: його можна об’єднати в одна лінію або використовувати у різних напрямках. Софіти, які ще називають спотами, знайшли широке використання у вітальнях, кухнях-студіях, де з їх допомогою можливе створення незвичайної світлової атмосфери.

stelsvit3.jpg (39. Kb)

Врізні світильники

Так називають світлові прилади, які вбудовують в різні підвісні конструкції – натяжні, гіпсокартонні, реєчні стелі. Зазвичай, це невеликі однолампові світильники круглої форми. Їх, як правило, монтують групами (рядами), створюючи таким чином систему декоративного або основного освітлення. Нерідко їх плутають з точковими джерелам світла, але останні переважно є накладними: на відміну від врізних вони трішки виступають над поверхнею стелі. Врізні ж світильники вбудовуються врівень з поверхнею.

stelsvit4.jpg (46.58 Kb)

Світлові стрічки

Це елементи декоративного освітлення, які являють собою гнучкий світловий шнур для підсвічування окремих частин підвісних, особливо багаторівневих, стель. В наш час найбільше розповсюдження одержали світлодіодні стрічки, але ще не так давно в моді були шнури «Дюралайт» та неонові трубки.

stelsvit5.jpg (50.89 Kb)


Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 


Читайте також
Цікаві ідеї
Авторизация